Jak vyjmout zadní světlo u passat B6 kombik

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
vlado 14
Závodník
Závodník
Příspěvky: 531
Registrován: 19.04.2012 09:44
Bydliště: SK-OKRES MY

Re: Jak vyjmout zadní světlo u passat B6 kombik

Příspěvek od vlado 14 »

viem ze vonkajsiu,ale je tam nazorne ukazane akym sposobom oddelit sklicko od obalu,robil som to a ide to,treba trpezlivosti a opatrnosti a zalepil lepidlom na novodur a drzi lepsie ako origo

vlado 14
Závodník
Závodník
Příspěvky: 531
Registrován: 19.04.2012 09:44
Bydliště: SK-OKRES MY

Re: Jak vyjmout zadní světlo u passat B6 kombik

Příspěvek od vlado 14 »

Guzmen píše:Moc pěkný fotky, škoda že jsem je naviděl dřív. Kde jsi sehnal to modrý páčidlo ?
alebo tu http://www.uni-max.cz/sada-skrabek-a-pacidel-6-ks/d/" onclick="window.open(this.href);return false;

Guzmen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 27.05.2014 19:29
Bydliště: poblíž Prahy

Re: Jak vyjmout zadní světlo u passat B6 kombik

Příspěvek od Guzmen »

Díky za rady, zkusím to. Vrtalo by mi to hlavou. Na tom videu se to zdá být proveditelné, i když se jedná o vnitřní lampu. Uvažoval jsem čím to opětovně slepit a napadlo mě lepidlo na akvária.
Pásovec Variant 1,6 tdi CAYC Bluemotion

Guzmen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 27.05.2014 19:29
Bydliště: poblíž Prahy

Re: Jak vyjmout zadní světlo u passat B6 kombik

Příspěvek od Guzmen »

Tak jsem světlo rozebral, vnitřní dekl jsem na několika místech uštíp ale vnější to přežil, drželo to jako blázen! Zjistíl jsem, že nadobro odešly 3 diody (žádný studeňák). Chtěl jsem se zeptat zdali někdo nevíte kde by se daly samotný červeno žlutý diody koupit ?
Pásovec Variant 1,6 tdi CAYC Bluemotion

Uživatelský avatar
Archie
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2047
Registrován: 17.08.2009 01:01
Bydliště: kousek od Kladna

Re: Jak vyjmout zadní světlo u passat B6 kombik

Příspěvek od Archie »

Guzmen píše:Tak jsem světlo rozebral, vnitřní dekl jsem na několika místech uštíp ale vnější to přežil, drželo to jako blázen! Zjistíl jsem, že nadobro odešly 3 diody (žádný studeňák). Chtěl jsem se zeptat zdali někdo nevíte kde by se daly samotný červeno žlutý diody koupit ?
Až to slepíš hoď sem detainí foto jak je to poznat, že jsi to rozloupnul. IMHO - jak dlouho jsi to rozloupával? :pleasantry:
4 červený "půlky" LEDek jsou zapojený v serii (žlutý "půlky" jsou samostatně po jedné), je divný, že by odešly 3 - spíš bude vadná jen jedna. Proměř to pořádně. Nejjednodnodušší je vyndat diodu z jiného mrtvého světla - nemusíš pátrat co je to za typ, zjišťovat kdo je dodává a které jsou ty se správnou svítivostí a pak zjistit, že je stejně neprodává po kusech a minimální balení by ti vystačilo pro půl republiky :wink: .
Bye A.
___________________________________________________
VW Passat 3C Variant 2.0 TDI CBAB 2010 BlueMotion

Guzmen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 27.05.2014 19:29
Bydliště: poblíž Prahy

Re: Jak vyjmout zadní světlo u passat B6 kombik

Příspěvek od Guzmen »

Rozloupával jsem to asi půl hodiny, místama to drželo tak pevně, že to nešlo nepoškodit, možná kdyby se to nahřejvalo opatrně horkovzduškou- tu jsem neměl. Žárovičky ne odešly za sebou, ale napřeskáčku takže nesvítí půlka světla. Slepené z venku to nebude vidět, jelikož ten vršek to přečkal. Hlavně to musím slepit tak aby to šlo zase rozebrat. Většinou to všichni lepí lepidly jenž plast naleptaj a to je pak definitiva.
Pásovec Variant 1,6 tdi CAYC Bluemotion

Guzmen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 27.05.2014 19:29
Bydliště: poblíž Prahy

Re: Jak vyjmout zadní světlo u passat B6 kombik

Příspěvek od Guzmen »

Jo dělal jsem to tím kolečkem na pizzu jako v tom videu co sem dal Vlado 14.
Pásovec Variant 1,6 tdi CAYC Bluemotion

vlado 14
Závodník
Závodník
Příspěvky: 531
Registrován: 19.04.2012 09:44
Bydliště: SK-OKRES MY

Re: Jak vyjmout zadní světlo u passat B6 kombik

Příspěvek od vlado 14 »

Guzmen píše:Díky za rady, zkusím to. Vrtalo by mi to hlavou. Na tom videu se to zdá být proveditelné, i když se jedná o vnitřní lampu. Uvažoval jsem čím to opětovně slepit a napadlo mě lepidlo na akvária.
zalep to lepidlom ako som pisal vyssie,lep na novodur,lepia sa nim potrubia na odpad,drzi to lepsie ako origo,uz som takto slepene svetlo rozlepoval

Guzmen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 27.05.2014 19:29
Bydliště: poblíž Prahy

Re: Jak vyjmout zadní světlo u passat B6 kombik

Příspěvek od Guzmen »

Dobře, zkusím to až seženu žárovičky nebo náhradní kroužek. Vždy je třeba počítat s možností, že zas nějaká led odejde. Zlatý žárovky !
Pásovec Variant 1,6 tdi CAYC Bluemotion

Guzmen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 27.05.2014 19:29
Bydliště: poblíž Prahy

Re: Jak vyjmout zadní světlo u passat B6 kombik

Příspěvek od Guzmen »

Zde jsou nějaké fotky opraveného světla, pájet diody šlo fakt skvěle - velikost diody 3,2 x 2,8 mm. :negative:
svetlo.jpg
Přílohy
svetlo1.jpg
svetlo2.jpg
svetlo3.jpg
Pásovec Variant 1,6 tdi CAYC Bluemotion

Uživatelský avatar
thief_ondrej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 25.03.2008 22:12
Bydliště: Liberec

Re: Jak vyjmout zadní světlo u passat B6 kombik

Příspěvek od thief_ondrej »

Guzmen píše:Zde jsou nějaké fotky opraveného světla, pájet diody šlo fakt skvěle - velikost diody 3,2 x 2,8 mm. :negative:
svetlo.jpg
vypadá to dobře, mám uplně ten samý problém, 4ledky za sebou v řadě mrtvé :(

DanielllX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 17.08.2012 09:12

Re: Jak vyjmout zadní světlo u passat B6 kombik

Příspěvek od DanielllX »

šikovnej.Taky čekam na final foto :)

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“