Problém 1.8T AWT

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
bohdalecak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.06.2012 20:03

Problém 1.8T AWT

Příspěvek od bohdalecak »

Ahoj, prosím Vás mám problém na pašíkovi. Mám 1.8.T AWT a mám problém s ohříváním motoru. Běžnou jízdou motor neohřeji víc jak na 80. Jakmile nechám auto jet lehce pod plynem nebo brzdit motorem začne ručička na budíku padat dolu. Třeba na 1km to spadne o 10stupnu. Když popojíždím po městě a semafory atd tak se má snahu ohřívat k 90 ale jakmile se rozjedu tak se to vrátí k 80 a pak to samé jak se psal prvně. Na motoru je dělaná kompletně hlava, ventily, těsnění pod hlavou, je tak druhý nový termostat, před cca 1,5 rokem nové čidlo na teplotu, nové víčko na expansce. Nikde voda nekape že by něco netěsnilo nebo tak. Fakt nemám tušení a v servisu taky ne. Prosím o nějaký tip pokud jste někdo měl podobný problém. Případně prosím o kontakt bohdalecak@seznam.cz děkuji Michal

Uživatelský avatar
alfik666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 09.08.2012 20:40

Re: Problém 1.8T AWT

Příspěvek od alfik666 »

Ta teplota kolise aj v RJ?
Passat 1.8T APU
Alfa 156 2.4 JTD

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Problém 1.8T AWT

Příspěvek od mastibruch »

Problém bych viděl buď v teplotním čidle nebo termostatu...
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

bohdalecak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.06.2012 20:03

Re: Problém 1.8T AWT

Příspěvek od bohdalecak »

Co ukazuje ŘJ to nevím ale v servisu měli na hadici od vody pridělaný teploměr a měřili to na digitálním multimetru a porovnávali to s budíkem na palubce a to že ukazovalo přibližně stejně ale podle RJ nevím. Termostat je tam před měsícem danej druhej novej. Teplotní čidlo tam je tak 1,5 roku co bylo dávaný nový. Budu muset zkusit zajet do servisu aby to napíchl a zkusili sme s tím jet a vidělo by se co by ukazoval PC a řídící jednotka. Pokud bude ručička na budíku padat při ubrání plynu a jízdě na bržděním motoru a PC bude ukazovat stabylně tak je čidlo v čudu. Děkuji za komentáře kluci..

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Problém 1.8T AWT

Příspěvek od mastibruch »

No ono se to čidlo proměřuje nejlépe od studena do tepla právě podle toho jak se bude zahřívat voda v okruhu. Jinak jestli budeš kupovat nové, kup origo přímo ve VW možná bude o pár korun dražší ale vyplatí se to. ;-)
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

bohdalecak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.06.2012 20:03

Re: Problém 1.8T AWT

Příspěvek od bohdalecak »

mastibruch píše:No ono se to čidlo proměřuje nejlépe od studena do tepla právě podle toho jak se bude zahřívat voda v okruhu. Jinak jestli budeš kupovat nové, kup origo přímo ve VW možná bude o pár korun dražší ale vyplatí se to. ;-)
Jo děkuji :-) dneska mi volal známej vedoucí ze servisu VW že mu tam přijela známá taky s benzinovým pasatem a že jí to dělá uplně to stejný :-) mluvil sem s ním ohledně toho čidla a říkal že to porovnávali přes PC řídící jednotku a budík a plus měli teploměr na hadici od vody a že to +- pár stupňů sedělo a že tohle postupný ochlazování a zase ohřívání si myslí že to čidlo neni že to se tak nechová. Napadlo ho jestli nemůže bejt špatná vodní pumpa jestli v ní nejsou nějak špatně lopatky nebo tak. A jinak pokud to tak tam nechám vrazit určo origo čidlo a možná tu pumpu taky protože jinak už co se týče motoru tam je všechno udělaný :-D je to fakt záhada která mě už stála moc peněz a nervů...

Uživatelský avatar
alfik666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 09.08.2012 20:40

Re: Problém 1.8T AWT

Příspěvek od alfik666 »

Keby je špatna pumpa,tak sa ti to prehrieva.
Passat 1.8T APU
Alfa 156 2.4 JTD

bohdalecak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.06.2012 20:03

Re: Problém 1.8T AWT

Příspěvek od bohdalecak »

jo děkuji za reakce... jsem domluvenej v servisu že mi nacení origo díly a vrazim tam originální čidlo i termostat a pokud stále nic tak už fakt nevim...

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Problém 1.8T AWT

Příspěvek od mastibruch »

Originální čidlo by mělo vyjít na nějakých 670Kč teda aspoň co jsem kupoval já u Hellera v Ostravě.
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“