Led osvětlení

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Micantur
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 27.03.2011 19:38
Bydliště: F-M

Led osvětlení

Příspěvek od Micantur »

Ahoj chlapi,jedu takhle z dovolené a viděl jsem na některých našich autech led osvětlení SPZ,bomba. Dnes jsem koupil v OBI 2ks a hned jsem montoval. První žárovku jsem vyměnil a svítí krásně :lol: ,hned vytahuji druhou a dávám také LED a ejhle nesvítí ani jedna :baseball: . Tak jsem zkoušel jestli některá z nich není vadná ale není,samostatně svítí obě. Takže když dám jednu vlaknitou starou a jednu LED novou tak svítí obě 8O ale obě LED ne. Mimochodem na panelu mi svítí světýlko o upozornění vadné žárovky. Nevíte v čem může být problém? Nejsem elektrikááár.
VW Touareg 2,5 TDI,R5-128KW,2004,Automat(prodáno :( ). Škoda Octavia I, 1.9TDI-81KW.2003. VW Passat Highline 2.0 TDI 103 kW,2007,automat(DSG). Audi A4 Quattro Allroad,2010,155KW,2.0 TFSi AUT

Uživatelský avatar
ol@f
Člen klubu
Příspěvky: 239
Registrován: 10.03.2010 23:58
Bydliště: Brnenska naplavenina
Kontaktovat uživatele:

Re: Led osvětlení

Příspěvek od ol@f »

Odpovedel jsi si castecne sam, auto hlida odpor respektive proud v danem okruhu a installaci LED bez dodatecnych odporu se dostanes mimo nastaveny rozsah, auto zahlasi chybu osvetleni a obvod odstavi. Potrebujes upravene LED, ktere jsou kompatibilni s kontrolou osvetleni casto oznacovane jako CAN BUS LED.
2.5T & American Muscle

Uživatelský avatar
ojik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 09.04.2011 15:37
Bydliště: Ostrava

Re: Led osvětlení

Příspěvek od ojik »

Veci na turka se v obi nekupujou :D Na netu jsou cela ta svetylka nejak za 750 kus.Do vyhledavace LED SVETLA TOUAREG nebo LED TOUAREG.......maji tam i vnitrni.hoj

h.h8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 18.10.2010 07:15

Re: Led osvětlení

Příspěvek od h.h8 »

Ahoj potřebuješ tyhle:
http://stualarm.cz/produkt/9523002cb-le ... chladicem/" onclick="window.open(this.href);return false;

jen se podívej jestli jsou velké 36, nebo 39mm a vyber si je na :
http://stualarm.cz/kategorie/svetla-zar ... d-zarovky/" onclick="window.open(this.href);return false;

koukni aby u kodu bylo napsáno "cb" a pak budou fungovat.

Nebo si je vyber u jiného obchodníka ale jsou nutné s odporem aby eliminovali chybnou hlášku.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Led osvětlení

Příspěvek od Mára_VR6 »

Kupuju tady:
http://www.dx.com/s/led+bulb+canbus" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Led osvětlení

Příspěvek od Mára_VR6 »

Micantur píše:Ahoj chlapi,jedu takhle z dovolené a viděl jsem na některých našich autech led osvětlení SPZ,bomba. Dnes jsem koupil v OBI 2ks a hned jsem montoval. První žárovku jsem vyměnil a svítí krásně :lol: ,hned vytahuji druhou a dávám také LED a ejhle nesvítí ani jedna :baseball: . Tak jsem zkoušel jestli některá z nich není vadná ale není,samostatně svítí obě. Takže když dám jednu vlaknitou starou a jednu LED novou tak svítí obě 8O ale obě LED ne. Mimochodem na panelu mi svítí světýlko o upozornění vadné žárovky. Nevíte v čem může být problém? Nejsem elektrikááár.
Stalo se ti to, že osvětlení led je hlídaný podle odběru a pokud tam máš jen jednu LED, je tam pro jednotku dostatečný odběr a chybu nehlásí a svítí. Pokud tam dáš obě LED bez eliminace chyb, tak jednotka vyhodnotí chybu a odpojí šťávu do obou světel.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Micantur
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 27.03.2011 19:38
Bydliště: F-M

Re: Led osvětlení

Příspěvek od Micantur »

