Repase čerpadla VP 44

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Polomajster
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 02.05.2012 17:16
Bydliště: Doksy

Repase čerpadla VP 44

Příspěvek od Polomajster »

Ahoj prosím o radu .Odešlo mi čerpadlo na Passatu 2.5 tdi 110 kw VIN :WVWZZZ3BZYE461606 mělo by tam být 059 130 106 DX Dělá tu někdo repas ? Popřípadě nemá ho někdo doma díky :-)

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Repase čerpadla VP 44

Příspěvek od trhac »

Zkus tady trošku hledat někdo to tasy řešil a je tam toho popsanýho celkem dost.Nebo v sekci bazar najít jetý

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Repase čerpadla VP 44

Příspěvek od majkl1 »

Soused to vloni řešil svépomocí. Jde o výměnu jednoho tranzistoru (nejde o SMD pouzdro). Spáchal to podle německého obrázkového návodu (bohužel, nedopatřením jsem si to smazal). Cena krásných cca 80,-kč. Aby se "náhlá smrt" už v budoucnu nekonala (špatné chlazení tranzistoru), tranďák vyvedl externě a přimlaskl ho na větší chladič. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Polomajster
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 02.05.2012 17:16
Bydliště: Doksy

Re: Repase čerpadla VP 44

Příspěvek od Polomajster »

Koukal jsem na jedno video bylo to od Poláku a právě tam byl ten postup jak ten tranzistor vyměnit ale po pravdě na to si fakt netroufám už jsem jedno sehnal za 8000 tak uvidíme jestli bude šlapat :-)A nebo je možnost koupit celou tu jednotku za 10 500 jelikož to bude mé už 3 čerpadlo na tomhle autě , pomalinku mi dochází ,že to nebyla dobrá volba jit do 2.5 TDI :-D

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Repase čerpadla VP 44

Příspěvek od majkl1 »

Právě, že jde o konstrukční vadu danou špatným chlazením čerpadla, potažmo jeho elektroniky. Dokud nevyřešíš lepší chlazení toho tranďáku, je jen otázka času, kdy odejde i fungl nová elektronika. Je to nejznámější bolest V6 s VP44. Problém je, že náhlá smrt přijde bez předchozího varování.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Repase čerpadla VP 44

Příspěvek od trhac »

Známej má už taky třetí.Vždycky mu vydrží tak sto tisíc a auto se zastaví.2.5 má sice pěknej zvuk ale za mě ne.

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: Repase čerpadla VP 44

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

já sám osobně jsem toho názoru, že 2.5le je dobrá, jen jako dekorace na udělání stolku z těch mrtvejch V6 tek :mrgreen:

když chceš jezdit, koupíš si 1.9ku, když nevíš co s prachama tak si koupíš 2.5ku ...... ono každá V6ka dokáže ukázat lidem to, jak se dá pořádně vyjebat s peněženkou :mrgreen:

Skol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 04.05.2012 08:04

Re: Repase čerpadla VP 44

Příspěvek od Skol »

Heh to jsou zase řeči :) to je jak z agentury JPP (jedna paní povídala) ... když jsem před 4roka kupoval V6 tak mi všichni říkali: Ty ses zbláznil, takovej zkušenej řidič a bereš si ten nejporuchovější motor na světě ... za 4 roky jsem najel hromadu km a do motoru liju jen olej a měním filtry ... je to tím že BDx má vychytaný mouchy nebo jsem narazil na zázračnej kus ?

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Repase čerpadla VP 44

Příspěvek od CentriFUGA »

Jezdí k nám několik 2,5 ... za 5 let co pamatuju, tak se jich tam vystřídalo tak 8-10ks ... jen jedna v Audi A6 měla problém s vačkama, jinak ty lidi jezdili na běžnej servis, chce to pravidelně měnit olej. Jeden člověk co jezdí jí má od novoty a teď má najeto asi 270 000km a kromě běžného servisu, spojky a turba s tím nic nedělal ... je to o tom, jak se k tomu někdo staví a stará se ... já osobně bych třeba tu 2,5 nechtěl, ale zase bych ten motor tak nezatracoval :-)

Co se týče tady čerpadla, někdo psal, že se po 100 000km zastaví ... tzn, že ten zákazník ho má už 1,7x přejetý a auto jezdí ... možná je to taky tím, kdo co tankuje, od doby co sem natankoval u ONO a auto přetávalo táhnout věřím už i na rozdíly kvalit nafty :-)

Polomajster
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 02.05.2012 17:16
Bydliště: Doksy

Re: Repase čerpadla VP 44

Příspěvek od Polomajster »

Ja na to mam nalítáno 305 000 km a všechno šlape jak má akorát ty čerpadla jsou problém , za tu dobu co to mam uz mam 3 a to netankuju nějakou špatnou naftu buďto je tam Benzina a nebo Aral plus aditivum Vif hold mam asi smůlu , jinak Cerpadlo jsem uz sehnal i když jsem mu nedával moc šanci k mému prekvapeni šla spotřeba dolu a jede do podstatně lepe ...:) taky si myslím ze je jedno jakej motor to je když nebudu měnit olej jak mam budu tam dávat jzd naftu posere se vše

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: Repase čerpadla VP 44

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

u nás v bazaru se těch 2.5lí prodalo několik a skoro pokaždý to někdo příjde reklamovat :mrgreen: tedka jsme prodali 1 z 10 ti a byla třeba zrovna dobrá, jinak každá mrtvá na vačkách a podobnejch věcech :mrgreen:

Skol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 04.05.2012 08:04

Re: Repase čerpadla VP 44

Příspěvek od Skol »

Bazar to je ten problém :D Když budu chtít prodat auto tak ho střelím osobně páč vím že je to vymazlený kus. Když budu prase co mění olej až když se rozsvítí kontrolka mazání tak ho dám do bazaru. Kde z něj udělá vymazlenej kus někdo jinej, bohužel jen na papíře ... Ale nebojte se toho pane, má najeto jen 150tkm a je po důchodcích z říše :D

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“