Golf IV po zahřátí cuká, netáhne a chcípá

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Petr.O
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.08.2014 21:11

Golf IV po zahřátí cuká, netáhne a chcípá

Příspěvek od Petr.O »

Zdarec kluci,

měl bych dotaz ohledně svého Golfa IV (rok 1999, 1,6, 74 kw, AKL).
Posledních pár týdnů se mi celkem pravidelně stávalo, že auto po zahřátí (při cca 80 až 90 stupních) dost znatelně 1x cuklo a od té chvíle mi pod 2000 otáček netáhlo, jak má a jemně pocukávalo, dokud jsem se nedostal pře 2tis. Pokud jsem auto vypl a po chvíli chtěl znova nastartovat, trvalo dýl než obvykle než naskočilo. Občas když jsem stál dlouho na volnoběh, chcíplo. To vše až po tom zahřátí. Dokud se nezahřálo, nastartovalo v pohodě, necukalo, bylo živý.
2 dny zpátky mi ale po zahřátí auto zase rapidně cuklo a chcíplo. Zaboha jsem pak nemohl nastartovat, chytlo až po vychladnutí, ale jen na cca 5 minut než se zase zahřálo a takhle to trvá už ty 2 dny - nastartuje, 5 minut drží (motor přede jak má) a pak z ničeho nic chcípne přesně v rozmezí těchto teplot a do vychladnutí zase nejde nastartovat.
V servisu mi bylo řečeno, že je to váha vzduchu, lambda nebo katalyzátor - váha vyměněná, v katalyzátoru chyba taky není, ještě zbývá ta lambda, ale nechci zas střílet od boku. Čidlo teploty taky odzkoušené, je v pohodě. Motor je v pohodě, cca 2 týdny zpět byl zrevizovanej.
Na diagnostiku mi napojit nejde, zkoušeno víckrát (prý k tomu není vůbec kabel), proto bych se raději přiklonil na co nejvíc zaručenou variantu, protože sám se v tom až tak nevyznám.
Díky moc.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Golf IV po zahřátí cuká, netáhne a chcípá

Příspěvek od srotty »

V jakém jsi to byl servisu,že ti řekli,že to nejde napojit na diagnostiku? Diagnostika je základ,bez ní je to věštění z křištálové koule.Může to být hafol věcí.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Golf IV po zahřátí cuká, netáhne a chcípá

Příspěvek od majrek001 »

není ta zásuvka přemístěná jinam nebo po předchozím majiteli nebo nějaký vypínač?

chce to dát diagnostiku dokupy bez toho to bude jen tipovačka
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
alfik666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 09.08.2012 20:40

Re: Golf IV po zahřátí cuká, netáhne a chcípá

Příspěvek od alfik666 »

A moj tip je snimač otaček.
Ale ako hovoria chalani. Prve spojazdnit diag.
Passat 1.8T APU
Alfa 156 2.4 JTD

Petr.O
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.08.2014 21:11

Re: Golf IV po zahřátí cuká, netáhne a chcípá

Příspěvek od Petr.O »

Tak to byl snímač otáček klikové hřídele. Díky kluci.
Jen mě trochu zlobí za studena - po puštění nohy z plynu cukne, jakmile se zahřeje, tak v pohodě, tak kdyby jste měl někdo nějaký tip, než dám do kupy dia, budu vám vděčnej.
S tou diagnostikou je mi to jasný, ale zjistil jsem to až teď - do té doby jsem nic závažnějšího s autem neměl. Taky mě to dost překvapilo, ale s autama moc zkušeností nemám a až po koupi jsem se dozvěděl, že bylo takřka sestavený ze dvou aut, tak se vlastně nemám ani čemu divit..holt chybama se člověk učí a příště si sebou beru někoho aut znalýho :D

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Golf IV po zahřátí cuká, netáhne a chcípá

Příspěvek od xerxes »

to cuknuti by mohně dělat bud škrtici klapka,velka prodleva

Petr.O
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.08.2014 21:11

Re: Golf IV po zahřátí cuká, netáhne a chcípá

Příspěvek od Petr.O »

Škrtící klapka mě taky napadla, protože na volnoběh mi otáčky úplně nedrží, tak jí zkusim vyčistit a uvidim.. ještě mě napadla lambda sonda, ale výrazně větší spotřeby jsem si nevšiml, tak se spíš tak přiklánim k té klapce.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“