Predĺžená záruka

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Predĺžená záruka

Příspěvek od rasto4444 »

Zdravím Vás. Chcel by som sa spýtať máte niekto skúsenosť s predĺženou zárukou? Oplatí sa to, zahŕňa vlastne to čo spadá pod zákonnú záruku 2 roky, len je to teda navýšené či už o 1-3 roky? Mám totiž cca 3 mesiace do skončenia záruky a práve do troch mesiacov od skončenia je ešte možné objednať predĺženie. Začalo mi hučať palivové čerpadlo a pri mojom šťastí sa bojím aby to nepokračovalo ďalej. Predajca mi tvrdil, že je to vlastne to isté ako zákonná záruka, len predĺžená avšak technik mi zas vravel niečo iné, že sa tam nevzťahujú všetky veci a pod. Tak by som sa chcel informovať niekoho či už máte skúsenosť s riešením nejakého problému v predĺženej záruke,( u golfa VII to ešte asi nebude) ale aj z iných koncernových vozidiel, ako to vlastne funguje? Neplatí sa nič pokiaľ nejde o spotrebný materiál? Pozeral som totiž zmluvu a tam si niektoré súčasti odporujú. V jednom odseku sa píše, že sú hradené a na konci je výluka dielov, kde sa nachádzajú totožné diely..
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Predĺžená záruka

Příspěvek od sirdo »

som prekvapeny, ze sa da predlzena zaruka doplatit pred skoncenim tej zakonnej. mne vo VW tvrdili, ze nie a ze si mam zvazit este pred dodanim auta aku chcem (dal som 4roky/80.000km). nemam teraz po ruke zmluvu, ale co si matne spominam, tak v predlzenej zaruke sa uz zaruka nevztahuje na vsetko ako pri zakonnej respektive su tam nejake obmedzenia...

Uživatelský avatar
x-t.y.n.a
Profík
Profík
Příspěvky: 1102
Registrován: 25.11.2010 14:23
Bydliště: Louny

Re: Predĺžená záruka

Příspěvek od x-t.y.n.a »

také mi za 3měsíce končí záruka a už cca před 2měsíci jsem volala svému prodejci a dvoum dalším a všichni mi řekli, že dodatečně prodloužit záruku nelze! Že jsem si jí měla koupit před tím, než mi vůz předali, to mi samosebou nikdo neřekl.
Tak jestli tobě někdo nabídl prodlouženou záruku, tak by mě zajímalo kdo a jsem ochotná si jí také koupit. Jediné, co mi nabíli byl kontakt na nějakou firmu, teď si nevybavím, jak se jmenuje a ta mi za nějaký roční poplatek poskytne neorigo záruku, na to jsem se jim vy*rdla.
IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=191333" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
VII http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=262427" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
I Cabrio http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=157&t=291875" onclick="window.open(this.href);return false;

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Predĺžená záruka

Příspěvek od rasto4444 »

No mne bolo povedané že je to tá istá predĺžená záruka ako pri objednávke nového vozidla. Sirdo ty to máš priamo z VW tu záruku alebo ako poistenie? Mne predajkyňa povedala, že to zabezpečuje Cargarant. Je to na 1-3 roky/ počtu kilometrov., ale vrak je to to isté čo sa dáva pri kúpe tak keby si sirdo mohol pozrieť či to máš tiež ako poistenie alebo priamo z VW.
X.t.y.n.a - údajne sa to dá dať najneskôr 3 mesiace pred uplynutím záruky. Toto mi povedal aj technik, len teraz je otázne či to je teda ozaj to čo má aj sirdo, kedže on to má na 4 roky a asi priamo z VW a nie ako poistenie..

