Mokro v aute

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaCzaba »

Chtel jsem vam to sem dat, nekdo mi to cislo psal do nejakyho tematum bral jsem to ve skodovce. Stalo to dvacku. Sakra kde to jen mohlo byt
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Mokro v aute

Příspěvek od B_Jirka »

Dnes jsem to pořádně zkontroloval, kolem té průchodky byl nějaký starý tmel.. ten vůbec nepřiléhal ke kastli, tak jsem ho strhl a samozřejmě je ta průchodka děravá. Takže jak teď začne pršet, vše mi poteče do auta :-D Musím to objednat na tom eshopu, který je jediný kde jsem to našel.

Horší ale bude to vyměnit, nemůže mi někdo popsat jak na to? Musím sundat ten bovden ze zámku kapoty a provléct tu průchodku?


EDIT: Než to objednám, je to opravdu ona? http://c1552172.r72.cf0.rackcdn.com/331187_x600.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaCzaba »

Je to ono
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
Vita_Valke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 18.05.2014 19:45

Re: Mokro v aute

Příspěvek od Vita_Valke »

tak mám taky mokro v autě, spolujezdec a v zádu lehce navlhlý ale pod řidičem se koberec dá skoro ždímat, začíná blbnout komfortka tak se na to o víkendu vrhnu
odtokové kanálky pod baterkou a pod posilovačem jsou OK, ty jsem kontroloval a čistil, takže zkusím projít ty plechy stahovačky, RJ motoru i pylový filt a přetesnim a zkontroluju A sloupky

když jsem dělal kanálky tak se mi ale nepodařilo vyndat ŘJ, našel jsem jen matičku na pravý straně boxu a nikde dál nic, kde jsou ještě schovaný matičky?

co ještě zkontrolovat a přetesnit?
[VW Passat Variant 2002, 1.9, 96Kw]

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaCzaba »

Taky jsem hledal maticku. Druha je na uplne stejnym miste ale zrcadlove.je tam symetricka ovalna dira s matkama na obou stranach stejne.
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
Vita_Valke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 18.05.2014 19:45

Re: Mokro v aute

Příspěvek od Vita_Valke »

tak přestože je podlaha lehce mokrá tak komfortka vypadá dobře, tím pádem budou asi v háji zámky na pravý straně nebo kabely, nějaký fotky:
https://www.dropbox.com/sc/9ibletn6pcac ... 3tL2SJH9fa" onclick="window.open(this.href);return false;
[VW Passat Variant 2002, 1.9, 96Kw]

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Mokro v aute

Příspěvek od B_Jirka »

Tak kdyby někdo tu průchodku sháněl, koupil jsem jí ve škodovce, za 24,- Kč myslím.. Jenže vůbec si netroufám sundával uchycení lanka ze zámku kapoty. Bojím se, že to pak špatně nasadím a kapotu už neotevřu...

Tak jsem se inspiroval tady uživatelem nademnou a že to zaplácám silikonem, tu současnou děravou průchodku. Stejně jako všechny plechy stahovaček a boxy.

http://bjirka.rajce.idnes.cz/Pruchodka" onclick="window.open(this.href);return false;
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Mokro v aute

Příspěvek od B_Jirka »

A taky mi zlobí centrál. Nemám sice dálku.. ale občas jak zamknu u řidiče (jinde zámek nemám) tak je vše OK.. občas se zamkne jen u řidiče i odemkne a je ticho.. občas to po zamknutí tak nějak divně procvakává ty zámky a nakonec zůstane otevřený vzadu vpravo.. když zamknu znova, zajede pak i ten.
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
Vita_Valke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 18.05.2014 19:45

Re: Mokro v aute

Příspěvek od Vita_Valke »

mě auto zamyká a odemyká normálně, jen to jede jakoby na 2x, nevim jestli je to normální nebo ne, jediný co nejde je u spolujezdce čidlo na otevřené dveře, světýlko se nerozsvítí, ten zadek na diag nechápu, vše jde

ty blinkry na diag taky moc nepobírám, vše funguje, jediný co tak při odemykání a zamykání nikde nic neblikne a nehoukne ale nevim jestli se to nemusí nejdřív nějak aktivovat, jaký je standartní stav?
[VW Passat Variant 2002, 1.9, 96Kw]

Uživatelský avatar
Jacques.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 813
Registrován: 31.03.2011 17:57
Bydliště: Děčín okolí...

