Passat 2.0 FSI-rady/zkušenosti

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Marty'SP
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 29.05.2014 11:27

Re: Passat 2.0 FSI-rady/zkušenosti

Příspěvek od Marty'SP »

Já jen ze včera při jízdě z nicnicehonic auto sebou zaclo skubat.tak jsem sundal nohu z plynu a od ty doby jako by nic úplně v pohodě.
VW PASSAT B6 2.0 110 kW FSI, BLR, černá metalíza Sport limousine

Uživatelský avatar
selatko
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1238
Registrován: 23.08.2013 10:46
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 2.0 FSI-rady/zkušenosti

Příspěvek od selatko »

Ha :D zkus se podívat, jestli nemáš povytáhnutou váhu vzduchu (ten konektor nebo co to do toho vede) :D to byl můj problém nedávno , ale asi sem byl jedinej exemplář
VW Passat 3C Variant - 2.0TDi bez DPF - manual - 125kW BMR
-----------------------------------------------------------

alxx1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 07.10.2013 00:13
Bydliště: SK - BA

Re: Passat 2.0 FSI-rady/zkušenosti

Příspěvek od alxx1 »

Marty, s tym posklbavanim a cukanim....nechcel by som ta strasit, je mi jasne, ze ta je dost veci, ktore to mozu sposobovat, palivo, filtre, ako kolega nizsie spomenul, vaha vzduchu (nedosadena nadoraz, pripadne zaspinena...)...nejaka hadica podfukuje....ale tak cca dva mesiace dozadu mi to takisto zacalo semtam cukat...a vies, ako to dopadlo.. :blush:
Passat Variant 2.0 FSI, B6, 4M, M6, BVX, 2006
Passat Variant 2.0 TDI, B8, 4M, A6, DFC, 2015

Uživatelský avatar
Marty'SP
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 29.05.2014 11:27

Re: Passat 2.0 FSI-rady/zkušenosti

Příspěvek od Marty'SP »

Jj vím.čekám na doručení dílů.ale udělalo to jen jednou a od ty doby opět úplně v pohodě
VW PASSAT B6 2.0 110 kW FSI, BLR, černá metalíza Sport limousine

Uživatelský avatar
Marty'SP
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 29.05.2014 11:27

Re: Passat 2.0 FSI-rady/zkušenosti

Příspěvek od Marty'SP »

Tak rozvody vyměněny a prej za 5 minut 12 :-)
VW PASSAT B6 2.0 110 kW FSI, BLR, černá metalíza Sport limousine

Uživatelský avatar
teck
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 26.04.2011 21:28
Bydliště: SK Banská Bystrica

Re: Passat 2.0 FSI-rady/zkušenosti

Příspěvek od teck »

Marty'SP píše:Tak rozvody vyměněny a prej za 5 minut 12 :-)
A pri akych km si ich menil??? To mam mat strach kedze mam uz 115 tis km? :158:
VW Polo 3-dv. 1,4i 16V 59kW r.2008
VW Eos, 2,0 FSI 110 kW 2008

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Passat 2.0 FSI-rady/zkušenosti

Příspěvek od hkr »

Tady jde o jinou věc. Rozvody jsou guma jako každá jiná. Takže pokud nenajede km, tak třeba po pěti letech stejně vyměnit. Ta guma prostě ztratí kýžené vlastnosti. :!: Marty má, pokud si dobře vybavuju, srandovní nájezd a auto od někoho z rodiny (takže stočenka asi ne), ale auto starý jak Jeruzalém. Proto za 5 12.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

alxx1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 07.10.2013 00:13
Bydliště: SK - BA

Re: Passat 2.0 FSI-rady/zkušenosti

Příspěvek od alxx1 »

Marty'SP píše:Tak rozvody vyměněny a prej za 5 minut 12 :-)
:good:
Passat Variant 2.0 FSI, B6, 4M, M6, BVX, 2006
Passat Variant 2.0 TDI, B8, 4M, A6, DFC, 2015

