Klepání přední nápravy

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
disappear_x
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 13.11.2014 22:54

Klepání přední nápravy

Příspěvek od disappear_x »

Prosím o radu. Jezdím autem po Praze a při jízdě po "kočičích hlavách" se od podvozku ozývá silné klepání, především v nižších rychlostech.
Tento týden výměna stabilizátorů, tlumičů a horního uložení. Dle mechanika nikde jinde žádná vůle není a neví si rady, odkud by se klepání mohlo ozývat.

Děkuji za radu.

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Klepání přední nápravy

Příspěvek od hkr »

Silentbloky. Predpokladam, ze cepy jsou ok.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Lada.s
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 443
Registrován: 24.05.2011 12:38
Bydliště: Oslavany

Re: Klepání přední nápravy

Příspěvek od Lada.s »

a co tyčky řízení?

disappear_x
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 13.11.2014 22:54

Re: Klepání přední nápravy

Příspěvek od disappear_x »

tyčky jsou nové. Ale předpokladám, že by to mohl být silentblok u nápravnice.

Ještě mě trápí chladič zpětného vedení výfukových plynů. Nevíte, jestli se dá nějak vyřadit, abych nemusel dávat nový?

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Klepání přední nápravy

Příspěvek od hkr »

Nejde a výměna je pěknej voser.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
blefa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 26.10.2009 08:37
Bydliště: Plzeňáák

Re: Klepání přední nápravy

Příspěvek od blefa »

disappear_x píše:tyčky jsou nové. Ale předpokladám, že by to mohl být silentblok u nápravnice.

Ještě mě trápí chladič zpětného vedení výfukových plynů. Nevíte, jestli se dá nějak vyřadit, abych nemusel dávat nový?
Zaslepil jsem vedení od turba, pak u EGR ventilu, propojil hadicí chladicí okruh, upravil soft a dobrý... Motor BMP.

Tomasx1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 06.07.2012 20:35

Klepání přední nápravy

Příspěvek od Tomasx1 »

Jak mam chadic vyfukovych plynu odpojenej

Uživatelský avatar
dato1982
Člen klubu
Příspěvky: 71
Registrován: 18.07.2014 11:21

Klepání přední nápravy

Příspěvek od dato1982 »

Mel jsem to same na zadnich kolech. Zkus se projet po nerovnostech, nabech tak 40 km hod a trosku zmackni brzdu, uplne nepatrne. Pokud to prestane klepat tak to jsou brzdice. Me to menili na garanci. Muzu se podivat jak se to jmenovalo presne


Sent from my iPhone using Tapatalk
Volkswagen CC, 2.0 TDI, 103 kW, DSG - 2012 Dark Oak, BlueMotion

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: Klepání přední nápravy

Příspěvek od halajcik »

Ahoj, teď se mi začal objevovat podobný problém. Začíná mi to pravidelně klepat tak od 60km/h nahoru při záběru motoru. Do 50km/h se to ani neozve. Zejména při zařazení 4 - 5 kvaltu když je motor v záběru, tak to klepe a pak ještě při dlouhé pravé zatáčce to slyším víc. Když dám nohu z plynu, tak nic. Ani na túrování bez zařazení kvaltu nic neklepe. Zdá se mi, že to slyším od předního kola u řidiče. Je to zvuk, jako by kolo mělo vejce, nebo něco bylo zapichlý v pneumatice. Ale kolo to rozhodně není, jelikož jsem už zkoušel přehazovat i zezadu na předek a dělá to pořád. Předpokládám, že to může být homokloub. Zeptám se - bude to spíš vnitřní, nebo vnější? Kolik CZK záležitost dílu to je? Dík předem, klubáci, za radu.
Michal

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Klepání přední nápravy

Příspěvek od Qido »

halajcik píše:Ahoj, teď se mi začal objevovat podobný problém. Začíná mi to pravidelně klepat tak od 60km/h nahoru při záběru motoru. Do 50km/h se to ani neozve. Zejména při zařazení 4 - 5 kvaltu když je motor v záběru, tak to klepe a pak ještě při dlouhé pravé zatáčce to slyším víc. Když dám nohu z plynu, tak nic. Ani na túrování bez zařazení kvaltu nic neklepe. Zdá se mi, že to slyším od předního kola u řidiče. Je to zvuk, jako by kolo mělo vejce, nebo něco bylo zapichlý v pneumatice. Ale kolo to rozhodně není, jelikož jsem už zkoušel přehazovat i zezadu na předek a dělá to pořád. Předpokládám, že to může být homokloub. Zeptám se - bude to spíš vnitřní, nebo vnější? Kolik CZK záležitost dílu to je? Dík předem, klubáci, za radu.
Michal
To ti nestačí sakra jedno téma? :baseball:

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: Klepání přední nápravy

Příspěvek od halajcik »

Qido píše:
halajcik píše:Ahoj, teď se mi začal objevovat podobný problém. Začíná mi to pravidelně klepat tak od 60km/h nahoru při záběru motoru. Do 50km/h se to ani neozve. Zejména při zařazení 4 - 5 kvaltu když je motor v záběru, tak to klepe a pak ještě při dlouhé pravé zatáčce to slyším víc. Když dám nohu z plynu, tak nic. Ani na túrování bez zařazení kvaltu nic neklepe. Zdá se mi, že to slyším od předního kola u řidiče. Je to zvuk, jako by kolo mělo vejce, nebo něco bylo zapichlý v pneumatice. Ale kolo to rozhodně není, jelikož jsem už zkoušel přehazovat i zezadu na předek a dělá to pořád. Předpokládám, že to může být homokloub. Zeptám se - bude to spíš vnitřní, nebo vnější? Kolik CZK záležitost dílu to je? Dík předem, klubáci, za radu.
Michal
To ti nestačí sakra jedno téma? :baseball:
:-) ale tohle se toho taky dotýká, ale dík za radu. :-)

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“