AVF po chipu vysoká spotřeba

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Ridder
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 15.11.2012 10:56

AVF po chipu vysoká spotřeba

Příspěvek od Ridder »

Cau cau.. chtel jsem se zeptat jestli jsem jedinej kdo ma po chipu u páši 1.9 tdi-pd (96kw) vyšší spotřebu... zhruba o litr. Rovne useky, ktere jsem jezdil pri 1500ot na 5q mi na okamžitý spotřebe ukazovali zhruba 3.2 na 100 ted je to 4.3 a vice.. stejne tomu je u vsech kvaltu.. Auto neni prechipovane.. chip je standartni od Votruby z Teplice jestli znate.

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: AVF po chipu vysoká spotřeba

Příspěvek od motorpower »

Žádný standardní chip není, buď je úprava, nebo originál. Asi přijeď a dáme to dohromady.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Ridder
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 15.11.2012 10:56

Re: AVF po chipu vysoká spotřeba

Příspěvek od Ridder »

Praha je pro me trosku z ruky a davat dalsi penize co se tyce chipu se mi taky moc nechce..

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: AVF po chipu vysoká spotřeba

Příspěvek od motorpower »

Tak tam nech dát orig
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
lumpo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 05.05.2010 22:20
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: AVF po chipu vysoká spotřeba

Příspěvek od lumpo »

OMG: tak zrovna chip je věc kvůli které jsem ochotný jet klidně přes celou republiku, hlavně at je to pořádně. Uvědom si, že je to věc, která může výrazně ovlivnit životnost celého motoru. Abys pak nelitoval toho, že jsi neda péťo za naftu...
BAZAR:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=314046" onclick="window.open(this.href);return false;

bobyz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 12.03.2013 21:29

Re: AVF po chipu vysoká spotřeba

Příspěvek od bobyz »

Já nevím to je pořád dokola to stejný. Už si konečně dejte říct lidi!!! Je to tak složité pochopit!!! Tady jsou dva, kteří ví co dělají.

ČECHY: http://www.motorpower.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
MORAVA: http://www.tdifun.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Ridder
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 15.11.2012 10:56

Re: AVF po chipu vysoká spotřeba

Příspěvek od Ridder »

Tam kde jsem nechal delat chip mam overeny ze dela dobre... zkratka spotreba by nemela jit nahoru ale dolu nebo ne?

Dwonder
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 07.04.2014 18:10

Re: AVF po chipu vysoká spotřeba

Příspěvek od Dwonder »

No když ti to blbě načipuje tak může jít i nahoru, mu to můžeš reklamovat :laugh:

Ridder
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 15.11.2012 10:56

Re: AVF po chipu vysoká spotřeba

Příspěvek od Ridder »

Zajedu tam jeste.. a dam vedet

bobyz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 12.03.2013 21:29

Re: AVF po chipu vysoká spotřeba

Příspěvek od bobyz »

Ano spotřeba by měla jít "dolů" ale nečekej že ti to bude brát o 2litry méně. Mám chip od TDIFUN a spotřeba je stejná jako před chipem. Moje slova jsou a nejen moje "aby auto jelo tak je potřeba ho nakrmit" :D Je pravda že když jedu normální klidnou jízdou tak je spotřeba menší, ale to mě moc nejde :lol: Tam kde jsi byl dělat chip tak má ten člověk brzdu? Já také naletěl jedné firmě a to CHIPTUNER kde mě nalákala samozřejmě cena. Pán přijel na smluvené místo něco tam chvílu "ladil" a to bylo vše. Byl sem to projet a nic zvláštního sem nepozoroval jen to že to špatně začlo startovat. Pán se strašně dušoval že se to musí vše srovnat atd. že po pár kilometrech to bude OK. Při cestě z Prahy (do Prahy jezdím pracovně) na Moravu směr domov sem opravdu nepozoroval nic zvláštního žádné navýšení výkonu vůbec nic. Ale co jsem pozoroval byla další věc a to že spotřeba šla hóóóódně nahoru. Podle palubního počítače o 3litry!!! A to mě opravdu nas.......! Naštěstí mě ta úprava u CHIPTUNERA stála jen 1800kč. Po této zkušenosti už nikdy více. To je tak když se čovek nechá zlákat cenou. Je potřeba hledat osvědčené firmy. Nakonec mě nezbylo nic jiného než zavolat TDIFUN a domluvit se sním. Když sem tam přijel tak to bylo úplně něco jiného, ten člověk ví co dělá. Mého passata 1.9TDi 96kw, 130PS, 310Nm naladil na 163PS, 374Nm. Takže tak sem to měl já :)

Ridder
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 15.11.2012 10:56

Re: AVF po chipu vysoká spotřeba

Příspěvek od Ridder »

Chápu tě.. Kdybych měl až takhle mizernej chip tak jedu také jinam... Ale ten u koho jsem ho dělal je vyhlášenej.. jezdí k němu vetšina lidí z ústeckého kraje. Moji 2 známí u něj nechali také chipnout auto a spotřeba jim šla dolů.. Dneska tam jedu tak uvidím.

bobyz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 12.03.2013 21:29

Re: AVF po chipu vysoká spotřeba

Příspěvek od bobyz »

Tak pak napiš jak si dopadl. Mě jen zaráží že nikde není o něm slyšet ani nějaké stránky nemá. A měřil ti výkon na brzdě po chipu?

Skol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 04.05.2012 08:04

Re: AVF po chipu vysoká spotřeba

Příspěvek od Skol »

Mě by zajímalo kde se vzala ta pověra o tom že auto upravené na vyšší výkon žere míň. Teoreticky je to možné páč ale reálně ? Motor si neupravují důchodci co jezdí pro rohlíky ale lidi kteří to chtějí a nestačí jim originál. Pokud někomu nestačí výkon tak to znamená že to občas roztočí a v tom případě nevěřím tomu že to žere míň. Pašík mi před úpravou bral 8,6 teď jsem na 9,1 takže pokles fakt nepozoruju. Ale za to si můžu sám protože se nebojím šlapat na plyn :) V okolí se pohybuje několik chiplých tdiček a všechny berou skoro stejně jako před chipem, kolísá to kolem půl litru podle jízdního stylu. Kvalitní úpravu bych nehodnotil spotřebou ale průběhem a kouřivostí ... "kvalitních" úprav tady taky pár jezdí poznají se jednoduše, když se blíží k omezovači tak vyrábí kouřovou clonu za který by se nestydělo ani ruský Téčko :D

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“