Pískání, syčení..

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Althax
Člen klubu
Příspěvky: 93
Registrován: 04.11.2013 21:25
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Pískání, syčení..

Příspěvek od Althax »

Přesně tak to mám i já. Když sešlápnu rychleji, syčí to. Když šlapu pozvolna tak to můžu točit třeba na 4000 ot. a nic. Až bude chvilka tak kouknu na ten cooler a zkusim dotahnout šrouby na přírubě u turba a popř. i sponu co je pod autem na potrubí...[/quote]
To taky ne je jedno jestli ho zmáčknu pomalu nebo rychle.. spíš podle turba jak moc tlačí :-)
Ex. Ford focus 1.4 ztec 1999, Pašák B5 1.9 TDI 85kw.
Aktualní: GOLF GTI 1.8T

Uživatelský avatar
Jenda.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 801
Registrován: 11.07.2009 19:02
Bydliště: BRNO

Re: Pískání, syčení..

Příspěvek od Jenda. »

Althax píše:Přesně tak to mám i já. Když sešlápnu rychleji, syčí to. Když šlapu pozvolna tak to můžu točit třeba na 4000 ot. a nic. Až bude chvilka tak kouknu na ten cooler a zkusim dotahnout šrouby na přírubě u turba a popř. i sponu co je pod autem na potrubí...
To taky ne je jedno jestli ho zmáčknu pomalu nebo rychle.. spíš podle turba jak moc tlačí :-)[/quote]
Já taky myslel že to dělá turbo a ejhle cooler.

Althax
Člen klubu
Příspěvky: 93
Registrován: 04.11.2013 21:25
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Pískání, syčení..

Příspěvek od Althax »

To taky ne je jedno jestli ho zmáčknu pomalu nebo rychle.. spíš podle turba jak moc tlačí :-)[/quote]
Já taky myslel že to dělá turbo a ejhle cooler.[/quote]
Noo tak ten mam nový :-) ale jak je ta zima tak se pod to auto nekouknu. Modlím se at se to do jara nepotentuje uplně.
Ex. Ford focus 1.4 ztec 1999, Pašák B5 1.9 TDI 85kw.
Aktualní: GOLF GTI 1.8T

Uživatelský avatar
Milhaus_01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 15.05.2011 12:04

Re: Pískání, syčení..

Příspěvek od Milhaus_01 »

Chlapi, přišel někdo s tímto problémém na něco nového? Já jsem koukal znovu na hadice a prostě jsem žádnou díru ani malou nenašel. Mohlo by to být třeba i turbo?
VW Passat Variant, 1.9TDI 96kW AVF, 2004

Uživatelský avatar
Milhaus_01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 15.05.2011 12:04

Re: Pískání, syčení..

Příspěvek od Milhaus_01 »

Tak po delší době nový poznatek.Udělal jsemnejjednodušší pokus. Jelikož si myslim že to dělá od výměny vlnovce tak jsem vzal obyčejný alobala celý vlnovec jsem omotal alobalem. A světe div se pazvuky v podobě syčení, pískání jsou pryč. Něco málo možná slyšet je, ale je to tak o 90% lepší. Takže seženu nějakou teplu odolnou pásku nebo něco podobného a zkusim to omotat. Má někdo nějaký tip?? :-)
VW Passat Variant, 1.9TDI 96kW AVF, 2004

Althax
Člen klubu
Příspěvky: 93
Registrován: 04.11.2013 21:25
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Pískání, syčení..

Příspěvek od Althax »

Milhaus_01 píše:Tak po delší době nový poznatek.Udělal jsemnejjednodušší pokus. Jelikož si myslim že to dělá od výměny vlnovce tak jsem vzal obyčejný alobala celý vlnovec jsem omotal alobalem. A světe div se pazvuky v podobě syčení, pískání jsou pryč. Něco málo možná slyšet je, ale je to tak o 90% lepší. Takže seženu nějakou teplu odolnou pásku nebo něco podobného a zkusim to omotat. Má někdo nějaký tip?? :-)
Co takhle ten vlnovec vyměnit :-)
Ex. Ford focus 1.4 ztec 1999, Pašák B5 1.9 TDI 85kw.
Aktualní: GOLF GTI 1.8T

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání, syčení..

Příspěvek od CentriFUGA »

Althax píše:Co takhle ten vlnovec vyměnit :-)
! Teď si tomu dal korunu, to chtěl zřejmě slyšet, ale co s tím jinýho samozřejmě (neřeknu kdyby stál 10tis.)

jen dodatek - když ho měnil, tak pokud to bylo v nějakém servisu tak by měl mít záruku ;)

Althax
Člen klubu
Příspěvky: 93
Registrován: 04.11.2013 21:25
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Pískání, syčení..

Příspěvek od Althax »

CentriFUGA píše:
Althax píše:Co takhle ten vlnovec vyměnit :-)
! Teď si tomu dal korunu, to chtěl zřejmě slyšet, ale co s tím jinýho samozřejmě (neřeknu kdyby stál 10tis.)

jen dodatek - když ho měnil, tak pokud to bylo v nějakém servisu tak by měl mít záruku ;)
Přesně tak zjistil že už ho má děravej tak vyměnit je to otázka zhruba 700,- korun. i s montáží.
Ex. Ford focus 1.4 ztec 1999, Pašák B5 1.9 TDI 85kw.
Aktualní: GOLF GTI 1.8T

jokes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 08.01.2014 08:39
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Pískání, syčení..

Příspěvek od jokes »

Taky si postěžuju. . Na IC mi hadice držela jen na jeden zámek . Zhruba od 1200 do 1800 otáček to cukalo a kouřilo . Výš už byl tah plynulý , ale syčelo to pořád . Hadice při přidání povyjela a tlak šel do .... ! Při kontrole se to tvářilo ,že dobrý ,že drží . Takže hledat a zkoumat . :drinks:
Pašík Kombik AVF chip 110kW 2003
Sportsvan 1,4/92kw ME 2016
Toyota Yaris 1,33/74kw 2009
Autosklo Jokeš
prodej a montáž autoskel
Vysoké Mýto
tel. 604310143

ČIŠTĚNÍ KLIMATIZACÍ OZÓNEM

Uživatelský avatar
Milhaus_01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 15.05.2011 12:04

Re: Pískání, syčení..

Příspěvek od Milhaus_01 »

Althax píše:
Milhaus_01 píše:Tak po delší době nový poznatek.Udělal jsemnejjednodušší pokus. Jelikož si myslim že to dělá od výměny vlnovce tak jsem vzal obyčejný alobala celý vlnovec jsem omotal alobalem. A světe div se pazvuky v podobě syčení, pískání jsou pryč. Něco málo možná slyšet je, ale je to tak o 90% lepší. Takže seženu nějakou teplu odolnou pásku nebo něco podobného a zkusim to omotat. Má někdo nějaký tip?? :-)
Co takhle ten vlnovec vyměnit :-)
Já jsem ho samozřejmě nechal vyměnit. Nebylo to hned protože na to nebyl čas, ale už nějaký čas tam jezdí nový. Takže tímto se omlouvám všem rejpalům, že jsem to už sem do tématu zapoměl napsat! :-)

Zduř.
VW Passat Variant, 1.9TDI 96kW AVF, 2004

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“