termostat

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
pavlos86
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 25.06.2014 20:16

termostat

Příspěvek od pavlos86 »

Nazdar..potřeboval bych poradit. měnil jsem čidlo chl.kapaliny, tak se problém s kolísáním teploty vyřešil, ale nevím jestli není ješte termostat vadnej. je studenej motor a když jedu někam, tak se ručička krásně došplhá k 90stupnu a pak mírně klesne jen když jedu z kopce na kvalt a pak jak na to šlapnu, tak vyšplhá. podotýkám že motor nebyl upe nebyl zahřátej na provozní teplotu a když se po delší trase komplet zahřeje motor, tak už neklesá. Tak se ptám, jestli není vadnej..jestli by se neměl postupně otvírat termostat. Ale když jsem se koukal na net, tak otvírací teplota je 87stupnu, což by dávalo smysl, se otevře a pustí vodu a tím mírně klesne teoreticky. Tak nevím jestli to tak má dělat nebo ne. Díky za rady

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: termostat

Příspěvek od CentriFUGA »

Je to normální, pokud není motor uplně prohřátej a ty jedeš z kopce, motor není v tahu nebo jen v minimálním a pak ti, jak si napsal, otevře termostat, tak ručička lehce můž eklesnout dolů. V zimě to půjde ještě víc - pamatuju si na toledu, kdy jsem jel v -15°C na hory a před Salzburgem je takovej velkej sjezd na dálnici a jak jsem to jen lechtal a byla fakt velká zima, tak dole pod kopcem byl motor najednou ohřátej jen něco málo pod 80°C, takže pokud už pak nic neklesá, když se auto opravdu prohřeje, tak temostat bude OK.

pavlos86
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 25.06.2014 20:16

Re: termostat

Příspěvek od pavlos86 »

CentriFUGA píše:Je to normální, pokud není motor uplně prohřátej a ty jedeš z kopce, motor není v tahu nebo jen v minimálním a pak ti, jak si napsal, otevře termostat, tak ručička lehce můž eklesnout dolů. V zimě to půjde ještě víc - pamatuju si na toledu, kdy jsem jel v -15°C na hory a před Salzburgem je takovej velkej sjezd na dálnici a jak jsem to jen lechtal a byla fakt velká zima, tak dole pod kopcem byl motor najednou ohřátej jen něco málo pod 80°C, takže pokud už pak nic neklesá, když se auto opravdu prohřeje, tak temostat bude OK.
Jo díky :wink:

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: termostat

Příspěvek od Teea »

No taky mi to delalo ale jen v zime. Nicmene po vymene termostatu se rucicka ani nehne.
Tak asi tak.
Muze byt unavenejsi pruzina a termostat bude propoustet pri nizsi teplote.
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

tomas120
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 08.01.2012 11:14

Re: termostat

Příspěvek od tomas120 »

Chlapici na b5 tdi 81kw,chce kamarad menit termostat a ma strach aby nezarval nejake sroubky pokud tam jsou jak u g4,a kde ho najde pod altikem nebo v zadu??jeste jsem to nevidel tak se ptam diky diky,jinak nechce se zahrat tak kupil wahler

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: termostat

Příspěvek od M@ty »

U AFN je na "nástavci" vodní pumpy. Přístup spíš zespodu a dva šrouby.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

tomas120
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 08.01.2012 11:14

Re: termostat

Příspěvek od tomas120 »

Ok dekuji za radu

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“