TOPENÍ, KLIMA: klapky nepřehazují směr vzduchu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: ventilator

Příspěvek od kubenec »

Koukal si filtr?

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

susta007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 23.10.2014 23:07

Re: ventilator

Příspěvek od susta007 »

Jo,i když sem ho vyndal tak to nasává, vetrak to pod tlakem poušti dal, hučí jak prase, mel sem ho i venku ale z ofuku jde bída

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, KLIMA: klapky nepřehazují směr vzduchu

Příspěvek od michall »

Dodrzujte prosim pravidla ... oba. Prispevek se dal zaradit sem, nazev moc nenapovi o dotazu, navic se funkce ventilatoru netyka. ... na duplictne zalozene vlakno nereagujeme a napiseme autorovi sz, ze ano :baseball:
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, KLIMA: klapky nepřehazují směr vzduchu

Příspěvek od jardahes »

někde se tu psalo, že pomůže odpojení baterie a že se klapky srovnají a pak to maká, za pokus to stojí. Jinak mne napadá jen nějaké přívodní potrubí, nevím jak je to řešené , ale mohlo by být vypadlé před rozdělovačem klapek a ty se pak můžou natáčet jak chtějí a nefouknou :-(
Jarda

maxlaser
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 06.05.2014 22:38
Bydliště: Praha

TOPENÍ, KLIMA: klapky nepřehazují směr vzduchu

Příspěvek od maxlaser »

Mam Alhambru r.v. 2007 s climatronikem a nejde mi vepředu teplý vzduch. Jenom z bufiku mi jde. Zadnou chybu mi diagnostika nehlásí. Myslím si, že bude špatná nějaká ta klapka co reguluje teplý a studený vzduch. Nevíte přesně kde je? Nebo čím by to mohlo být. Trubky do topení mám teplé. :pleasantry:
Seat Alhambra 2.0 103 kw 2007

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, KLIMA: klapky nepřehazují směr vzduchu

Příspěvek od michall »

Pokud bufík funguje a je podezření na klapky, patří to sem.

Trochu zmatený popis - kdy to topí a kdy ne? Bufík běží? Diagnostika čeho je bez závad - klima nebo bufík? Že to netopí může být zavzdušněním nebo i třeba těsněním pod hlavou (i na to je tu téma, kde je psáno, jak se to pozná).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

maxlaser
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 06.05.2014 22:38
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, KLIMA: klapky nepřehazují směr vzduchu

Příspěvek od maxlaser »

Diagnostika ohledně topení nehlásí žádnou chybu.
Zavzdušněný to nemám (to už jsem odvzdušnoval).
Těsnění pod hlavou mám určitě lehce načaté protože se mi tlakují trubky.
Seat Alhambra 2.0 103 kw 2007

maxlaser
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 06.05.2014 22:38
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, KLIMA: klapky nepřehazují směr vzduchu

Příspěvek od maxlaser »

tak jsem měl ucpaný radiátor topení
sundal jsem palubovku a vyměnil ho a topení funguje
Seat Alhambra 2.0 103 kw 2007

k5ynd1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 02.03.2010 09:13

Re: ventilator

Příspěvek od k5ynd1 »

susta007 píše:Zdravím, help. Vetrak normálně ovladam, 1-4, dam na 4 a funi jak prase, ale z ofuku, žádnýho, ani na okno,ani na tělo nefouka. Teda foukaale bídné. Mel sem vetrak venku a vše OK. Vzduch dává dobře ale nevím jestli není někde nějaká polopriskrcena klapka ze to nefoukatreba na okno. Regulace okno,tělo nohy reaguje. Prostě vetrak hučí a fouká ale už to nejde z ofuku. Help a dík.... Susta
zdravím pánové, mám stejný problém. sharan r.04 digiklima - nehlásí chybu, větrák jsem měnil, filtr nový, baterku jsem odpojoval, klapka u filtru funguje - vyzkoušeno. když se dívám pod pedálama nahoru a měním směr foukání, tak se motorek točí a hýbe to tím plastem, do kterého jsou nasunuty klapky a hýbe se to. o kousek výš je vidět ještě jeden motorek, ale bez rozdělání palubky tam není zrovna vidět a ten nevím co má kdy dělat. fouká to tak možná na 10% do kteréhokoli směru.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“