Start-stop systém

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: start-stop systém

Příspěvek od Bofors »

taky vždy vypínám. neustálé startování neudělá dobře motoru (při startování není olej pod plný tlakem a nechrání tolik jednotlivé části motoru, přetěžování axiálního ložiska na klice- opět zatížení bez tlaku oleje) dále to těžko uvítá startér s baterkou, byť jsou posílené a také auto přestane klimatizovat, dobíjet bat. a nefunguje posilovač řízení. určitě jsem nevzpomněl vše ale i tak mi to za pár deci nestojí ani náhodou.
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
semacik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 12.01.2014 15:53

Re: start-stop systém

Příspěvek od semacik »

my sa taktiez obcas pohadame , nie tak casto ako ty s tvojim ale tiez ma taku tendenciu nepocuvat .... z 15 pokusov tak 1 nefunguje .... ale vacsinou nepocuva len ked ho vypnem hned po nastartovani, ak chvilu pockam tak to uz ide ... a taktiez ho vypinam stale , tak som si zvykol a keby sa dalo tak ho vypnem na furt ... idem si to dat nakodovat koncom mesiaca ...

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: start-stop systém

Příspěvek od Bofors »

ještě jsem přišel na to, že pokud do tlačítka jen neklovnu ale podržím ho vteřinku zmáčknuté tak systém asi pozná že to myslím vážně a nehádá se :D
VW Golf VII 1,4 TSI

honzamik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 10.07.2014 11:14

Re: start-stop systém

Příspěvek od honzamik »

To slezacekm: Neberu to jako útok, spíš se divím, že se na to nikdo tak dlouho nezeptal :-) inu abych pravdu řekl, tak z části je to tím, že jsem asi moc konzervativní a ten systém mě dost vadí. Asi taky proto, že je defaultně zapnutej a nejde s tím nic dělat, než ho vypnout po každym restartu. Tento přístup se mi nelíbí. V Porsche Brno mi řekli, že kvůli emisím to nejde vypnout nastálo. Nesmysl.

Jinak dnes jsem tam jel na "reklamaci" a jelikož jsem tu od vás zjistil, že to není závada u mě, ale jde o chybu SW tohoto modelu, tak jsem jim tam to auto nenechal. Řekl jsem jim, že si to můžou testovat na svých předváděcích vozech a slíbili mi, že jakmile v Německu uvolní nový firmware, tak mi dají vědět a mám se stavit na update. Mluvili něco o 2 měsících, ale to bych bral spíš s rezervou.

Takže tak. Pokud by se někomu podařilo danou věc vyřešit, dejte vědět ;-)

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: start-stop systém

Příspěvek od Wlashack_cz »

Omlouvám se za vstup do rozjeté diskuse, nicméně při předváděčce na nový Golf (můj golf ještě není ani ve výrobě) jsem se ptal v autosalonu na permanentní vypnutí systému START/STOP. Řekli mi, že trvale vypnout nejde. Snad ani zásahem do softwaru auta. Je ale pěkně nefér, že se SS nedá v menu permanentně vypnout. Třeba to časem půjde. Kdo ví...
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: start-stop systém

Příspěvek od mechy »

Systém nejde vypnout,ale jde ošidit nastavením podmínek zapnutí.Prostě se změní data pro aktivaci SS na krajmí hodnoty.Bohužel to asi ve značkovém servisu neumí nebo nechtějí dělat.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: start-stop systém

Příspěvek od Bofors »

nechtějí
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: start-stop systém

Příspěvek od wittmann167 »

Bofors píše:ještě jsem přišel na to, že pokud do tlačítka jen neklovnu ale podržím ho vteřinku zmáčknuté tak systém asi pozná že to myslím vážně a nehádá se :D
Poslední dobou to taky tak dělám a zatím ani jedno selhání (ale možná je to náhoda). Ještě jedna poznámka - otec má golfa půl roku a údajně mu S/S při vypnutí ještě nazablbnul.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Ischemias
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 17.10.2013 11:51

Re: start-stop systém

Příspěvek od Ischemias »

