Centrální zamykání - zablokované dveře

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Dr.Ueno
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 09.02.2014 18:20

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od Dr.Ueno »

Dobrý den,

jak se dostanu ke komfortce ?
Respektive,jak sundám koberec u řidiče ?

Nerad bych něco ulomil.

Děkuji
Dr.Ueno

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od M@ty »

V opěrce levé nohy odšroubuj matici a vyjmi opěrku. Vydloubni víčko vrutu bočního spodního obložení A sloupku, vytoč vrut, vycvakni škubnutím horní příchytku směrem do středu auta, vycvakni boční obložení prahu. Dle potřeby vyndej sedačku z auta : 2x matice M8 (13mm 6HR) zepředu, 2x po jednom vrutu pod víčky rytů kolejnic a sedadlo posunout vzad až vyjede z kolejnic.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Dr.Ueno
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 09.02.2014 18:20

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od Dr.Ueno »

Dobrý den,

moc děkuji za Vaši odpověď a návod.

Super.
Ještě jednou děkuji pane M@ty.

Dr.Ueno

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od M@ty »

Neni zac a priste bez toho „pane”. Kdyz muzu tak pomuzu...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Skleny29
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 16.06.2013 17:01
Bydliště: Studánka-Tachov

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od Skleny29 »

Zdravim, tak ještě jednou.., mám stejný problém.., nejdou otevírat zadní pravé dveře.., dálkou vůbec a vnitřním tlačítkem jen vyjímečně.., někdy to jde několikrát za sebou, jindy vůbec! koukal jsem i na komfortku pod prahem u řidiče.., vše krásně suché.., všechny kabely vypadají dobře..., promazal jsem i konektory ve dveřích, akorát na zámku ne.., nevim jak se na něj dostat, nejde mi to přes ten plech sundat..,:( Pokud má někdo nějakej fígl, jak sundat plech.., byl bych rád za radu.., děkuji...
Volkswagen Passat 1,9 TDI 96kw 4 Motion r.v. 2004

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od majrek001 »

zavčasu propájej zámek než zůstane zaseknutý..

jinak musíš vytlačit válečky ze skla a vyjet s ním nahoru a pak povolit alespoň kabeláž k zámku a táhlo k čudlíku v tapecu a pak povytáhneš plech a dosáhneš na konektor, ale z 90% je problém v zámku

a pokud chceš vytáhnout i zámek tak ještě povolit lanko venkovní kliky a ty dva tisícihrany M8
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Skleny29
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 16.06.2013 17:01
Bydliště: Studánka-Tachov

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od Skleny29 »

Zámek mám jiný.., ale nejsem si jistý zda bude fungovat.., bůhví jak dlouho byl venku z auta.., vypada dost orezle..:D kazdopadne diky za radu..,
Volkswagen Passat 1,9 TDI 96kw 4 Motion r.v. 2004

hattanman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 09.05.2013 08:53
Bydliště: Hradec Králové

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od hattanman »

Ahoj kluci, tak zaprve Vam chci podekovat. KosmaxCZ za fotku tech kabelu. mel jsem stejny problem ,co vy. uhnily draty opraveno vyreseno. jenze mam druhej problem , nez odesly ty zadni dvere tak vse fungovalo jak melo. zaroven se zadnima dverma odeslo i zamykani kufru . opravil jsem druhy den ty kabely a zadni dvere jdou jak maji, jenze kufr je stale odemceny, nereaguje. kdyz zamknu zamkem kufru, tak zavru normalne vsechny dvere. i signal na stazeni oken jde, ale kufr se nezamkne. Rozebral jsem proto tapec odpojil to madlo kterym otevirame (sedan) a do kufru uz se zvenku neda dostat. kdyz jsem kufr otevrel se zamcenym autem, tak i alarm jde. Tak nevite nekdo co je za problem, kdyz to odeslo v tu chvili co zadni dvere? .. nenapojuje se na ty cervenomodry jeste nekde kufr jako drat navic, kterej by taky uhnil? Nebo jsou tam nejaky takovydle dalsi draty spojeny v sobe ze by uhnili? kde bych mel hledat, bylo tam mokro, ale komfortka je v poradku, zkousel jsem i s jinou ;) Vag mi neco rekne? diky za jakykoliv napady.

hattanman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 09.05.2013 08:53
Bydliště: Hradec Králové

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od hattanman »

zkousel jsem i jinou komfortku a to samy, v krabici bylo sucho. nevi nekdo jestli ten signal co jde do motorku jde zmerit? nebo je moc kratkej na mereni multimetrem ?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od majrek001 »

a to je B5 nebo B5,5?

B5,5 má mikrospínač v klice ne a odskok? takže asi B5 tam to asi je mechanický a servomotorek (impuls jde změřit - můžou být přelámané dráty nebo zatuhlý mechanizmus a nebo odešel ten servomotorek)
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

hattanman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 09.05.2013 08:53
Bydliště: Hradec Králové

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od hattanman »

je to b5, zkousel jsem multimetrem merit kabel k motorku a pri mackani DO nic, 0.1V tak by me zajimalo, jestli je nekde po ceste ke komfortce misto ve kterym se to posira.

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od fredh »

U komfortky v tom silným svazku jsou zamotaný do sebe kabely ze všech dveří - 5 drátů. Ty spoje jsou jen přemotaný černou páskou. Jsou to jakoby obnažený konce, secvaknutý do sebe tlakem. Jenže jak je to jen omotaný páskou, tak to oxiduje a rozpadá se to. Na první pohled jsem to měl taky ok, ale když jsem odmotal tu černou pásku, tak problém byl jasně vidět. Opravil jsem to, a dveře zamykaj, jak nový.
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

hattanman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 09.05.2013 08:53
Bydliště: Hradec Králové

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od hattanman »

ok kouknu, mel jsem totiz v ruce z jedny strany dva cerveno modry co se rozrustaly ve 4 cerveno modry, ty byly uhnily tak jsem to opravil, ale ze jich ma byt 5 jsem nevedel, to znamena ze mi nekde patej lezi upadlej? mel jsem to stejne jako je fotka na prvni strance

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od fredh »

já bych řekl, že já jich tam mám 5, ale už si to možná blbě pamatuju. Mě se taky rozpadly ty červeno-modrý
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

hattanman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 09.05.2013 08:53
Bydliště: Hradec Králové

Re: Centrální zamykání - zablokované dveře

Příspěvek od hattanman »

tak mam vyreseno, jeste jednou jsem prosel kabely, skutecne tam jdou pouze 4 . kufr jde na modry a zeleny. multimetr mi to nezmeril, ale dioda s odporem v konektoru rekla sve... je to motorek, kdyz vyjede zasekne se a pak uz ani necukne. rozebral jsem ho namazal slozil, ale dela to stale. Aspon vim, co to je. Divna nahoda, ze odesel ve stejny den co uhnily kabely :) diky kluci za pomoc

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“