Voda v interieru

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
sadd
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 02.10.2010 18:03
Bydliště: Opava

Voda v interieru

Příspěvek od sadd »

Zdravím,

tak po dnešním dešti jsem měl opět vodu už ne na té gumě, ale voda stekla trochu pod koberec. Už mě to štve. Vyměnil jsem kompletní těsnění dveří, tu lištu semišovou proti vodě, přítáhl panty, že už tak se to blbě zavírá a voda spokojeně je tam opět ......

Na fotce jsem tu vodu trochu setřel a až pak vyfotil, bylo skoro všechno na tom těsnění a kapalo to pak dovnitř ..

Díky za všechny nápady ....
Přílohy
voda.JPG
VW Golf IV 1.6 sr, Škoda Octavia 1.9 TDi -- egr off

Uživatelský avatar
Ondra A.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 05.02.2012 20:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda v interieru

Příspěvek od Ondra A. »

Sundej tapecírunk dveří, pod ním najdeš desku stahovačky zámku atd.. ta drží na cca 6 šroubech a zatěsněná je takovou pěnovou gumou. Povol tu plechovou desku a přetěsni tu pěnovku nějakým silikonem já to dělal bitumenem. Až sundáš tapec pochopíš kudy teče zkus se tam zavřít a někdo at ti hadicí stříká na dveře uvidíš kudy teče voda. :laugh:
Diagnostika na Praze 6 a okolí pro VW club

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Voda v interieru

Příspěvek od xerxes »

nemusí to být co tí píše kolega,klidně muže být někde v horni části praskle těsnění a stýká to až dolu

Uživatelský avatar
sadd
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 02.10.2010 18:03
Bydliště: Opava

Re: Voda v interieru

Příspěvek od sadd »

Těsnění je úplně nové i s tou lištou proti vodě ..
VW Golf IV 1.6 sr, Škoda Octavia 1.9 TDi -- egr off

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Voda v interieru

Příspěvek od xerxes »

tipuju že před výměnou ti to nedělalo :mrgreen:

Uživatelský avatar
sadd
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 02.10.2010 18:03
Bydliště: Opava

Re: Voda v interieru

Příspěvek od sadd »

No dělalo jinak bych to neměnil :laugh:
VW Golf IV 1.6 sr, Škoda Octavia 1.9 TDi -- egr off

Uživatelský avatar
sadd
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 02.10.2010 18:03
Bydliště: Opava

Re: Voda v interieru

Příspěvek od sadd »

S těma dveřma mám celkově problém.. zatékalo tam už předtím, a rozmrdalo to skoro celý svazek kablů a ještě mě tam jeb* mikrospínač, musím je rozebrat a podívat se na to,,
VW Golf IV 1.6 sr, Škoda Octavia 1.9 TDi -- egr off

Uživatelský avatar
barius
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 03.06.2010 12:54
Bydliště: Brumov-Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda v interieru

Příspěvek od barius »

Řeším teď to samé u mého G4 na dveřích spolujezdce, dneska jsem dělal jarní úklid, vysával, leštil vnitřek. Po mé práci přišel prudký deštík a voda na vnitřním prahu u spolujezdce. Mrknu zespodu na dveře a dveře mokré pod tapecem. Když jsem se díval zvenku, tak když mám zavřené okno, tak venkovní sametka(gumová lišta) nedoléhá přesně na okno. To je možná i tím, že je v háji stahovačka, která je zkřivená(okno se špatně zavírá) I když je zavřené do nejzazší polohy, tak lišta nepřiléhá přesně na okno, je tam taková mini skulina.
Myslíte, že když vyměním stahovačku, zlepší se i dotlačení okna na tu venkovní lištu a tím pádem to bude těsnit a tím pádem bych mohl zabránit dalšímu rybníčku v interiéru?
Díky

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Voda v interieru

Příspěvek od marfy8 »

Voda normálně teče dveřma, mezi sklem a tím těsněním to není nepropustné... Ale už nesmí protéct pod tou plechovou stahovačkou, proto tam je to těsnění ;)
Takže vyměnit stahovačku, to ano ale taky zase dobře utěsnit při nasazování (nějaký silikon...?) ;)

Uživatelský avatar
barius
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 03.06.2010 12:54
Bydliště: Brumov-Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda v interieru

Příspěvek od barius »

marfy8 píše:Voda normálně teče dveřma, mezi sklem a tím těsněním to není nepropustné... Ale už nesmí protéct pod tou plechovou stahovačkou, proto tam je to těsnění ;)
Takže vyměnit stahovačku, to ano ale taky zase dobře utěsnit při nasazování (nějaký silikon...?) ;)
Díky za radu! Už mě to sralo delší dobu, ale teď když už vím co a jak tak se do toho pustím.

Uživatelský avatar
Golf_Devil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.06.2011 06:57
Bydliště: Ostrava

Re: Voda v interieru

Příspěvek od Golf_Devil »

Zdravím vás , mám stejný problém u spolujezdcových dvěří , věčně vlhký koberec i občas vidím když točím právě na tu stranu , normálně steče voda po tom plastovém až i viditelně v interieru a když otevřu dveře stejně se mi drží voda jako na fotu i je vidět že je voda mezi těsněním a tím plastovým krytem uvnitř , myslíte že první bych měl udělat těsnění celého rámu na kastli ? Koukal jsem a nikde nejsou známky praskliny , kdyždat dík za info , a jestli by jste měl někdo dobrý tip na kup toho těsnění tak za něj také díky...

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Voda v interieru

Příspěvek od majrek001 »

koukni se pod tapec a uvidíš
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Golf_Devil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.06.2011 06:57
Bydliště: Ostrava

Re: Voda v interieru

Příspěvek od Golf_Devil »

Tak tapec sundaný a jak tvrdil Ondra , vypadá to že jak je ta plechová deska co drží všechno i stahovačku , tak pod ní je vidět vlhkost i to těsnění ve spodní části je takové zgrcané , takže to zkusím přetěsnit a uvidím co bude , ale nejde mi do hlavy proč teče zrovna tam , kudy se bere voda ve dveřích uvnitř , tak snad po přetěsnění nebudu mít vodu ve dveřích :-D

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Voda v interieru

Příspěvek od majrek001 »

zateče to klasicky zvenku mezi gumou a sklem a pak to po skle zkape na plech stahovačky.. pokud těsní není problém a voda vyteče spodem a pokud netěsní tak protoče dovnitř
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Golf_Devil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.06.2011 06:57
Bydliště: Ostrava

Re: Voda v interieru

Příspěvek od Golf_Devil »

Nakonec jsem to prubnul pro jistotu i na vapce a normálně jde vidět že teče pod tím těsněním kastle dovintř , tak jsem pro jistotu zkusil i utěsnit tam včetně toho plechu stahovačky i když tam to neteklo vůbec at jsem to vapkou pral kdekoli , zítra další test , neměl by jste popřípadě někdo tip na to kompletní těsnění kastle dveří kde koupit , protože nevěřím že ten silikon pomůže co jsem tam napral pod to těsnění na kastli uvidím a budu doufat , protože moje vždy vonavka ted smrdí jak kdyby v ní chrápal nějaký houmles , když je tam ta vlhkost... :negative:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“