Mokro v aute

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Mokro v aute

Příspěvek od xerxes »

bitumenový tmel jsem taky použil a zatim to je dobre

Majklus85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 10.05.2014 16:53

Re: Mokro v aute

Příspěvek od Majklus85 »

Druss81 píše:Som tu u Vás nový, ale prečítavam ohľadom vody v aute aj sk aj cz fórum a rád by som vedel čo si myslíte o tomto. V prílohe je foto, bol som dnes na myčke, v aute mám autorohože zo zvýšením okrajom, a bola v nich kaluž vody po prejdení myčkou, mokro bolo iba vzadu, od dverí bol tapacír mokrý.

A mám prasknutý ten plast pod čelným sklom presne nad filtrom /torpédo/ a bol mokrý aj peľový filter, ale vpredu pod kaslíkom je sucho...

Dikes za odpovede, ide mi len o to, aby som zistil, v čom je problém

jestli máš vodu v gumě okolo dveří teče 100% přes těsnění na stahovačce. teď jsem řešil stejný problém.
Passat AVF 120 KW.EGR Off, Kat. Off.

adam.dolezel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 19.07.2014 19:57
Bydliště: Opava

Re: Mokro v aute

Příspěvek od adam.dolezel »

Já se s dovolením taky připojím do diskuze. Pašíka mám asi měsíc (B5.5, 11/2003), poprvé jsem se po dešti zhrozil, když jsem za řidičem našel bazén vody, ale když jsem viděl nahoře na těsnění dveří bílé mapy, říkal jsem si, že jsem třeba neměl dovřené dveře a nějak jsem to neřešil. Teď o víkendu, kdy pršelo dost vydatně, jsem měl zase za řidičem plno vody, tak jsem z toho dost rozmrzelý a nasraný. Když jsem přečetl tohle celé téma, tak mi vstávaly hrůzou všechny chlupy na těle, kolik je možných variant, kudy může voda téct. Jako první věc zkontroluju ty odtoky u baterky a posilovače a doufám, že to bude všechno, maximálně silikon na dveře. Když budu chtít sundat koberec, drží ho moc lišt? Chtěl bych zkontrolovat, jak je na tom ta komfortní jednotka pod sedadlem, rád bych předešel nějakým větším škodám. Hlavně bych chtěl podlahu pořádně vysušit.

Pokud jsem dobře pochopil, tak:
mokro za řidičem - odtoky u baterky a posilovače, event. lanko k přední kapotě
mokro za spolujezdcem - pylový filtr, je to tak?

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Mokro v aute

Příspěvek od M@ty »

Pokud bylo mokro na plast. obložení prahu, tak těsnění plechu stahovačky okna. Jinak máš v té teorii pravdu.

Tapec máš sundaný rychle: Dole 2x vrut u předního 1x u zadního tapce, vydloubnout dekor madla zavírání, 3x M6 pod dekorem, vycvaknout trhem příchytky a posunem nahoru vyjmout z lišty nahoře u skla. Odpojit lanko, rozpojit konektory máš ho dole. Plech buď povolit a nadzvednout nebo jen objet dokola silikonem tak jak je přišroubován.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

jokes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 08.01.2014 08:39
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Mokro v aute

Příspěvek od jokes »

Pokud už používáte ten slavný silikon tak prosím NEUTRÁLNÍ ten kysely , poznáte po čuchu způsobuje hojně korozi . Lepší je použít jak píše kolega nějaký trvale pružný tmel , osobně butylkaučuk , je to obdoba zde jmenovaného stavebního tmelu . I s ohledem na další demontáž .
Pašík Kombik AVF chip 110kW 2003
Sportsvan 1,4/92kw ME 2016
Toyota Yaris 1,33/74kw 2009
Autosklo Jokeš
prodej a montáž autoskel
Vysoké Mýto
tel. 604310143

ČIŠTĚNÍ KLIMATIZACÍ OZÓNEM

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Mokro v aute

Příspěvek od B_Jirka »

Ahojte.

Taky řeším neustále mokro v autě.. jednou u spolujezdce, pak u řidiče.. jednou vzadu za spolujezdcem, ale tam to vyřešil silikon a utěsnění plechu stahovačky. Ale u řidiče to mám nejčastěji.. dnes celou noc pršelo, tak jsem to šel zkontrolovat a zase mokro, ale mokro už je jakoby nad pedály, celý ten koberec a molitan je nasáklý vodou. Nedávno jsem čistil průchody pod baterkou a pod posilovačem brzd, ale drží se mi bazének vody v místě pod boxem ŘJ.. a tam ta průchodka, kde vede lanko k otvírání kapoty, tak tam asi bude problém, nepřiléhá vůbec k tomu plechu.. mám to zapatlat silikonem? Kdyžtak to vyfotím ještě za chvíli.
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Mokro v aute

Příspěvek od M@ty »

Buď to utěsni nebo tu průchodku kup novou. Stojí pár kaček. Pak to polívej vodou a sleduj zda to těsní. Popř. ještě utěsni box ŘJ.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro v aute

Příspěvek od _GK_ »

Mam další super průnik. Prasklej kus torpeda v tom uchytu do skla. Prokape to do kabinovyho filtru a kdyz prsi dele tak to skrz nej i prosakne. Pak je v aute mlha dokud se nepusti klima a nebezi poradne dlouho.

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Mokro v aute

Příspěvek od B_Jirka »

M@ty píše:Buď to utěsni nebo tu průchodku kup novou. Stojí pár kaček. Pak to polívej vodou a sleduj zda to těsní. Popř. ještě utěsni box ŘJ.

Neměl by jsi prosím zase její označení z ETKY jak minule ten plastový náustek na měrku oleje? Nebo číslo pod čím to hledat v dílech? Mám v plánu utěsnit všechny dveře(plechy) a přetěsnit ještě box s kabinovým filtrem a tu průchodku. Než bude zima a auto už nevyschne.
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Mokro v aute

Příspěvek od M@ty »

Stačí ti to takhle :
Přílohy
Průchodka bovdenu lana otevírání kapoty.jpg
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Mokro v aute

Příspěvek od B_Jirka »

Paráda, díky moc. Zkusím to odpoledne pohledat na eshopech.

A když nad tím uvažuju, je to složité vyměnit? Spíše jak to navléct na ten bovden? Musím to nějak sundat z páčky na otevírání kapoty?
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaCzaba »

Me tohle zkurvil idiot plynar...kdyz jsem se prijel podivat, jak probiha zastavba, tak me malem mrdlo. Pruchodka u lanka narizla a skrz ni tahal kabely k ovladaci do kabiny....vedle RJ byla v torpedu volna zaslepka kudy mohl tahat kabel, nebo rovnou RJ motoru do pojistek
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od _GK_ »

KaCzaba píše:Me tohle zkurvil idiot plynar...kdyz jsem se prijel podivat, jak probiha zastavba, tak me malem mrdlo. Pruchodka u lanka narizla a skrz ni tahal kabely k ovladaci do kabiny....vedle RJ byla v torpedu volna zaslepka kudy mohl tahat kabel, nebo rovnou RJ motoru do pojistek
Tak to je umělec. Já to mám skrz hlavní svazek k řidící jednotce.

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaCzaba »

Ted uz to mam stejne.
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Mokro v aute

Příspěvek od B_Jirka »

Nevíte někdo pod jakým označením to hledat v autodílech jako je třeba autokelly atd? Pod origo číslem mi to najde jen v jednom eshopu.
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“