Omletá vačka

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

brumla008
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 01.02.2008 15:45
Bydliště: Kladno-Libušín (Bečov u K.V)

Re: Omletá vačka

Příspěvek od brumla008 »

Skleny29 píše:
brumla008 píše:Mám najeto 330 000 dnes jsem to dovezl domu.
Vačka, kompletní repase hlavy, zdvihátka (hydroštely) těsnění olejovýho čerpadla, výfukového potrubí,olej vyměnit, těsnění vačky atd.. Zkrátka PD.. začla tam téct nafta okolo vstřiků a už to šlo... Čeká to každýho. je to jen otázka času. Cena cca 25 000.. :D
Zdravim, chtěl jsem se zeptat, na první příznaky..:D já mám teď najeto 333 000 km a zatim vypadá vše vše ok.., jen občas trochu déle točí při startu, ať je to teplý nebo studený.., Někdy to dělá pořád, a poslední dobou zase klid..:D Dnes jsem měnil olej, a nafta zatim v oleji nebyla.., tak jsem zvědavej jak dlouho ještě vydrží..:D Jinak km jsou skutečný jsem druhý majitel.., a serviska je do posledního km..,

Mno právě motor šlapal do poslední chvíle jak měl.. Začlo to rychle jelo to na tři válce pač vačka byla vymletá. Až budeš dělat rozvody vyměn zdvihátka a zkontroluj vačku.
Ta cena byla ve finále za 23.000 ale to jen že mám známosti.Zdvihátka se mají měnit pravidelně po 200 000.

Skleny29
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 16.06.2013 17:01
Bydliště: Studánka-Tachov

Re: Omletá vačka

Příspěvek od Skleny29 »

Na rozvodech mám najeto tak 15 tisíc.., měnily je v servisu.., nic neříkali.., tak uvidíme.. kupoval jsem to před 15 měsíci a najel jsem cca 35 tisíc.., zatim bez větších problémů..,
Volkswagen Passat 1,9 TDI 96kw 4 Motion r.v. 2004

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: Omletá vačka

Příspěvek od Munez »

jak poznam v jakem stavu jsou ty zdvihatka?prej se nejak promacknou,takze by nemela vzniknout vule?
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

smile333
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 21.12.2012 20:57
Bydliště: Klatovy

Re: Omletá vačka

Příspěvek od smile333 »

Tak já mám taky za sebou repas hlavy a novou vačku a má za sebou i stk, tak doufám že se tam v nejbližší době zase něco neposere...

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Omletá vačka

Příspěvek od amavet »

na vacce odchazi jak na bezicim pasu ... udelat go hlavy , vyfrezovat vstriky , vlisovat vlozky , nove gumky , nova vacka s salama , hydra . pozor , u takovych veci nema cenu setrit , viz nize ... a neni co resit , poslape jak za mlada . tyto motory na spodku odchazeji vyjmecne .

co se tyce smlouvy , je to problem , tahani nekolik let po soudech a stejne nemas jistotu . zalezi jen kolik mas penez na soudy a tak cekat , az ti to dotycny zaplati , pokud ovsem vyhrajes . ja se doted uz dva roky soudim kvuli go motoru , ktery se po 5 ti minutach behu zadrel a nikdo nevi proc . kazdy hazel vinu na me , ktery motor delal . pozadovaly po me soudne 150tis . az po dvou letech , 200tis za pravniky a soudy , zadluzeny jak prase sem najal soudni znalce . jeden posudek od nich 50tisic . delaly celkem 3 mereni celeho motoru , postup go a veskere vule dodrzeny na setinu presne . a ejhle na co neprisli ... roztaznost kovu ... original pisty sou do konusu , v spodni casti nejuzsi , nahrada ( co si koupil sam majitel auta , veskery material si dodal sam ) sou do konusu naopak . navic , jak sem psal , roztaznost kovu ... pisty po zahrati na 50 stupnu nejdou celou delkou prostrcit valcem , po zahrati na 80 stupnu se nevlezou do valcu . a problem je na svete . bohuzel , majitel auta aby usetril koupil pisty z druhovyroby za 9 tisic vsechny , orig toyot pist stoji 12500kc jeden . kdybych neskusil tyto znalce co mam ted , nevim jak bych dopadl a kasiroval bych za chybu majitele auta , ktery chtel usetrit par korun a pak mel rzostme zalovat ... pokud si je clovek jisty ze je v pravu , ze neudelal chybu , ma cenu bojovat . ale musi na to mit . uz zbyva nejspis posledni soud , pak uz bych mohl mit klid . ale popravde , stresy se soudama , resit kraviny , doma peklo , jak papinak .neoplati se to ...
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“