Problém s DSG

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Deadpool
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 29.09.2014 21:51

Problém s DSG

Příspěvek od Deadpool »

Nějakou chvíli jezdím bez problému krátké vzdálenosti jak jedu delší tak pak najednou začínají vypadávat rychlosti do neutrálu pak to něco zařadí a auto kopne jak cip pak zas vypadne rychlost pak to zase kopne a furt dokola pak se mi rozsvítí parkovací brzda popřípadě kontrola emisi lambda. Kolikrát sem jel na 5000 otáček 90tkou. Nevíte proč mi to řadí špatně v čem může být problém ? passat mam 2.0 fsi rok 2005. Děkuji předem za odpověď

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Problém s DSG

Příspěvek od Qido »

A v takovém stavu s tím jezdíš?
Olej byl měněn? Nejdřív na diagnostiku, ta určitě řekne víc. Může to být milion věcí.

Deadpool
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 29.09.2014 21:51

Re: Problém s DSG

Příspěvek od Deadpool »

olej byl měněný nový.Už jsem rezervován v servisu no ale tak popřípadě ať vím čím by to mohlo být no

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s DSG

Příspěvek od Nemo »

Ako hovorí Qido, diagnostika "bloky meraných hodnôt prevodovky", autorizák to potom posiela na vyjadrenie výrobcovi, alebo že by si poznal niekoho kto to kukne a povie. Fakt to môže byť hocičo. Po diagnostike budeš múdrejší.
Naposledy upravil(a) Nemo dne 23.10.2014 10:02, celkem upraveno 1 x.
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Deadpool
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 29.09.2014 21:51

Re: Problém s DSG

Příspěvek od Deadpool »

Dobrá díky :) uvidíme co zjistí no snad to nebude něco vážného a bude to nějaká cipárna:D

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s DSG

Příspěvek od Nemo »

Tipol by som mechatroniku alebo nejaký ventil na nej ale to je len strela od boku :-D tak držím palce a daj vedieť čo to bude:-)
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Deadpool
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 29.09.2014 21:51

Re: Problém s DSG

Příspěvek od Deadpool »

Jasně dám vědět co najdou :) zatím díky:P no tu mechatroniku sem taky typoval, ale jak si řekl je o střela od boku:D

Uživatelský avatar
Vlastas89
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 16.01.2011 23:53
Bydliště: Brno

Re: Problém s DSG

Příspěvek od Vlastas89 »

Jestli se nepletu, tak pokud máš 2,0 >FSI< atmosféru v dvoulitru, tak tam není DSG, ale klasika automat... ani na voliči není "DSG", nebo ne? TFSI už DSG má.. nebo kecám?
Passat Variant 2,0 TDI BMR, DPF OFF, Before Bora 1,9 TDI AJM

Uživatelský avatar
dato1982
Člen klubu
Příspěvky: 71
Registrován: 18.07.2014 11:21

Re: Problém s DSG

Příspěvek od dato1982 »

Čau lidi, také mám problémy zřejmě s převodovkou DSG na mém voze VW CC 2.0 TDI, 140 PS, 103 kW, r.v. 08.2012, najeto 59.000 km.

Auto je už po záruce, řešit něco se servisem VW je jen k zabití času a peněz.
Popíšu chování auta krátce:

- nejhorší je to při popojíždění v zácpě a při parkování.
Zařadím rychlost "D" a pustím brzdu. Než se auto rozjede - začne vibrovat. Při zastavování jsou stejné vibrace. Je to dosti nepříjemné. Prý jsou vadné lamelové spojky?? --Nevím.

- při zastavování (snížení rychlosti), asi mezi trojkou a dvojkou převodovka jakoby "vyřadí" rychlost a neví co má zařadit...nepatrně škubne, zařadí dvojku, pak jedničku a zastaví.
- když jedu z kopce pomalu dolů, je zařazena dvojka. Nešlapu ani plyn, ani brzdu - tak někdy jsou slyšet jakési chrastění, údery kovových částí...jako kdyby zoubky nebyly u sebe. Přikládám video, poslechněte si od 40 sekundy a doufám uslyšíte :)) http://youtu.be/NSFoYA8vwqo" onclick="window.open(this.href);return false;

Nějaké nápady?
Mnohokrát díky
David
Volkswagen CC, 2.0 TDI, 103 kW, DSG - 2012 Dark Oak, BlueMotion

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Problém s DSG

Příspěvek od hkr »

Imho setrvak. Na 60tis celkem brzo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
dato1982
Člen klubu
Příspěvky: 71
Registrován: 18.07.2014 11:21

Re: Problém s DSG

Příspěvek od dato1982 »

Setrvákem to prej neni, jinak by to vibrovalo pořád a hlavně i v rychlosti. Prý to vypadá buď na lamely nebo mechatroniku a řešit to mám kulančně.
Volkswagen CC, 2.0 TDI, 103 kW, DSG - 2012 Dark Oak, BlueMotion

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Problém s DSG

Příspěvek od Qido »

Právě, že setrvák se ,,ozývá,, zejména při vypínání motoru a při rozjíždění, kdy musí tlumit nejvíce kmitů. DSG úplně neznám, ale i ty lamely dávají smysl, pokud by byli úplně ošulený.

Máš auto od novoty? Jestli TŘEBA předchozí majitel s tím nedělal nějaký brikule.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Problém s DSG

Příspěvek od ricom »

Dato tohle fakt vypadá na setrvák to mi věř.. takhle to začíná.. jen ten nájezd je nějakej malej na to.. Ale proč ne..

no každopádně bych určitě jel jinam než do jakéhokoliv autorizáku..

milky22
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 05.06.2011 21:23
Bydliště: Bratislava

Re: Problém s DSG

Příspěvek od milky22 »

Daj si este skontrolovat silentblok na prevodovke resp. na lavej strane motora. U mna po vymene vibracie dost ustupili a vibrovalo mi to tak ako pises pri rozjazde a zastavovani.
Passat 3C Variant, 3/2009, 2.0 TDI 103 kW CBAB, DSG

Uživatelský avatar
Sportline 2.0 TDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 25.09.2010 20:50

Re: Problém s DSG

Příspěvek od Sportline 2.0 TDi »

Ja by som predsa len volil autorizovaný servis,auto je pár mesiacov po záruke,nájazd km nizky,takze na kulanciu by mali uhradiť nadpolovičnú sumu z ceny opravy.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“