EGR ventil demontaz a cisteni

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
johnny.cerny
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 29.12.2012 17:11

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od johnny.cerny »

Tak jsem to rozebral a čistící klapka krásně pustila ale ten egr ventil nemůžu vubec vyčistit. Koupil jsem v autokelly nějaký přípravek na škrtící klapky a EGR ventily. Poradí někdo co s tím?
A druhá věc, četl jsem tu, že se má dát škrtící klapka do základního nastavení tak jsem si s sebou vzal vagínu a zkusil jsem to nahodit a normálně to jezdí je teda nutné to udělat nebo jaký to má vliv? Díky Honza
Passat 3C 2005 2,0TDi DSG, 103kW Highline - 160 000km
Touran 1T3 2013 1,6TDi manuál, 77kW TREND - k 20.1.2016 260000km
Polo 6N1 1996 1.0 manuál, 37kW - 196000

Uživatelský avatar
DrDolzin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 22.04.2012 16:11

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od DrDolzin »

Zdravím zacala mi svietit kontrolka motoru. Na diagnostike mi povedali ze je chyba v EGR ventile. Auto chodí dobre, bez zmeny výkonu. Vraj by bolo potrebné ho vymeniť. Chcem sa opýtat, aka je realna cena výmeny za nový EGR ventil aby ma prílis neosidili, a ci nepoziadat najprv aby mi ho vycistili. Neviem ake su caste recidívy po precistení. Dakujem Mam Passat 2.o TDI CR CBAB /2009/ 158 tis. km

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od Nemo »

DrDolzin: nový EGR na CBAB (síce 2008 ale rovnaký motor) ma na cc-autodiely vyšiel 3130kč. Robota do troch hodín, ak si šikuľa a máš nacvičené tak za hoďku sa dá vymeniť. Neviem ako u vás ale normálny servisák u nás berie 15-25€ za hodinu...u VW tuším 32 a viac, tak si to spočítaj. Ak ho vyčistí a nastaví plus robota budeš s cenou niekde inde, ide len o to, či sa fakt preberie po vyčistení....ak nie, dvojaká robota=viac prachov...
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
Marty'SP
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 29.05.2014 11:27

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od Marty'SP »

Chlapi je možnost zaslepit egr u fsi deaktivovat aby naházel chybu. Četl jsem ze by auto pak více jelo a méně zralo.
VW PASSAT B6 2.0 110 kW FSI, BLR, černá metalíza Sport limousine

Kroke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 07.05.2015 00:15

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od Kroke »

Zdravím pánové a dámy,

Motor 1.9TDi-PD 96kW rv 2003

Výhody vypnutí EGR ventilu už známe. Zajímali by mě nevýhody tohoto zásahu. Popř. jak moc je složité v ŘJ vypnout funkci EGR ? Mám kabel a mám i software VAG.
Na co při výměně/čištění/ zaslepení dát pozor ? co nepoškodit, s čím nehýbat ?

Děkuji Kroke
VW Passat Variant B5.5 1.9TDi 96kW AVF rv. 11/2003 EGR ON

Uživatelský avatar
selatko
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1238
Registrován: 23.08.2013 10:46
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od selatko »

Seš ve špatné sekci, nicméně odpověď bude asi stejná :)
VW Passat 3C Variant - 2.0TDi bez DPF - manual - 125kW BMR
-----------------------------------------------------------

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od ppfox »

já nevím no, možná si ještě i vypni ABS a deaktivuj airbagy - beztak je to tam taky na hovwno ne? :D
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
Lukáš Z
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 05.07.2014 19:36

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od Lukáš Z »

Nemo píše:Mno ja som cez víkend čistil aj klapku aj EGR na mojom common raile, špinavý bol ale aby bol pripchatý ako na obrázkoch na začiatku to isto nie a to auto má 362000km. Poviem Vám jeba.ka riadna, hlavne ten dlhý šrób zozadu, to som si pošmákol teda. Čistil som ho len preto, že hadica čo je pod ním a klapkou bola celá od oleja a bol okolo neho a klapy celkom pekný bordel. 4istého času to bolo asi 4hoďky ale to nie som žiadny mechanik a nemal som ani manuál tak som si musel najprv zistiť obhlidkov čo kde dať dolu. A náradie, no budeš potrebovať torxy, ja som mal na trubke k EGR tisíchrany ale našťastie som taký mal a hlavne pevné nervy :good:

Vím přesně o čem mluvíš, u toho šroubu ze zadu jsem strávil mládí. Nejednodušší by snad bylo zhodit celý nárazník i s chladičem aby tam byl normální přístup :D Včera jsem taky preventivně čistil EGR se sáním a musím říct, že žádné nánosy jak máte na fotkách tam teda nebyly, jen povrchové zašpinění, které pustilo přípravkem na čištění karburátorů :) Mě by spíše zajímalo jestli je potřeba přes počítač nahrát klapku do základního nastavení a nebo si to samo reguluje?

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od Nemo »

No klapku zduchu nemusis nastavovat, ta sa nauci sama, akurat egr treba...

Odoslané z Lenovo X2-CU pomocou Tapatalku
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
Santusovic
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.06.2016 11:42
Bydliště: Praha

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od Santusovic »

Nemo píše:No klapku zduchu nemusis nastavovat, ta sa nauci sama, akurat egr treba...

Odoslané z Lenovo X2-CU pomocou Tapatalku
Co se musí nastavovat u EGRu? před měsícem jsem ho měnil s Jirkou a nic jsme nenastavovali :)
Old:VW Passat B6 2.0 TDI
Sold:VW Passat B7 2.0 TDI R-line
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White R-line DSG
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi Blue R-line DSG
New:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White High DSG
White Var

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od Jirka. »

Santusovic píše:
Nemo píše:No klapku zduchu nemusis nastavovat, ta sa nauci sama, akurat egr treba...

Odoslané z Lenovo X2-CU pomocou Tapatalku
Co se musí nastavovat u EGRu? před měsícem jsem ho měnil s Jirkou a nic jsme nenastavovali :)
Ty máš podtlakovej, na tom se nic nenastavuje
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Lukáš Z
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 05.07.2014 19:36

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od Lukáš Z »

Kluci jsem trošku ztracenej, motor 2.0CR 103kw 2010 CBAB, musím teda zajet za mechanikem ať mi nastaví EGR? :)

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od Nemo »

Ospravedlnujem sa, nejako som to cele necital tak som nevedel ci el.alebo podtlakovy

Odoslané z Lenovo X2-CU pomocou Tapatalku
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
Lukáš Z
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 05.07.2014 19:36

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od Lukáš Z »

Je to elektricky řízené, takže bych asi měl zajet za mechanikem, ať to vynuluje? Zase si říkám, že to velký vliv mít nebude, když tam nebyly žádné nánosy, jen zašpiněné vše od výparů, což pustilo :)

MARTANEK33
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 27.01.2016 19:41

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od MARTANEK33 »

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jelikož mě to taky potkalo a dneska na mě zablikalo žhavení, motor do dílny a přišel jsem o výkon vozu. Na diagnostice jasně napsaný ERG ventil. A jde mi o to, auto má najeto 167000 km, tak jestli zkusit vyčistit nebo koupit nový? Čistění budou dělat v servisu a tam řekli, že je to 50/50. Buď to čištění pomůže nebo prý budu muset koupit nový a znovu pak zas platit výměnu, jelikož nejsem zručný v tomto, tak hold musím platit. A jestli nový, tak jakou značku třeba? Dík za rady
Passat b6 125 Kw CR r.v. 2008 CBB

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“