Autohold a brzdové svetlá

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
Logan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 24.02.2006 21:02

Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od Logan »

Včera večer som si prvý krát všimol, že pri zastavení s autoholdom stále svietia brzdové svetlá. Stojím na križovatke, v kolóne aj niekoľko minút a stále svietia. Nezdá sa mi to moc vhodné. Sám nemám rád, keď stojím za autom a ten mi svieti brzdovými svetlami do ksichtu. Neviete, či sa to nedá nastaviť tak, že keď pustím brzdový pedál, tak svetlá nesvietia?

Uživatelský avatar
iwhy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 03.02.2014 10:08
Bydliště: KE, SK

Re: Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od iwhy »

Zhasnú len pri zaťiahnutej ručnej. Takže ak nechceš vodičom za tebov vypaľovať oči tak zatiahni ručnú a autohold ju potom pri pohnutí uvoľní.

Tiež by som bol radšej keby sa to správalo ako popisuješ, ale nepočul som o VCDS kódovaní, ktoré by to takto zmenilo neoficiálnou cestou.

Uživatelský avatar
semacik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 12.01.2014 15:53

Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od semacik »

Všetci si myslia že máš automat :D

banyy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 19.11.2016 22:55

Re: Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od banyy »

je to uz nejaky cas od posledneho prispevku - neriesil toto niekto ?
najviac som sa na autohold na novom aute tesil nie kvoli tomu, ze to pomoze mne ale ze konecne nebudem vypalovat oci brzdovymi svetlami tym ludom za mnou a ono to nimi svieti a strasne ma to stve, nechcem to obchadzat tym, ze autohold vypnem a budem zatahovat elektronicku rucnu
Golf IV 1.6 SR 74kW AKL Highline
Golf VII 1.5 TSI ACT 110kW Highline R-Line (chip 135 kW; 300 Nm)

Uživatelský avatar
skoryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 16.04.2017 18:00

Re: Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od skoryl »

Co jsem vypozoroval, tak autohold se spíná až při určité síle/hloubce sešlápnutí pedálu, takže když dojíždím na červenou, a včas začnu slabě brzdit, že to vyjde tak, abych tu brzdu nemusel sešlápnout hodně, tak se autohold nezapne. Brzdu pustím, a když se auto začne pohybovat, tak šlápnu na brzdu silně a pustím ji, tím se zapne autohold (a zadní světla). Světla indikují, že stojíš na brzdě, kdyby jsi neměl autohold, tak na té brzdě stojíš, a světla stejně svítí.

Jinak samozřejmě souhlasím s tím, že to není příjemné čumět do rozzářených červených světel, zvláště teď po ránu. Možná by to šlo nastavit přes VCDS pokud by byla v nabídce u světel podmínka sloučená a autohold. Druhá věc je zda by to nebylo kontraproduktivní, a jestli by se člověk občas nedostal do situace kdy by to spíš udělalo problém. A taky co na to legistlativa?

Gašpo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.07.2017 14:41

Re: Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od Gašpo »

Tak neviem. Mám v aute trvalo zapnutú ručnú brzdu i autohold. Systém Stop/Start vypínam. Keď som zastavil na červenú a tesne za mnou náklaďák, vyššie SUV, alebo dodávka, videl som v zrkadle že mu brzdovými svetlami osvetľujem čumák, ale keď som uvolnil brzdový pedál tak to zmizlo. Usúdil som teda, že brzdové svetlá zhasli. To sa mi stalo viackrát. Faktom ale je, že som to ešte neoveril tak, aby by som bol mimo auto. :?

Uživatelský avatar
Vesel
Pilot
Pilot
Příspěvky: 703
Registrován: 08.07.2012 22:02
Bydliště: Moravwa

Re: Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od Vesel »

nevim co tu resite autohold funguje tak ze kdyz je na budikach zelene P tak to simuluje to ze ridic stoji na brzde nebo cervene ze je zatahla rucka. Pri cervenem se vypnou bzrdova svetla (necekane). Nechapu co zas se tu resi za blbosti. Funguje to uplne stejne jak kdyby tam ten autohold nebyl jen s rozdilem ze se nemusi stat na brzde.
VW Golf MK4 1.6 77kW
VW Golf MK4 1.8 GTI 110kW
VW Golf MK5 2.0 GTI 147kW
VW Golf MK7 1.2 TSI 63kW

