NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Harw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30.01.2014 17:43

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od Harw »

Ahoj, na mém Sharanovi jsem v létě, po zakoupení při jízdě v rejdu slyšel od zad. kol takový drhnutí ( jako když přibržduje brzd. kotouč, nebo jako když chybí diferenciál. ). Dolili jsme do diferenciálu olej- prý tam chybělo dost. Na štěrku jsem zkoušel rozjezdy a zadní kola hrabala. Divný zvuk ale přestal až po delší době. Teď v zimě jsem se těšil na jízdu 4x4 ve sněhu, ale ouha. Auto funguje jako předohrab...4x4- žádná funkce... Nemáte ponětí, co se to stalo? Díky.

Uživatelský avatar
Korda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od Korda »

Harw píše:Ahoj, na mém Sharanovi jsem v létě, po zakoupení při jízdě v rejdu slyšel od zad. kol takový drhnutí ( jako když přibržduje brzd. kotouč, nebo jako když chybí diferenciál. ). Dolili jsme do diferenciálu olej- prý tam chybělo dost. Na štěrku jsem zkoušel rozjezdy a zadní kola hrabala. Divný zvuk ale přestal až po delší době. Teď v zimě jsem se těšil na jízdu 4x4 ve sněhu, ale ouha. Auto funguje jako předohrab...4x4- žádná funkce... Nemáte ponětí, co se to stalo? Díky.
Sakra to jsem zvědav co to bude. Mě mechanik co dělá 15let přímo ve VW říkal že když se tam celé roky leje co má-haldesku a hlavně se nepřetahuje výměna , že se to málo kdy pos...a nebo než dotoho prý začne někdo jebat samo domo servis i přes pc atd .Já třeba servisuji už tyto věci přímo ve VW ,auto má už 250 000km a je vše stále ok.Je to dost pak drahý aby se natom někdo vyučil...

Uživatelský avatar
igi5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Oščadnica - slovensko
Kontaktovat uživatele:

Haldex nespina

Příspěvek od igi5 »

Zdravim vie mi niekto poradit mam sharan 2001 1.9 85 kw a nezapina mi haldex respktive. Zadni nahon olej je ok a v diagnostike je bez zavad čim mam začat kontrolovat az to zbytočne nerozoberam.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: Haldex nespina

Příspěvek od kubenec »

Pojistky jsou ok?

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
igi5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Oščadnica - slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Haldex nespina

Příspěvek od igi5 »

Poistky pozriem je na nu zvlašt? Lebo vše ostatne funguje aj abs .

Šíra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 17.02.2012 22:47

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od Šíra »

Zdravim chlapi, mam sharana 2005 tdi 85kw 4motion a na pravým zadní kloubu mi praskla manžeta u kola a kloub už má taky lehkou vůli, tak bych to chtěl vyměnit komplet, ale nikde jsem nic nenašel. Dá se vyměnit jenom kloub nebo musim celou poloosu? Případně, kde by se dal sehnat za nějaký rozumný peníze? Díky za odpověďi

petypety
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 05.10.2007 21:56
Bydliště: kousek od Jihlavy, Janštejn

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od petypety »

Pokud se nemýlím, kloub samostatně nejde, stejně jako manžeta - pouze komplet poloosa :evil:

petypety
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 05.10.2007 21:56
Bydliště: kousek od Jihlavy, Janštejn

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od petypety »

k nefunkčnímu zadnímu náhonu - zkontrolujte čerpadlo haldexu - nelze diagnostikovat, musí se proměřit, včetně kabeláže k němu.

Uživatelský avatar
igi5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Oščadnica - slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od igi5 »

Ok dik za radu skusim..

Uživatelský avatar
igi5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Oščadnica - slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od igi5 »

Čerpadlo vyčistene a odskušane poistky som premeral ale vše ok ale aj tak ho nezapne ked ho dam pod napetie tak ide aj zopne zadok ale samo nie .ma ešte niekto nejaku radu?

robinkaleta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 25.07.2014 16:42

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od robinkaleta »

dobry den, prosim o radu.mam sharan 1,9 4motion r.v.2005. prestala mi fungovat ctyrkolka. ani vymena oleje a filtru nic nevyresila. diagnostika ukazuje pri najezdu na 4kolku zavada 526 spinac brzdovych svetel. po vymene spinace za chvili zase vypad. muze to nejak souviset s nefunkcnosti haldexu?

