Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od rasto4444 »

Ungaro píše:Zdravím chlapi.

Čeká mě první prohlídka po 30.000 km, proto jsem dnes volal do Porsche Brno, abych se optal na ceny prací a oleje. Práce 1200,- Kč/hod , olej 900,- Kč/ litr. Bylo mi řečeno, že pokud si donesu vlastní olej, zapíšou mi do servisní knížky + do databáze VW, že jsem nepoužil jejich olej, tím pádem záruka na motor padá. Co si o tom mám myslet? Setkali jste se s tím někdy?
Ahoj. Tak ja mam rovnaku skusenost u nas v SR. Dnes som volal do servisu a povedali mi presne to iste. Vlastny olej = strata zaruky na motor. Povedali mi to uz v dvoch servisoch takze asi tak..ja riesim este tu dilemu ze som olej menil pri 15 tis. km u znameho v servise a mam tam strieborny olejovy filter pricom z prvovyroby je cierny.. Ale kaslem asi na to a nebudem stresovat. Ako mi dokazu ze som si ho menil..?co si o tom myslite, mam si robit starosti alebo neriesit?
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od Wlashack_cz »

Myslím, že tu kluci na fóru psali, že ty filtry se dávali z výroby oba. Jak černý, tak stříbrný.
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

zzbysekk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 29.01.2014 16:52

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od zzbysekk »

Ungaro píše:No, spíš mě zajímá, jestli mě pán chtěl pouze vystrašit, nebo věc ohledně záruky je skutečně pravda. Chápu, že ze servisu žijí, ale prodávat olej 5x dráž než stojí v obchodě? To mi přijde přehrané. Nehledě na hodinové práce. Asi se poohlédnu v Brně po jiném servisu.
Zkus treba ROS tam te to vyjde všechno jeste o 20% dráz nez v Porsche :rofl: :rofl:

Nevim u nemeckejch aut na to nejsou zvykly aby si lidi nosili svuj olej do servisu, tak nejak se stema nakladama pocitaj. Ja byt tim technikem a nekdo me rekne ze nese svuj olej tak bych poslal do pr... at si to udela doma v garazi :D
BMW X6 40d 2013, BMW individual Pyritbrown
VW Golf VII Variant 2.0TDI Highline, Black magic
BMW 320i 2008
Ex. Renault Megane Coupe GT-Line 1.4Tce 2010

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od NeoGenX »

Až bude v Česku průměrná mzda cca 4.000€ jako v Německu, tak lidé u nás taky nebudou řešit, že jim někdo vymění olej za 150€. Prostě v Německu to neřeší, protože nemusí :smoke:
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
Geextah502
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 15.03.2014 13:15

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od Geextah502 »

Vlastny olej sa rovna strata zaruky? je to niekde aj v zarucnych podmienkach napisane? Ci si len servisaci nahanaju ksefty? Ja to tiez chcem tak riesit. mal som moznost kupit olej za polovicnu cenu od dilera tak som to vyuzil.
Mna by to ako servisaka tiez sralo ze si niekto vlastne veci olej donesie ale zijeme kde zijeme a ojetrtkabati tu kazdy so vsetkym bohuzial. Nie je to o prachoch ale o ludoch.
VW Polo Premium Comfortline 1.2TSI 90k 5G Pepper Grey metallic
ex MB A170CDI 95k "Ťapo" Meteor Grey metallic

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od rasto4444 »

Neviem ci to je niekde v zarucnych podmienkach ale ak si prinesies vlastny olej napisu ti do servisky poznamku ze si mal svoj olej a v pripade nejakeho problemu s motorom mas problem so zarukou..A jak tak poznam servis tak aj ak by bol problem s uplne niecim inym tak by sa vyhovorili na olej..
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

Ungaro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 26.11.2012 19:07

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od Ungaro »

Tak v Brně mi nakonec nejlépe vyšel ROS, u kterého první prohlídka vyjde cca na 5000,-, mínus 15% díky slevě v rámci koupení auta od nich je celkem přijatelné. Olej u nich stojí 790,- , tak si říkám, jestli ušetřené 3 tisíce stojí za to, že pokud bych měl problém s motorem, ostrouhám. Nahlásil jsem i problém s klepáním od zadní nápravy v nižších rychlostech, dle lidí tady to způsobují tlumiče, tak mi je rovnou vymění za nové + mám problém s vibracemi v autě při zrychlování, na to musí přijít. Suma sumárum, týden bez auta, ale pak klid na duši.

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od bouky2 »

790,- za jeden litr oleje ??

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od Wlashack_cz »

Ungaro: Když budeš mít týden auto v servise, v rámci reklamace, dostaneš náhradní vozidlo?
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

Ungaro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 26.11.2012 19:07

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od Ungaro »

Yep, 790,- Kč litr oleje, Castrol longlife.

Náhradní auta se na záruční opravy neposkytují, to by tě musela dotáhnout například odtahovka, aby jsi měl náhradní vůz v rámci záruky mobility, pokud to máš v pojištění.

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od Lukkii »

Upřímně castrol longlife za 8stovek je dobrá varianta pro někoho, kdo si to chce zaplatit. Oproti tomu když si přečteš specifikaci tohoto oleje a třeba oleje Motul (507.00 pro motory s DPF) za 350,- zjistíš, že těch ušetřených cca 1500,- není ničemu na škodu ;-) Je to ale klasický postup všech autorizovaných servisů.
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od Pantani »

Osobně si nedovedu vůbec představit, že bych si nemohl dovézt vlastní olej. Oni dobře vědí, že nás všechny ojebávají, protože oni mají v sudech stejný olej, jaký my jim přineseme v zapečetěných flaškách. Byl jsem už na dvou výměnách oleje a původně jsem hledal servis, kde mi dovolí si dovézt olej vlastní a byla to moje podmínka pro to, abych jim tam auto nechal (moje osobní, neoháněl jsem se tím před nima). První servis vyhověl - Carnova Svitavy, tak už jezdím vždy tam. Další kdo myslím tohle bez problémů někomu z místních kdysi dovolil, bylo Autocentrum Pardubice. Vážně chcete platit takový šílený peníze za olej?

Jak můžou podmiňovat záruku na motor tím, že to bude jejich olej, který v tom motoru bude? Když to dám Pepovi z garáže na garančku (a to můžu udělat), nemá to vliv na záruku nijaký. A jak oni vědí, že tam Pepa nenalil něco pitnýho? Nevědí, takže tím podmiňovat záruku nemůžou. Tečka.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od Lukkii »

Já mám dokonce za to, že platí novela zákona, kdy právě záruka nesmí být vázána touhle podmínkou. Čili servis by měl umožnit dovézt si vlastní materiál. Jediné, kde to neplatilo byly autorizovaný servisy v rámci záruky, kde to jakýžtakýž smysl dává.
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od Pantani »

O tom ze to lze a ze neni potreba nutne platit za prvni prohlidku hnedka 7000 jsou dukazem prispevky na prvni strane a par ligi ze sekce G6. Opravdu to neni treba.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Platby v servise

Příspěvek od NeoGenX »

Ahojte.

Brzy mě čeká vyzvednutí Golfa v autorizovaném servise. Byl jsem ho tam odvézt kvůli divným zvukům při brždění. Zajímá mě, když mám ještě auto v záruce, zda mám očekávat nějaký poplatek. V případě, že na nic nepřijdou, i v případě, že něco budou dělat. Díky moc
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“