Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od xerxes »

docela finta nenapadlo by mě to že to udělá takový maras

Uživatelský avatar
Darmon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 09.08.2009 21:57
Bydliště: Okolí Hodonína

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od Darmon »

stejný problém s tím volnoběhem a čidlem motoru,nové svíčky to vyřešily
Aktualne Vw passat b7, 2.0 tdi 103 kw....Ex. Bmw 320d e91, passat b5.5 tdi 96 kw a Vw golf iv 1,6 16v....♥★★TDI ☆☆♥- ten dym ignoruj :))

caddy I
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 234
Registrován: 01.01.2009 06:30

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od caddy I »

Nechci zakládat nové téma, tak jsem hledal nějakou příbuznou problematiku - řeším následující problém :
u motoru 1.4 typ BCA se v poslední době vyskytuje nahodile závada, že při plynulé jízdě vynechá na okamžik jeden z válců :?
Děje se to při normální provozní teplotě, bez ohledu na rychlost či otáčky, někdy při tom problikne symb. katu (což myslím je tím že se do něj dostane při vynechání jednoho z válců trošku nespálenéího paliva). Jinak motor myslím v dobré kondici, chytá hezky studený i teplý, spotřeba v pořádku, tak to chci svěřit po svátcích do servisu a jená se mi o to, zda někdo nevíte, jestli po připojení na VAG (jezdím do autoriz. VW vybaveného potřebnou orig. diagnostikou) mi zjistí P Ř E S N Ě co to způsobuje - příkl. jestli je to na konkr. válci svíčka, cívka, atd - nebo jestli to umí jen obecně že nepálí jeden z válců, což by mi bylo k ničemu, to poznám sám a mám potom obavu z opravy systémem pokus/chyba aby neměnili zbytečně jednu věc za druhou a já se tam nevracel s nevyřešenou závadou
Poradí někdo prosím ??

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od majrek001 »

to by mělo napsat přímo konkrétní válec otázka jestli to bude sporadicky tak to se zase časem smaže
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

caddy I
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 234
Registrován: 01.01.2009 06:30

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od caddy I »

Tak to by mohla být diagnostika úspěšná - sice je to chyba sporadická, ale naposledy proběhla dnes, takže by si jí počítač mohl kupř. do pátku "pamatovat "
V pátek zkusím, díky

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od VWMysak »

VAG napíše jen konkrétní válec, jestli je vadná svíčka nenapíše. Většinou odcházejí zapalovací cívky. Když Ti to za jízdy udělá, tak zastav a jdi odpojovat jednu cívku po druhé, u které se nic nezmění jako chod motoru je chyba, pak můžeš třeba zkusit prohodit svíčky jestli není vadná. Stejně tak i cívky.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

caddy I
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 234
Registrován: 01.01.2009 06:30

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od caddy I »

Stalo se to asi třikrát a to vždy na pár sekund, takže nějaká laborace s odpojováním jednotlivých cívek nepřipadla v úvahu - stejně jsou zakrytované...
Čeká mně teď pravidelná výměna olej + filtry, tak nechám vyměnit i svíčky u kterých stejně nevím kolik mají najeto a požádám je ať zkusí přečíst na kterým válci se ta závada vyskytovala a ať to vymažou a uvidí se. Pokud se to potom zopakuje, tak už bude možné vyloučit svíčky když budou nové a bohužel by se musela vyměnit na příslušným válci cívka..
P.S. neví někdo z hlavy kolik cca stojí ks ???

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od VWMysak »

Dá se sehnat kolem 500,- origo přes net nebo v autorizáku za 1tis.,-
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

caddy I
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 234
Registrován: 01.01.2009 06:30

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od caddy I »

Díky za info - trošku mně vyšplouchli, mají mezi svátky zavřeno, tak to tam odvezu až po novém roce, každopádně nechám dát svíčky (třeba to bude dobré - už se zase několik dní závada neobjevila), můžu je taky požádat, jestli ty cívky nejdou nějak proměřit než by přišlo na eventuelní výměnu...

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od VWMysak »

Cívky nejdou nijak proměřit, bud funguje nebo nefunguje.

Jestli si trochu zručný a chce se Ti, tak můžeš svíčky vyndat a očistit je. :wink:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

caddy I
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 234
Registrován: 01.01.2009 06:30

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od caddy I »

for vwmysak: svíčky zásadně nečistím - to by bylo na dlouhý povídání (v domácích podmínkách, pouze mechanicky nějakým kartáčkem jim spíš uškodím) to jen na okraj

Jinak provedena základní údržba, tzn. olej (zůstal jsem u 10W40 - každá změna je diskutabilní), filtry, svíčky, ale diagnostika s náhodným vynecháním jednoho z válců mně nepotěšila - ukázalo to sporadickou chybu na ŘJ :?
No nicméně mechanik pravil ať nepropadám panice, že v tak abnormálně vlhkým počasí (v posledních týdnech po otevření motoru z něj ráno normálně "teče voda"...) se i taková chybka prý může stát.. tak snad bude mít pravdu :)

Uživatelský avatar
marttias
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 20.03.2013 23:45

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od marttias »

Ahoj, nevím jestli píši správně. Taky jsem tu chybu ale na čtvrtém válci u vw golf IV 1.6 77kw bcb. Koupil jsem nové svíčkychci se zeptat, jestli mumůžu použítssvíčku denso iridium power IK20 pro tento typ motoru? Dle denso katalogu mi vyšla ale IK16, ale v eshopu píšou, že IK20 :-D tak teďnnevím OPsal jsem jim že to gtam majísšpatně že by to měli změnit atd no, a oni mi napsali, že mám porovnat závity. Tak jsem je porovnal a ta nová co jsem koupil má o cca milimetr a půlddelší závit nebo tak nějak. Je možné ji tam namontovat a čekat plnou funkčnost? Otázka znídadá se zaměnit denso iridium power IK20 za denso iridium power IK16 na motoruvw golf IV 1.6 77kw bcb? Děkuju za odpověď :-)
VW GOLF IV 1.6 16V 77KW 2003

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od srotty »

Nevím proč tam rveš Densa,když jsou doporučeny NGK.Několikrát se to tu už řešilo,někdo zkoušel i Bosche,ale nejlépe se osvědčily ty NGK.

Uživatelský avatar
marttias
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 20.03.2013 23:45

Příspěvek od marttias »

NGK jsem měl doteď, doporučených je spousta věcí, ono kdyby nepasovaly jiné, tak je přece nevyrábějí ne ;-) známý mi doporučil ty denso iridium power a je s nima nad míru spokojený, akorát mě na tom eshopu dojebali s tím, co uvádějí, toť vše :-)
VW GOLF IV 1.6 16V 77KW 2003

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Válec 3 zjištěno zapalování vynechává

Příspěvek od majrek001 »

a má známý 1.6 16v nebo 1.4 16v to je docela zásadní tyto motory jsou na dost haklivé.. takže NGK jasná volba
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“