Geometrie na VWT

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
jan69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 26.01.2011 15:32

Geometrie na VWT

Příspěvek od jan69 »

Zdravim vsechny,
Potreboval by som poiradit alebo poznat nazory od ludi, co tomu viac rozumeju ako ja. Bol som menit gumy a boli zjazdene po vnutornej strane, Chlapik mi hovori, ze treba spravit geometriu. Mam vzduchovy podvozok a od chlapika co robi geometrie som dostal info, ze sa nenastavuje len geometria predok zadok ale aj nieco so vzduchovymi vankusmi a ze on na to nema vybavenie. ze samotnu geometriu nema vyznam robit, ak sa neupravia aj nastavenia vankusov... Pytam sa,, lebo uz mi robili v servise 2x geometriu ale s vankusmi sa nikto nehral. Tiez mi v pneuservise povedal chlapik, ze na VWT treba robit geometriu cca kazde 3 mesiace, co sa mi nechce verit, ak samozrejme nevbehnem do jamy alebo nedojde k silnemu narazu napravy o nieco...
Potesilo by am ak ma niekto info o nejakom servise v BA, kde by sa s tym vedeli vyhrat (predna aj zadna naprava) a prosim info k tej geometrii (ci sa musi nastavovat aj nieco ine po urobeni geometrie na vankusoch. Dakujem,
jk

Uživatelský avatar
rauch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 04.02.2010 12:57
Bydliště: Pri BA

Re: Geometrie na VWT

Příspěvek od rauch »

ja som bol v Pneuman-e,medzi Vrakunou a Mostom,absolutna spokojnost,praca aj pristup ukazkovy.co sa tyka vankusov,nenadstavoval nic,len bolo dolezite,aby ddrzal vysku,nesmu ti vankuse alebo ventili pustit ani mm. Da sa to vyriesit aj tak,ze mas pocas geometrie nastartovane.drzim palce
VW Touareg II 3.0 TDi 193kW, rv.2015, VW Caddy 1.9TDi 55kW+chip rv.08

Micantur
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 27.03.2011 19:38
Bydliště: F-M

Re: Geometrie na VWT

Příspěvek od Micantur »

Mě to taky sjíždělo vnitřkem(dost hodně).Vyměnil jsem spodní ramena se šrouby pro seřízení sbíhavosti a teď budu sledovat jestli je to v pořádku.
VW Touareg 2,5 TDI,R5-128KW,2004,Automat(prodáno :( ). Škoda Octavia I, 1.9TDI-81KW.2003. VW Passat Highline 2.0 TDI 103 kW,2007,automat(DSG). Audi A4 Quattro Allroad,2010,155KW,2.0 TFSi AUT

jan69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 26.01.2011 15:32

Re: Geometrie na VWT

Příspěvek od jan69 »

rauch píše:ja som bol v Pneuman-e,medzi Vrakunou a Mostom,absolutna spokojnost,praca aj pristup ukazkovy.co sa tyka vankusov,nenadstavoval nic,len bolo dolezite,aby ddrzal vysku,nesmu ti vankuse alebo ventili pustit ani mm. Da sa to vyriesit aj tak,ze mas pocas geometrie nastartovane.drzim palce
Pytal som sa vsak, ze ci treba nastavovat aj nieco ine ako len spravit geometriu, ak sa nema auto pohnut, to sa da realizovat zablokovanim podvozku. Pisal som, ze mi uz robili geometriu 2x a stale mam zodrate gumy po vnutornej strane, takze nieco asi nie je v poriadku.

Uživatelský avatar
foust
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 27.09.2011 21:17

Re: Geometrie na VWT

Příspěvek od foust »

Zalezi ktore gumy mas zodrate po vnutornej strane. Ak predne tak to je normalne som na tom stejne. Podla mna to ma nieco spolocne s odskakovanim kolies pri plnom rejde. Geometria kazde 3 mesiace ? To je uplny nezmysel mam za to ze Treg je Treg pretoze prejazd vacsou jamou vydrzi bez ujmy na geometrii.
Touareg V10 TDI, ex Passat 3C 2.0TFSI

Odpovědět

Zpět na „Touareg“