Popravení motoru - rozvody

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Joohanek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 14.05.2014 20:25

Popravení motoru - rozvody

Příspěvek od Joohanek »

Ahoj kluci, potreboval bych par rad od zkusenych GOLFistu :)

Loni jsem koupil Golf IV, rv98, 1.6 benzin a registruju par problemu ktere bych chtel zavcasu vyresit.

1) Ztraci se mi voda z chladice (predevsim v lete jak byly horka). Kamarad mi rikal, ze to bude zrejme praskle tesneni pod hlavou. Soustava chladice nikde netece, pod autem bylo sucho.

2) Loni v zime jsem mel prasklou hadicku od podtlaku a auto mi zralo vice a pri volnobehu mi to nesmyslne pridavalo otacky, po vymene hadicky ok. Ted mi to zaclo delat to same, ale zda se mi ze hadicky jsou v poradku. Mohlo by to delat i neco jineho?

Podotykam, ze nejsem mechanik a v autech se moc neorientuji. Proto si rad necham poradit. Kdyz bych daval auto na vymenu tesneni pod hlavou, tak bych nechal udelat i rozvody, olej, filtry. Je treba udelat jeste neco kdyz uz tam bude ten borec vlezeny? nejake tesneni nebo jine kravoviny at tam za pul roku nemusi znovu? Prilozim obrazek se zbozim co jsem si tak nasel na eshopu. Pokud mi doporucite neco jineho nebo poplujete to jsem si vybral tak budu jen rad. Absolutne se nevyznam ve znackach jako jsou FEBI apod.. Nevim kdo dela jak dobre dily. Zase nadruhou stranu bych rad zustal kolem tech 5000 +/-.

Jeste mam jeden problem se steraci, ale ten prdnu do sekce elektro.

Dekuji za rady a typy.

Tady jsou ty dily:
Obrázek

vlado 14
Závodník
Závodník
Příspěvky: 531
Registrován: 19.04.2012 09:44
Bydliště: SK-OKRES MY

Re: Popravení motoru - rozvody

Příspěvek od vlado 14 »

napis om cislo toho cyklovaca,mam nejaky v garazi

Joohanek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 14.05.2014 20:25

Re: Popravení motoru - rozvody

Příspěvek od Joohanek »

vlado 14 píše:napis om cislo toho cyklovaca,mam nejaky v garazi
Nejdriv potrrebuju zjistit jestli je to opravdu tim cyklovacem.
Viz. http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=75&t=298286" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Popravení motoru - rozvody

Příspěvek od majrek001 »

tak v relátku slyšíš cvaknutí když sepne a zbytek děla doběh na motorku..


jinak většina poctivých rozumných mechaniku, tak nechaji srovnat a otlakovat hlavu a vymění šrouby.. jinak těsnění bych dal určitě origo.
a pak jsou ty druzí mechanici, kteří to neřeší a udělají co jim řekneš.

jinak febi rozvody bych dost přehodnotil.. nejlepší volba je asi kladky INA a rozvoďák a klíňák contitech nebo dayco + pumpa dle zvážení
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Popravení motoru - rozvody

Příspěvek od Doctor Driver »

Jojo, naprosto souhlasim. Origo díly jsou origo díly. Člověk sice u druhovýroby ušetří pár stovek (někdy i tisíc), ale koho by bavilo tak často platit za opravy, když ty origo díly většinou vydrží na autě věčnost a většinu z nich člověk vymění jen 1x, když zvolí origo díl. (neplatí samozřejmě o brzdách, čepech, silentblocích a podobných spotřebních věcech z českých cest) :-) I když originální brzdy dokážou vydržet i 50 tis. km, o čemž sem se přesvědčil, když člověk nejezdí stylem brzda-plyn.
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Popravení motoru - rozvody

Příspěvek od amavet »

co se tyce hlavy , vem radeji cely set tesneni hlavy valcu . stejne , v sade sou i gufera ventilu , tesneni sani , vyfuk , vsech prrub na have co se musi sundat . je lepsi pretesnit vse co se odmontuje + nove srouby do hlavy :wink:
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“