Ahoj - "SS" systém mi taky blbne po deaktivaci se sám aktivuje. Já mám ale s tímto systémem jiný problém. Systém mám zapnutý, ale ten se aktivuje až pokud mám nejspíš plně nabitou baterii, protože mi to stále píše vysokou spotřebu elektrické energie a to nemám zapnutou klimatizaci - pouze rádio. Pokud jedu delší trasu tak se SS aktivuje.
Taky se mi stalo, myslím že po čtyřech dnech co auto stálo v garáži, že se mi na palubním počítači objevila hláška o nízkém stavu baterie - auto zamknuté okýnka zavřená pouze aktivní alarm - nemá s tím také někdo zkušenosti?

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: start-stop systém

Příspěvek od mechy »

Tipl bych to na problém s alarmem. V každém případě by se to vybíjet nemělo.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: start-stop systém

Příspěvek od NeoGenX »

Přesně tak. Pokud není v autě nic jiného "dodělávaného", pak s největší pravděpodobností alarm
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
jozef.79
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 15.12.2007 11:25
Bydliště: SR - BJ / CZ - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: start-stop systém

Příspěvek od jozef.79 »

Mozno ze to niektorím pomoze, nevypinajte SS hned, (pri nakopnuti auta je v pozadi dost procesov... elektronika je iba blby naprogramovany minipc..),ale po urcitom cas, ked idete do krizovatky a viete ze dlho v nej nezostanete. Viem ze je velky rozdiel jazdit so SS v meste a mimo mesta, resp. v miestach kde tych semaforov vela nieje

SS system monitoruje system a vypne motor az ked su splnene "podmienky" nech mi nikto nehovori ze mu auto rano hned vypne na prvom kilometri, motor pokial nieje zohriaty, baterka vybita, klima toci viac, turbo nazhavene, .... tak sa nevypne, ja tento system pouzivam a som spokojny, ked som na miestach kde viem ze sa musim casto pohynat tak to deaktivujem

Uz som pocul o sialenstvach co ludia pouzili aby to deaktivovali, a kto to nechce tak jednoducho to nechajte vypnut (neviem ci to dokazu v origo servise, kedze tam su trosku.. tlacení do rohu) a mate pokoj,

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: start-stop systém

Příspěvek od rasto4444 »

Tak mne SS vyplo uz vela x hned na prvej krizovatke. Ked som mal klimu v rezime auto tak tusim nie ale inak bezne po 200m jazdy..pokial mam zvysene otacky na volnobehu tak sa zvacsa nevypne ale uz som si par x vsimol ze na prvej krizovatke bez pustenej klimy na auto ale so zvysenymi otackami mi motor zhasol. Taktiez po jazde na dialnici a na prvej zastavke mi vyplo motor.. Ja ho nevypinam hned po nastartovani ale na prvom mieste kde zastavim a este som si nevsimol ze by sa mi sam deaktivoval.
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

Ischemias
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 17.10.2013 11:51

Re: start-stop systém

Příspěvek od Ischemias »

Tak jsme byl v servise a přehráli mi SW pro ruční brzdu - řekl jsme jim i o problému s baterií a nefunkčním SS a info je takové, že baterie je v pořádku a právě přehraný (starý) SW dělal problémy s informací o stavu baterie, kdy si RJ myslela, že stav baterie je nižší než ve skutečnosti je. Od přehrání SW na brzdu SS funguje, ale vypínám ho a zapínám pouze na semaforech kdy mi těsně skočí červená a vím že budu dlouho čekat.
Bohužel jsme chtěl nahradit i hadičku v zadním ostřikovači (kvůli ukapávání), a i přes to že jsme je o tom informoval den dopředu si příslušný díl nesehnali, takže tam musím ještě jednou :(

dk1844
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 06.06.2012 17:24

Re: start-stop systém

Příspěvek od dk1844 »

Cau,

snad pomuze tema: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=290&t=268197" onclick="window.open(this.href);return false;
"VAG-COM 12.12.0 nyní umí na vybraných modelech koncernu Volkswagen vypínat systém start/stop."

Mrkni na to.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“