Uživatelský avatar
Marty'SP
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 29.05.2014 11:27

Re: Passat 2.0 FSI-rady/zkušenosti

Příspěvek od Marty'SP »

Jj jak píšeš.Nejen ze je z rodiny ale i v Vw mi potvrdili nájezd dle jejich evidenci.Jinak najeto již 86000km a řemen zpuchrely a opotrebovany :-)
VW PASSAT B6 2.0 110 kW FSI, BLR, černá metalíza Sport limousine

Lukin23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.11.2014 21:56

Re: Passat 2.0 FSI-rady/zkušenosti

Příspěvek od Lukin23 »

Zdravím vás Benzíňáci. Chci časem né hned ale ne za rok kupovat auto a jelikož najezdím cca 10-15000 ročně tak se poohlížím po benzínu četl sem tady tuhle vaši konverzaci a jsou tu zajimave nazory na motor 2.0 FSI. Jezdím převážně mimo město a spíš popojíždím. chci se zeptat jaká je realna životnost tohohle motoru ? vím že tu budete říkat že je to podle toho jak se ktomu kdo choval atd... ale chci vědět po kolika KM převážně motory odcházejí. chci do auta dát maximalne 160 000kč-má cenu kupovat v této cenové relaci tohle auto ?? strašně se mi líbí design a projev passata 3c je prostě elegantní i po tolika letech :) mám tu pár inzerátů a chtěl bych slyšet vaše názory. ještě dotaz Jak jsou na tom automaty u benzínu výhra nebo spíš prohra díky.

PS: nekupuji to jen se tak dívám tak se domě nepouštějte zase moc :) a moje žena chce převážně sedan :( ale já bych raději kombi

http://auto.bazos.cz/inzerat/38973707/V ... -147kW.php" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.mobile.de/cz/zna%C4%8Dka/vw/ ... 69713.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.mobile.de/cz/zna%C4%8Dka/vw/ ... 92256.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 2.0 FSI-rady/zkušenosti

Příspěvek od Nemo »

ženy by do týchto vecí namali kecať :laugh: Kedže oni idú hlavne po farbe a výzore a nie po funkčnosti a využití, howgh :laugh:
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Passat 2.0 FSI-rady/zkušenosti

Příspěvek od Qido »

Lukin23 píše:Zdravím vás Benzíňáci. Chci časem né hned ale ne za rok kupovat auto a jelikož najezdím cca 10-15000 ročně tak se poohlížím po benzínu četl sem tady tuhle vaši konverzaci a jsou tu zajimave nazory na motor 2.0 FSI. Jezdím převážně mimo město a spíš popojíždím. chci se zeptat jaká je realna životnost tohohle motoru ? vím že tu budete říkat že je to podle toho jak se ktomu kdo choval atd... ale chci vědět po kolika KM převážně motory odcházejí. chci do auta dát maximalne 160 000kč-má cenu kupovat v této cenové relaci tohle auto ?? strašně se mi líbí design a projev passata 3c je prostě elegantní i po tolika letech :) mám tu pár inzerátů a chtěl bych slyšet vaše názory. ještě dotaz Jak jsou na tom automaty u benzínu výhra nebo spíš prohra díky.

PS: nekupuji to jen se tak dívám tak se domě nepouštějte zase moc :) a moje žena chce převážně sedan :( ale já bych raději kombi

http://auto.bazos.cz/inzerat/38973707/V ... -147kW.php" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.mobile.de/cz/zna%C4%8Dka/vw/ ... 69713.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.mobile.de/cz/zna%C4%8Dka/vw/ ... 92256.html" onclick="window.open(this.href);return false;
No hlavně mi připadá, že pleteš mezi sebe FSI atmosféru a TFSI turbo benzín.