Audi A4 B9 2.0 TDi 110kW

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4735
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od srotty »

Řešíme tu to,že pokud nestojíme na brzd.pedálu, nechceme aby svítila brz.světla. Nic víc,nic míň. To,jak to funguje víme.

banyy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 19.11.2016 22:55

Re: Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od banyy »

to, co si vsimol skoryl, som si vsimol aj ja
viem zastavit tak, ze sa autohold nezapne, to je super kedze aspon na uplnej rovinke (kde brzdy k statiu nepotrebujem) viem ovplyvnit osvetlovanie brzdovymi svetlami
kedze je autohold aktivovany len pri stati, nemozu mat tie brzdove svetla nic s legislativou a nenapada mi ziadna logicka situacia, kedy by som chcel, aby mi pri stati svietili brzdove svetla (ak niekoho ano, tak skor by som povedal, ze vystrazne svetla)
jednoducho by bolo super, keby pri autoholde nesvietili, aj ked vieme, ze autohold len simuluje obycajne brzdy a nepouziva rucnu, no ako hovorim, som sklamany, ze opat sa neviem vyhnut osvetlovaniu ludi za mnou a kedze mam full LEDky vzadu a isiel som sa pozriet ako to svieti - poviem pravdu, ze za mnou by som nechcel stat lebo v tme mi to doslova vypalilo oci
viem, ze je alternativa pouzivat pri takom stati rucnu ale napriklad pri postupnom posuvani z kopca dole (mame taky v meste - dole sa dava prednost v jazde) by som ju zatiahol a odistil aj 7-10 krat v beznej premavke a rozhodne by to zivotnosti neprospievalo a bolo by to extra nepohodlne
Golf IV 1.6 SR 74kW AKL Highline
Golf VII 1.5 TSI ACT 110kW Highline R-Line (chip 135 kW; 300 Nm)

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od juro111 »

Prečo je problém ak pri autoholde svietia brzdové svetlá? Ak zastavím niekde a zozadu sa blíži auto, tak aspoň mu je jasné, že brzdím alebo stojím. Ak niekto nechce aby svietili, tak aktivuje parkovaciu brzdu a je po probléme.
Čo sa týka posúvania dolu kopcom, tak tá chvíľa čo svietia brzdy, to nikomu nemôže prekážať si myslím.
Najhorší je stav státia na červenej, kedy to človeku svieti do očí aj zopár minút. Bežné posuny sú OK.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4735
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od srotty »

No a mi právě řešíme to dlouhé stání na červenou. Je fakt příjemné,když ti to někdo "pálí" do očí. Proč pořád má někdo připomínky typu "co řešíte" ?

casesik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 18.08.2018 01:40

Re: Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od casesik »

A pokud bys neměl autohold a stojíš na červené tak dáváš ruční brzdu?
VW Golf VII variant 1.4 TSI 92kW Maraton Edition (r.v. 2017)

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od juro111 »

Dlhé státie na červenej vyrieši parkovacia brzda. Aj na starom aute bez autoholdu ak za mnou niekto stál, tak som dal ručnú aby som mu nevypaloval oči.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4735
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od srotty »

casesik píše:A pokud bys neměl autohold a stojíš na červené tak dáváš ruční brzdu?
Pokud je křižovatka rovná,tak ručku nedávám. Přijedu,dobrzdím,stojím. Pokud jsem v kopci,tak samozřejmě s ručkou.
Ale v G7 autohold je ,tak ho chci využívat.Ale chci ,aby to fungovalo jak na starých autech-pokud nestojím na brzdách,tak nesvítím.

casesik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 18.08.2018 01:40

Re: Autohold a brzdové svetlá

Příspěvek od casesik »

Jasný to chápu ale nějak se tím taky neřídím takže za sebou tzn vypaluji oči a dneska jsem se na to zaměřil a brzdové světla mi teda nějak zvlášť nevadí.

To spíš jsem alergickej na zadní mlhové světlo. Nebo když u přejezdu první auto není schopno dát parkovačky. Ale to už by bylo na jinou diskuzi.

Shrnutí: za mě autohold využívám naplno tak jak funguje a je nastaven z výroby.
VW Golf VII variant 1.4 TSI 92kW Maraton Edition (r.v. 2017)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“