dik moc za radu

Uživatelský avatar
Korda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od Korda »

autotom píše:
Lauryl píše:Ahojte,

Mám problém s pohonom 4x4 a to, že po naštartovaní je ako y zamknutý zadný diferenciál. Je to citelne najmä pri cúvaní s vytočeným volantom, ale aj pri rozbehu s plným rajtom. Po odpojení čerpadla hladexu problém nie je. Olej mal nachodených po poslednej výmene cca 5000km aj s filtrom. Bol som pri jeho výmene. Napriek tomu som ho dal vymeniť opäť a mechanik mi zahlásil, že bol nejaký dosť tmavý, na to že mal len 5000km. Možno hlúposť, ale pre istotu to píšem. Oleje som dla meniť oba, aj teraz a aj predtým. Oba som kupoval v škodovke, origo VW.

Nejaké nápady v čom by mohol byť problém a ako to diagnostikovať? Inak s pripojeným čerpadlom je 4x4 zrejme aktívne hneď. Vybratie poistky od ABS nemalo na to nijaký účinok, až odpojenie čerpadla.

Napr. Auto som mal naštartované a v prudkej zákrute dolu kopcom som ho nechal na neutráli ísť dole s vytočením kolies na plné - auto akoby malo pritiahnutú ručnú. Po vypnutí kľúča - akoby som ho odbrzdil.
Ahoj.
Mam uplne stejny problem na sharanu 2001 4X4 Tdi 85kw.
Trochu jsem to studoval a domnivam se ze je to softverova chyba.
Protoze ten muj jeste nema snimac natoceni volantu tudiz jednotka haldexu ma info od abs o otaceni kol a
nevi ze auto jen zataci.Mysli si ,ze jedno kolo prokluzuje,tak zapina haldex.
Je zajimave,ze to dela i po vymene jednotky haldexu,ktera mi odesla (vag psal:chyba komunikace s abs).
Tak jsem dal jinou z okt I a dela to furt.
Tak jsem to zadni cerpadlo dal pres spinac a zapinam ho jen kdyz potrebuji.
Zdravím Tak už mám i já po 2 letech užívání tento problém.Už jste někdo zjistil čím se opravdu tohle děje ? Starým olejem určitě né !

majerp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.07.2009 16:26

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od majerp »

Zdravím,

potřeboval bych poradit kde hledat závadu, při plném vytočení kol se začaly ozývat rázy od zadních kol jak kdyby byl haldex sepnutý. A objevuje se to semo tamo třeba dva dny nic a potom klepy klep. Vyřešil někdo tuto závadu. Dík.

Uživatelský avatar
Korda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od Korda »

Něco jsem našel na stránkach firmy Spojky Stixa z Kosmonos, nebo tak nějak se ta firma jmenuje. Píše tam závadách Haldexu 1a 2 generace, že to může být vadný snímáč ABS v pravém kole a nebo kroužek pod volantem.Chystám se to postupně začít povyměnovat-nejlevnější varianta než ta jednotka a čerpadlo.Hlavně jednotka Haldex nic nehlásila při napíchnutí na PC přímo v autorizovaném servisu VW .Na to ABS tam ještě zajedu .Bohužel i mě to dělá sem tam, že zablokuje auto pouze při max vytočení kol většinou doprava .Ale kontrolka ABS nesvítí při blokaci.Dle mě tuším závadu dam na snímači ABS nebo někde po cestě. Hlavně když vyjedu z myčky tak to dělá jako by někam cákla voda .Kamarád měnil čerpadlo ale jemu to dělalo i při jízdě přímo na zpátečku .Tak snad budu doufat že tady tohle mě nepotká.

Mr_47
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 18.09.2012 16:07
Bydliště: Levice

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od Mr_47 »

zdravim teraz v zime som si vsimol ze nefunguje 4x4 byvali majitel povedal len tolko ze odpojil nejaky konektor no nemam sajnu kde asi ho najdem ? :? dufam ze to bude len v tom :-)
VW passat b7 exclusive 130kw cfgc 2013
Ex ..Seat Alhambra 1.9 TDI 85@103kw 4X4 BVK 2010
Ex..Seat toledo 1.9 TDI 96@120kW ASZ 2003

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“