Lukin23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.11.2014 21:56

Re: Passat 2.0 FSI-rady/zkušenosti

Příspěvek od Lukin23 »

Qido píše:
Lukin23 píše:Zdravím vás Benzíňáci. Chci časem né hned ale ne za rok kupovat auto a jelikož najezdím cca 10-15000 ročně tak se poohlížím po benzínu četl sem tady tuhle vaši konverzaci a jsou tu zajimave nazory na motor 2.0 FSI. Jezdím převážně mimo město a spíš popojíždím. chci se zeptat jaká je realna životnost tohohle motoru ? vím že tu budete říkat že je to podle toho jak se ktomu kdo choval atd... ale chci vědět po kolika KM převážně motory odcházejí. chci do auta dát maximalne 160 000kč-má cenu kupovat v této cenové relaci tohle auto ?? strašně se mi líbí design a projev passata 3c je prostě elegantní i po tolika letech :) mám tu pár inzerátů a chtěl bych slyšet vaše názory. ještě dotaz Jak jsou na tom automaty u benzínu výhra nebo spíš prohra díky.

PS: nekupuji to jen se tak dívám tak se domě nepouštějte zase moc :) a moje žena chce převážně sedan :( ale já bych raději kombi

http://auto.bazos.cz/inzerat/38973707/V ... -147kW.php" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.mobile.de/cz/zna%C4%8Dka/vw/ ... 69713.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.mobile.de/cz/zna%C4%8Dka/vw/ ... 92256.html" onclick="window.open(this.href);return false;
No hlavně mi připadá, že pleteš mezi sebe FSI atmosféru a TFSI turbo benzín.

vím rozdíl mezi fsi a tfsi pokud bude mozno koupit tfsi tak urcite donej pujdu ale pokud bude lepsi a levnejsi kup na fsi tak spis fsi :) koneckoncu sme v čr a málo lidí si tu může dovolit lepší a dražší auto no :(

c4mel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 07.01.2016 19:54

Re: Passat 2.0 FSI-rady/zkušenosti

Příspěvek od c4mel »

ahojte :-) trochu oživím toto téma :-) do léta chci kupovat nové auto a pomalu se tak porozhlížím co koupit... chci benzín v kombiku 2005+ a min. 100kw a s cenou bych se chtěl vejít tak do 160 000kč co sem se tak díval na mobile.de tak ceny začínaj na nějakých cca 140 000kč momentálně jezdím s bmw e36 323i 125kw a rád bych si pořídil e91 ale to se nejspíš nevlezu s cenou aby to za něco stálo a tak pokukuju i po něčem jiném a padl mi do oka passat 2.0 fsi :-) celé toto téma sem pročetl a i něco na netu takže hrubou představu o autě mám a celkem se mě i zamlouvá :-) vzhledově se mi líbí a motor aspoň podle recenzí taky dobré i ta spotřeba je vpohodě vzhledem k tomu že najezdím cca 10kkm tak spotřebu moc neřeším... chci se ale ještě zeptat jaké sou tak nejčastější problémy tohodle auta a jak je to s cenami náhradních dílů? zajímá mě hlavně motor a pak i brzdy a jak zvládá české cesty a sem tam sportovnější jízdu podvozek? v mém okolí nikdo passata nemá takže nemám možnost porovnat jízdní vlastnosti a výkon s mým bmw :-( no abych to teda tak nějak shrnul prostě chci nějakého držáka kterému nevadí krátké trasy ( většinou 10km do práce + město ) ale zase chci i auto s nějakým nákladem které s podřazením zvládne předjet vpohodě kamion a nemusím čekat až je v proti směru kilometrová mezera a já ho mohl stěží předjet :-) co myslíte vlezu se s mým rozpočtem na slušného passata? předem díky za všechny odpovědi ;-)

c4mel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 07.01.2016 19:54

Re: Passat 2.0 FSI-rady/zkušenosti

Příspěvek od c4mel »

nikdo nic?

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“