ELEKTRO: přídavný akumulátor

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rados sv
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 214
Registrován: 19.09.2009 21:38
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od Rados sv »

-vzhledem k tomu,že je to 40 asi ano,ještě zjistím.
-Zjistím.
-Zelenáču,ty mňa zkůšáš 8O :laugh: 12V 60Ah 280A DIN
480A EN/SAE

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od M@rty74 »

Zkůšam, zkůšam - tož sa těším, že na srazu si štrngneme žejdlíkama a probereme to z oka do oka :rofl:

Poslední blbý dotaz - když jsi to čekoval zespoda - je tam kolem místo, že by ta věc mohla být aj větší? VW chce za kastlík nesmysl, vrakárníci vůbec netuší co po nich chcu, takže asi oslovím kamaráda co maká s nerezem, aby mi to poheftoval z nerezového plechu na míru a pokud by bylo místo tak udělám větší na větší bateriu.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Rados sv
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 214
Registrován: 19.09.2009 21:38
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od Rados sv »

Je fajn mít takové kámoše,origo je z plastu a samo,že je praský,naštěstí je to nahoře takže tam neteče.Myslím že o velikost větší by vešla,jak bude chvilka tak zkusím oměřit max.prostor.

Uživatelský avatar
Fana
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od Fana »

Tak se přidám do diskuze.
Shodou okolností jsem taky nedávno měl baterku vyndanou. Už jsem ji nějaký rok zpátky měnil. A kastlík mám taky prasklý. A příčina byla zřejmě ta, že ten plech, co jde pod baterkou, jsem měl úplně sežraný na prach a baterku samotnou má asi držet ten plech. Plastový kastlík asi nebyl konstruovaný na to, aby držel baterku sám o sobě. Takže pokud to bude z nerezu, asi tím líp. ;-)

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od Skyppy »

Tak se taky přidám.
Jak zajisti to, aby ten nerezový kastlík ve styku s ocelovou podlahou nezačal korodovat?
Vždyť při spojení nebo kontaktu těchto dvou materiálů může dojít ke vzniku elektrického článku a následné galvanické korozi. Mám s tím svou zkušenost, tak se ptám.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od M@rty74 »

Mno Skyppy - tímto jsem se nezaobíral, anžto mě to ani nenapadlo, ale třeba: vyříznutý otvor bude o 5mm větší, aby hrana podlahy nepřišla do styku s kastlíkem do styku. Hranu a okolí samozřejmě pořádně ošetřím karosářským tmelem a "tlumexplastem" či gumoasfaltem.
Druhá možnost je, že kastlík pořídím z ocelového plechu s pořádnou povrchovou úpravou.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od trepifajxl »

Vezmi kostku polystyrenu o velikosti kastlíku kup laminovací soupravu (tkanina a lepidlo) a vyrob si kastlík z laminátu, nebo dojdi někde kde svářej jímky nebo bazény z plastu a nech svařit
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od smolda »

Je pravda že to lamino vydrží opravdu hodně a nevadí mu mínusové teploty. Plastu už bych tak moc nevěřil páč je křehčí než lamino...
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od M@rty74 »

Díky za rady pánové - ale, zastávám názor,že v tomhle případě je železo v jaké koliv formě nejlepší řešení. Už jen z důvodu toho, že bude "samonosné" o čemž u plastu a laminátu nejsem přesvědčen.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od trepifajxl »

Letos bude samonosné a za tři roky bude baterka viset pod autem na kabelech (dej silný ať ji udrží). Za mě -laminatátovej kastlík se zalaminovaným nerezovým páskem.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
Rados sv
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 214
Registrován: 19.09.2009 21:38
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od Rados sv »

M@rty nedokážu ti to řict nějak přesněj,ale myslím si že by ten kastlík mohl být tak cca o 3-5cm větší.Možná bude přesnější mrknout na auto bez kastlíku a budeš vědět hned kde jsou hranice tvé fantazie :mrgreen:

Uživatelský avatar
coto.je
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.03.2008 20:15
Bydliště: Jih

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od coto.je »

A po instalaci bych jí moc dobře nazakrýval,při vybití hlavní baterie stačí propojit + póli a za 20min startujete.
Na to stačí startovací kabely spojené do série.

Suchy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 09.01.2010 10:18
Bydliště: okolí Č.B.
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od Suchy »

Cus. Chlapi jak tedy tu přídavnou baterii správně dobíjet?

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od Marek77 »

Přídavná baterie je baterie, jako každá jiná. Pokud máš na mysli baterii pod sedadlem spolujezdce, která napájí nezávislé vytápění, pak doporučuji použít baterii trakční, ne startovací.

Dobíjí se tak, že po nastartování motoru se přes silové relé automaticky připojí paralelně k hlavní baterii a dobíjené jsou obě. Po vypnutí motoru se přídavná baterie automaticky odpojí. Relé je spínané od svorky D+ alternátoru (vede až k bufíku, takže není problém to najít i uvnitř auta).

To je celé.

Suchy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 09.01.2010 10:18
Bydliště: okolí Č.B.
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: přídavný akumulátor

Příspěvek od Suchy »

Lze přídavná baterie dobít nabíječkou?

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“