Příspěvek od Jacques. »

Do auta teče často netesnou stahovackou. Stačí silikon a je po problému :-)
Auto se dá nakódovat na blikání blinkru či pípání alarmů jako potvrzení otevření /zavření.
K tomu je program Motordiag Komfort Manager Lite 1.20 (ale funguje jen s některými komfortkami)
Passat B8 Alltrack 2.0 Tsi 162kw
Ex ►Passat B5 1.9 TDi 81kw AVG+4motion
Ex ►Audi A6 Avant 3.0 TDi
Ex ►Passat B5,5 Variant, 2.8 V6,4motion+LPG
Ex ►Passat B5 sedan 1.9 TDI 81KW AFN

Uživatelský avatar
Vita_Valke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 18.05.2014 19:45

Re: Mokro v aute

Příspěvek od Vita_Valke »

stahovačky dneska taky přeťěsněný, zítra hadicovej test :)
[VW Passat Variant 2002, 1.9, 96Kw]

Uživatelský avatar
Vita_Valke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 18.05.2014 19:45

Re: Mokro v aute

Příspěvek od Vita_Valke »

tak bohužel po hadici stále voda, všechno dobrý ale u řidiče stále mini kapičky, když kouknu k pedálům tak to jde po kabelech takže asi RJ motoru, sice jsem to přetěsňoval tmelem, ale asi blbě, dá se někde sehnat origo těsnění? dokázal by mi najít někdo objednací kód nebo nějaký číslo?
[VW Passat Variant 2002, 1.9, 96Kw]

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Mokro v aute

Příspěvek od B_Jirka »

Já si s tím taky dnes hrál celý den... přetěsnil jsem všechny plechy stahovaček. Sundal box na pylový filtr, ale těsnění se mi zdálo OK, tak jsem ho tam nechal a necpal tam silikon - ale dalo by se to těsnění taky objednat? To pěnové? Případně dokázal by někdo z ETKy zjistit číslo?

No a nevěděl jsem, jak sundat to pitomé lanko ze zámku kapoty, takže průchodku jsem neměnil, nechal jsem starou děravou a dal na to kopec silikonu... :roll:

Večer nahodím pár fotek.
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Mokro v aute

Příspěvek od B_Jirka »

Jo a ještě mě napadlo jedno místo, kudy může téct - kolem čelního skla z boku jsou takové černé lišty a ty jsou z jedné strany nacvakané do A sloupku.. jenže já třeba tu lištu mám takovou polorozpadlou a normálně tam z venku vidím díry na ty plastové "zobáčky", které jinak zakrývá ta lišta. Ta voda pak teče do auta nebo to teče někudy ven?
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Mokro v aute

Příspěvek od B_Jirka »

Tak tady jsou nějaké fotky http://bjirka.rajce.idnes.cz/Passat2" onclick="window.open(this.href);return false;

Zajímalo by mě, na co je ten bílý konektor, který jsem objevil v prostoru za kastlíkem u spolujezdce? A povedlo se mi teda odhrnout koberec u řidiče a hrůza ten pohled :) Ten černý box který jsem tam měl pohozený na podlaze, je ŘJ komfortní výbavy? Mám tam i foto otevřeného boxu.

A k povolení boxu ŘJ pod kapotou stačí odšroubovat jen ten šroubek vpravo? Jiný jsem tam neviděl... A kde je vůbec prostor, aby kolem toho boxu někde tekla voda do auta?
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“