Nedávno však skrachovala AIM poisťovňa kde Cargarant je sprostretkovateľ poistenia. Ľudia dosť nadávali a písali sťažnosti, stačí si to vygoogliť.
Tak neviem či vôbec ísť do predĺženej záruky v rámci poistenia.. :roll:
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

JohnMetsn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 08.05.2013 10:51

Re: Predĺžená záruka

Příspěvek od JohnMetsn »

Cargarant neni to same jako prodlouzena zaruka od VW. Jake jsou rozdily ale nevim. Mam ji take.
G7 1.4 DSG

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Predĺžená záruka

Příspěvek od sirdo »

nie, ja mam origo predlzenu zaruku od VW a to co ponukaju tebe je len poistka o ktorej som niekde cital, ze sa nevyplati. urcite VW neponukne svoju vlastnu zaruku dokupit ked uz mas auto doma. je to aj logicke, lebo ked sa im prave tvoj kus nepodaril, tak za par susnov co stoji ich origo zaruka by sa pripravili o riadne peniaze co by ich stali tvoje pripadne opravy, typu vymena motora pri predoslych TSIckach a pod. proste ti chcu v tom dealerstve len predat poistku, z ktorej maju proviziu, ziadne samaritanstvo tam nehladaj...

Uživatelský avatar
x-t.y.n.a
Profík
Profík
Příspěvky: 1102
Registrován: 25.11.2010 14:23
Bydliště: Louny

Re: Predĺžená záruka

Příspěvek od x-t.y.n.a »

no Cargarant mi nabídl prodejce, místo "originální" záruky, četla jsem si podmínky už si nevybavuji přesně, co tam bylo (výhody, nevýhody), ale řekla jsem si že na to prdím, sponzorovat nějaký šmelináře nemám za potřebí :fool: . Však se jedná o nové auto, tak by mělo nějaký pátek sloužit bez poruch ne...? proto jsem šla do kupě nového auta.
IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=191333" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
VII http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=262427" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
I Cabrio http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=157&t=291875" onclick="window.open(this.href);return false;

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Predĺžená záruka

Příspěvek od rasto4444 »

Mne sa to tiež hneď nezdalo, že je to tá istá predĺžená záruka ako pri kúpe vozidla.. Preto som sa chcel s Vami poradiť. Do poistenia nechcem ísť ani ja.. aj keď sa trochu obávam či postupne nezačnú vyskakovať nejaké veci na reklamáciu.. Zase sa mi už pár krát stalo že som štartoval a motor dlhšie točil ako je normálne.. :(
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

Uživatelský avatar
baron19
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 01.10.2014 03:21

Re: Predĺžená záruka

Příspěvek od baron19 »

Jen k diskusi ohledně originál X neoriginál záruky.

Má drahá polovička kupovala v roce 2012 Golf VI a připlatila si právě za onu čtyřletou prodlouženou záruku. Jenže skutečnost je taková, že záruka je stále jen a pouze na dva roky a ony další dva připlacené roky již zajišťuje nějaká pojišťovna.

A jak již bylo zmíněno, ta pojišťovna před nedávnem zkrachovala. Momentálně se táhne konkurzní řízení a čeká se, zda-li ti, kdo si tuto prodlouženou záruku zaplatili, dostanou zpět své peníze...

Ještě jednou podotýkám, že si připlatila prodlouženou záruku, kterou standardně nabízí VW před obdržením auta.
VW Golf VI 1.2TSI 77kw (2012)
VW Golf Variant VII 1.6TDI 77kw Comfort Edition (2015)

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Predĺžená záruka

Příspěvek od sirdo »

ako to ma osetrene samotny VW ma vobec nezaujima, ja som podpisoval predlzenu zaruku s VW a nie nejakou poistovnou, takze ani jej pripadny krach mi vrasky nerobi. stale je to starost VW. ani nikde v podmienkach nie je napisane, ze garanciu nad ramec stanoveny zakonom (2 roky) si mam uplanovat cez nejaku poistovnu...
http://www.vw.sk/servis_prislusenstvo/v ... ena_zaruka" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vw.sk/servis_prislusenstvo/v ... nej_zaruky" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Moose
Člen klubu
Příspěvky: 260
Registrován: 22.05.2010 12:59
Bydliště: Přerov nad Labem

Re: Predĺžená záruka

Příspěvek od Moose »

Sjednejte si při nákupu vozidla prodlouženou záruku výrobce až na 5 let nebo do 150.000 km*). Ochráníte se tak před nepředvídanými výdaji za opravy. Prodloužená záruka výrobce zůstává platná i při prodeji vozidla dalšímu majiteli. Zhodnotíte tak svoje vozidlo, uděláte jej atraktivnější pro další prodej (prodáváte auto v záruce) a ochráníte nejen sebe, ale i nového majitele.