Díky chlapi za odpovědi,příště než něco koupím, raději zde napíši. Ojík, v Obi jsem kupoval úplně něco jiného ale tohle mi tam skočilo do cesty a tak jsem si řekl že to koupím a vyzkouším. Takže jdu teď objednávat a "buďte dobří" :D
VW Touareg 2,5 TDI,R5-128KW,2004,Automat(prodáno :( ). Škoda Octavia I, 1.9TDI-81KW.2003. VW Passat Highline 2.0 TDI 103 kW,2007,automat(DSG). Audi A4 Quattro Allroad,2010,155KW,2.0 TFSi AUT

Uživatelský avatar
ojik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 09.04.2011 15:37
Bydliště: Ostrava

Re: Led osvětlení

Příspěvek od ojik »

Mi dneska skocily do cesty Led zarovky v Lidlu.Na zkousku jsem vzal dve a po zapojeni jsem obratem jel pro dalsich 10.Takze i v marketech ti muze skocit neco dobreho do cesty :D Bud dobry :D

Neznalek tdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 15.03.2012 18:01
Bydliště: Havířov

Re: Led osvětlení

Příspěvek od Neznalek tdi »

Do čeho jsi je zkoušel?

Uživatelský avatar
ojik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 09.04.2011 15:37
Bydliště: Ostrava

Re: Led osvětlení

Příspěvek od ojik »

Byly to patice gu10 a E27.Normalne doma do lustru.ale sviti fakt vyborne.sem to nepatri,to jsem hodil jen jako vtip.Ojik

Micantur
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 27.03.2011 19:38
Bydliště: F-M

Re: Led osvětlení

Příspěvek od Micantur »

Ojík teď jsi zabil :laugh: :good: :yahoo:
VW Touareg 2,5 TDI,R5-128KW,2004,Automat(prodáno :( ). Škoda Octavia I, 1.9TDI-81KW.2003. VW Passat Highline 2.0 TDI 103 kW,2007,automat(DSG). Audi A4 Quattro Allroad,2010,155KW,2.0 TFSi AUT

Uživatelský avatar
PÁJA77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 27.10.2011 09:33
Bydliště: okr.Jindřichův Hradec

Re: Led osvětlení

Příspěvek od PÁJA77 »

Hoši dobrý, jeden nakupuje v OBI, druhý v Lídlu, zítra se skočím podívat tady u nás do Penáče, jestli tam nemají taky něco na turky.

h.h8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 18.10.2010 07:15

Re: Led osvětlení

Příspěvek od h.h8 »

Ahoj nemáte spíš někdo zkušenosti s LED T10 do parkovaček, která nebude hlásit chybu? Zkusil jsem jedny žárovky a chybu nehlísily a pak po několikátém nastartování chybu hodily, pak zas ne a dělalo to občas. Chcí nějaké LED s CANBUS co nebudou hlásit chybu. nebo jsem se díval, že prodávají i odpory samostatně ale u některých je napsáno, že se nesmí použít na stálé svícení, že moc topí, tak to nechci riskovat. Je tam uvedeno pouze na brzdová světla nebo blinkry. Mátě někdo odzkoušené LED T10? Nebo k ní paralelně dát klasickou žárovku kterou hodím ve světle vedle, ale ta taky bude topit, tak aby mi někde neroztavila plast, nebo nespálila zase kabeláž.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Led osvětlení

Příspěvek od Mára_VR6 »

V černým to mám takhle udělaný už pár let a nic se netaví a funguje spolehlivě.

Teď mi jde záslka všech LEDek z číny na celýho Touarega včetně CANových, tak za měsíc až to dorazí poreferuju.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
PÁJA77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 27.10.2011 09:33
Bydliště: okr.Jindřichův Hradec

Re: Led osvětlení

Příspěvek od PÁJA77 »

Teď jsem si do parkovaček sehnal tyto CAN-Bus, tak jsem zvědavý, jak to bude svítit. Někde jsem však četl, nevím jestli je to pravda,že po čase se snižuje jejich intenzita svícení. Má s tím někdo zkušenost?
Přílohy
3891(1).jpg
3891(1).jpg (3.57 KiB) Zobrazeno 2147 x

Odpovědět

Zpět na „Touareg“