servořízení problém

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
andyonett
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 03.06.2013 06:20

servořízení problém

Příspěvek od andyonett »

Zdravím všechny!!!
Mám problém, po cca 50 km mi přestalo fungovat servořízení. Po vypnutí motoru opět servo jede asi tak 15 minut a znova kontrolka červený volant a servo vypne. Problém začal letos v létě, nejdříve vypínalo když byla venkovní teplota nad 30st. Jindy problém nebyl. Teď už to ale dělá pravidelně a to vždy po cca 50km. Na diagnostice to bylo napíchnuté 3 krát a vždy sporadická chyba. pokles nebo ztráta napětí. Nemáte s tím někdo zkušenost? Jedná se o passat 3C 1,9 tdi pd. 77kw.
Naposledy upravil(a) andyonett dne 15.06.2017 15:34, celkem upraveno 1 x.

kasper44
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 02.06.2010 19:21
Bydliště: Košice

Příspěvek od kasper44 »

Skus rozpojit konektor, ktory je za lavym prednym svetlometom na konci laveho nosnika a poriadne ho vyfukaj stlacenym vzduchom. Mne sa tam dostala voda a tiez servo haprovalo.

PAL33
Řidič
Řidič
Příspěvky: 171
Registrován: 20.02.2009 21:21

Re: servořízení pomoc

Příspěvek od PAL33 »

Mne to delalo taky ukostreni vsechny skontroluj jamel volnou na starteru

andyonett
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 03.06.2013 06:20

Re: servořízení pomoc

Příspěvek od andyonett »

Ahoj, jsem opět zde. Problém řeším už dlouho, všechny rady jsem vyzkoušel a nic nepomohlo. Když jsem vypnul motor po rozsvícení červené kontrolky serva, tak se ozýval z řízení divný zvuk. Diagnostika napsala ztráta napětí na řízení. Už si nevím rady.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: servořízení pomoc

Příspěvek od Jirka. »

V háji řízení, kdyžtak mám, cena 4000kč za řízení, případně 2000kč výměna
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

andyonett
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 03.06.2013 06:20

Re: servořízení pomoc

Příspěvek od andyonett »

Ahoj, takže pořád nemám vyřešený problém, už jsem fakt zoufalý. Servo funguje cca 15 minut, potom se rozsvítí kontrolka volantu červeně a servo nejede. Naskočí znova až po delší pauze(vypnutém motoru). Pokud to servo nejede, tak po zapnutí zapalování se ozývá takový rachotivý zvuk, přesněji jako když něco někde dře. Pravidelné klapání. Po napíchnutí na diagnostiku mi řekl jeden mechanik nízké napětí na servořízení, nebo tak nějak. Problém je v tom, že jeden říká vyměnit servořízení, které bohužel nemůžu sehnat (5N1.909.144.G), někdo říká kabeláž, někdo podvolantovou jednotku. Nemáte s tímhle někdo zkušenost? Popř. někdo z Ostravy a okolí kdo by se na to mrknul? Děkuji je to Passat variant 1,9 tdi 77kW r.v.2008.

andyonett
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 03.06.2013 06:20

Re: servořízení problém

Příspěvek od andyonett »

stále nevyřešeno.

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: servořízení problém

Příspěvek od Prochy01 »

A taky to tady nevyresis...když ti Jirka. pise řízení, asi ví o čem mluví! Na dálku a ještě s pochybnyma informacema (nenapises sem ani konkrétní chyby z diag) ti nikdo víc nepomuze.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: servořízení problém

Příspěvek od sharik4x4 »

1. Počkej až bude zatmění slunce nebo ůplněk ,pak vystrč auto na noc ven a ráno to bude opravený. :laugh:
2. Vyměn už doprdele to servo,ať máme všichni klid. :D
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: servořízení problém

Příspěvek od KJirka »

vzhledem k tomu, že to řeší 3 roky, je otázka, jestli to má ještě smysl
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“