Výber SDHC/SDXC

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Výber SDHC/SDXC

Příspěvek od sirdo »

Piste sem kto si kupil aku SD kartu do svojho Golfu a ako ste s nou spokojny. Ja momentalne riesim tuto dilemu a vo vybere skoncili tieto: http://datacomp.sk/pamatove-karty-secur ... k=sipprice" onclick="window.open(this.href);return false;
Ma zmysel si priplacat za drahsiu/rychlejsiu kartu a podvedome ocakavat, ze bude mat dlhsiu zivotnost? Jej obsah nemam nejak v zaujme casto menit, skor len doplnovat...

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Výber SDHC/SDXC

Příspěvek od mechy »

Nevím kolik toho posloucháš,ale 64gb je trochu moc já bohatě vystačím s 4gb.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Výber SDHC/SDXC

Příspěvek od Bofors »

já mám 8. tohle je jedna z mála oblastí, kde bych se tím moc nezatěžoval a koupil cokoli značkovýho. mám myslím verbatim.
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber SDHC/SDXC

Příspěvek od sirdo »

pocuvat toho nepocuvam vela. skor to beriem tak, ze na tu kartu budem len dohravat nove soundtracky/hovorene slovo (napr. rozpravky pre deti) podla toho co sa mi zapaci a nebudem riesit co odmazat, aby sa mi ten novy album zmestil. plus v pripade nudze mozem pouzit take velke mediu aj na prenos vacsieho objemu dat (napr. BD ripy), ked sa naskytne taka prilezitost a iny nosic nebude po ruke, tak proste vyberiem SDcko z auta. tych cca 30EUR jednorazovo ma nezruinuje (Bofors naposledy som za vikend v tej hodnote prehnal Lugrov cez hlaven)...

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Výber SDHC/SDXC

Příspěvek od Wlashack_cz »

Pokud plánuješ semtam přenášet i BD, jdi jednoznačně do rychlejší karty.
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

JohnMetsn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 08.05.2013 10:51

Re: Výber SDHC/SDXC

Příspěvek od JohnMetsn »

Myslim, ze jsem do auta koupil A-Data 32GB class 10, funguje bez problemu :)
G7 1.4 DSG

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber SDHC/SDXC

Příspěvek od deRek »

pouzivam uz dlouha leta karty SanDisk jak v zrcadlovce, tak proste i vsude kde je to potreba..
proto i v aute to byla jasna volba a konkretne
SanDisk SDHC 32GB Extreme 45 MB/s a spokojenost, pohoda
:smoke:
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

mirom11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 22.06.2014 21:07

Re: Výber SDHC/SDXC

Příspěvek od mirom11 »

Tak hlavne Class 10, a z toho tam by som bral 64GB SDXC Kingston alebo lacnesia ADATA SDXC 64GB UHS-I

Ide o to ako často ju budeš využívať na kopírovanie, teda ak bude prevažne v aute na hudbu a sem tam skopíruješ film, tak to ti stačí každá Class 10 s rýchlosťou 10 MB/s (orientačne +-), tie UHS-1 alebo UHS-3 majú zápis 45 MB/s a čítanie 90 MB/s (orientačne +-), a to je dobré keď ju máš v tablete napríklad a sleduješ na nej UHD videá alebo pre fotoaparát.

Rozdiel by už ale mohol byť ak by si na tej karte mal mp3 už v počte možno 500+ , to už by si mohol mať dlhšie načítavanie pritom ako by si listoval v zozname.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber SDHC/SDXC

Příspěvek od sirdo »

ten prenos BD ripov je pravdepodobny raz za sto rokov (skoro vzdy mam u seba aspon 2ks USB flashiek), takze pojdem cestou najnizsieho odporu (rozumej ceny) a vezmem tu ADATA SDXC 64GB UHS-I Premier, Class 10...

test 64GB SDXC kariet, ale zamerany na rychlost, takze z nasho pohladu trochu obsolentny, ale niekomu mozno pomoze...
http://pctuning.tyden.cz/hardware/disky ... et?start=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Zett
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 30.04.2014 12:27

Re: Výber SDHC/SDXC

Příspěvek od Zett »

Já mám tuhle http://www.transcend-info.com/Products/No-410 o kapacitě 64GB.

64GB proto, že když jsem si kdysi pořídil iPod U2 Special Edition 20GB (cca rok 2004/2005) tak už tehdy jsem měl problém s nedostatečnou kapacitou...

Z.
od 10.6.2014: VW Golf VII Variant 2.0 TDI Highline, tacho 65000 km, prům. spotřeba 5.47 l/100km.

Uživatelský avatar
semacik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 12.01.2014 15:53

Příspěvek od semacik »

Ja mám 16 Gb USB kľúč A kartu mám len,ako záložné riešenie zasunutu vo vnútri vo veľkosti 4 Gb... Neriešim,rýchlosť lebo pri týchto rádiách je viacmenej jedno či class 4 alebo 10 aspoň ja som nepocitil rozdiel
..

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber SDHC/SDXC

Příspěvek od sirdo »

semacik: ak by mal Golf dva funkcne USB sloty, tak nic neriesim a v jednom bude toto http://datacomp.sk/64gb-kingston-usb-2- ... ASTnfl_tbg" onclick="window.open(this.href);return false; , ale kedze niekedy dobijam mobil v aute (hlavne ked pouzivam jeho NAVI), tak karta je jedine riesenie ked to chcem mat v style plug-and-forget...

JohnMetsn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 08.05.2013 10:51

Re: Výber SDHC/SDXC

Příspěvek od JohnMetsn »

Pokud si nekurak, tak se to da resit adaptery do zapalovace. Ja mam momentalne v aute 5x USB a obcas je to malo :D
G7 1.4 DSG

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber SDHC/SDXC

Příspěvek od sirdo »

ked tak nad tym rozmyslam, tak slusny BD rip na tom SDcku nikdy neprenesiem. ked chcem, aby SD kartu radio rozpoznalo musi byt naformatovana na FAT32, cize vacsi ako 4GB subor sa tam nakopirovat neda...

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Výber SDHC/SDXC

Příspěvek od NeoGenX »

Přesně tak
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“