Jak získat prodlouženou záruku výrobce?
Požádejte Vašeho prodejce vozidla o její dokoupení zároveň s koupí Vašeho nového vozu Volkswagen.

Jaké jsou výhody prodloužené záruky výrobce?

Zbavíte se rizika nečekaných výdajů za opravu vozidla.
Závady záručního charakteru na vozidle Vám budou odstraněny bezplatně.
Snadněji můžete plánovat náklady na provoz vozidla.
Záruka je platná na celém území Evropy.


Jak uplatnit nárok z prodloužené záruky výrobce?
V autorizovaném servisu reklamujete závadu. Servis bezplatně odstraní závadu dle platných záručních podmínek výrobce.

Prodloužená záruka výrobce pro osobní vozy Volkswagen

Prodloužená záruka k zákonné 2leté záruce až o 3 roky nebo až do 150.000 km.
Dle Vašich potřeb si zvolíte limit najetých kilometrů a délku prodloužené záruky.
Hrazeno 100% nákladů na materiál i práci.
Rozsah prodloužené záruky výrobce je shodný se základní zárukou, kterou výrobce poskytuje. Délka záruky na lak a karoserii a její rozsah tímto nejsou dotčeny.
Platnost na celém území Evropy.


Pro více informací o celkové nabídce prodloužené záruky výrobce, podmínkách aktivace a o cenách pro jednotlivé modely kontaktujte svého autorizovaného prodejce Volkswagen.

*) Prodlouženou záruku poskytuje přímo výrobce. Celková maximální délka záruky je uvedena včetně 2leté zákonné záruky na vůz. Platnost prodloužené záruky zaniká uplynutím doby, na kterou byla sjednána, nebo najetím maximálního počtu kilometrů podle toho, co nastane dříve.
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=302657
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition 2015

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Predĺžená záruka

Příspěvek od rasto4444 »

Tak vyzerá to tak, že kašlem na predĺženú záruku cez poistenie. Mal by som obavy či by mi v prípade nejakého problému vôbec preplatili daný úkon. Budem dúfať, že auto vydrží a nič neočakávané sa nevyskytne :)
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

honzamik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 10.07.2014 11:14

Re: Predĺžená záruka

Příspěvek od honzamik »

Já jsem si prodlouženou záruku u prodejce dokupoval asi měsíc po koupi nového auta. Zkrátka jsem tam zavolal, jestli by to ještě šlo dokoupit. Prodejce mi řekl, že to "zkusíme".. poslal mi fakturu, já ji zaplatil a pak jsem měsíc čekal než mi to potvrdili (asi z Německa), jestli to klaplo. Klaplo to.. čili mám teď 4 roky a 80 tis. km přímo od prodejce.

Ptal jsem se i na podmínky, jsou úplně stejné jako u standardní záruky (2 roky, 40 tis. km).

Jediná nevýhoda dokoupení byla, že už jsem zaplatil celou cenu a vyšla mě tedy o 9 % (sleva prodejce z ceníkové ceny auta) dráž, než kdybych ji koupil hned..

Mimochodem dnes jsem rád, že jsem si ji dokoupil. G7 mám rok a už jsem 5x reklamoval. Jsem přesvědčený, že se mi investice vrátí...

Mějte se!

marko112
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.04.2015 19:39

Re: Predĺžená záruka

Příspěvek od marko112 »

zdravim Honzamik

Pises, ze si bol reklamovat uz 5 zavad. O ake zavady sa jednalo? Teraz som ostal v pomikove, lebo aj ja planujem kupit novy 7G 1.4 92 kw. Ja jazdim od novoti na toyote 9 rokov a este som nemal ani jednu zavadu.

milan79
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 09.05.2015 20:14

Re: Predĺžená záruka

Příspěvek od milan79 »

Mne predajca povedal, že záruku na 5 rokov si môžem kedykoľvek predĺžiť, ale musím to urobiť počas prvých dvoch rokov. Momentálne mám 3 roky alebo 60 000 tis. kilometrov. Uvidím podľa toho ako bude auto fungovať či ju predĺžim alebo nie.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“