Funkce tempomatu

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Funkce tempomatu

Příspěvek od Wlashack_cz »

Souhlasím. Jenže jsi to vytrhnul z kontextu. Jako komfortní mi přijde nastavit rychlost tak, že například jedu 90km/h, stisknu tlačítko a tempomat je nastaven. Jako nekomfortní mi přijde rychlost nastavovat pouze pomocí šipek. Rozumíme si? Určitě by majitelé prvních tempomatů souhlasili, že nynější technologie je dál a již není nutné se "levou rukou drbat na pravém uchu".
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Funkce tempomatu

Příspěvek od mechy »

Tempomat mám adaptivní samozřejmě s ovládáním na volantu. Chápu, že by někdo uvítal dvě paměti.Při volbě vyšší rychlosti je to bez problému,ale jak si představujete přepnutí třeba z 90 na 50.Adaptivní přibrzdí,ale klasika by brzdila jen ubráním plynu což v obci není to pravé ořechové(50 od cedule)Prostě chci jet 90 rozjedu a potvrdím chci zpomalit na 50 přibrzdím nebo vyřadím- v obou případech se tempomat deaktivuje-a při dosažení potřebné rychlosti opět tempomat zapnu.Lehké korekce bud´po 10 nebo 1,ale základ je ve zvolení rychlosti a potvrzení.Když jsme u adaptivního tempomatu mám dva dotazy-svítí brzdové světla když tempomat přibržďuje.Jak používáte při sjíždění dlouhých kopců přijde mi že se dost hřejí brzdy.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Funkce tempomatu

Příspěvek od wittmann167 »

wittmann167 píše:Pokud je ovládání na volantu, je to poměrně rychlé (a v kombinaci s automatem i velmi komfortní), rychlost lze přidávat nebo ubírat po 10 km/h.
Jenom doplním, co jsem tím komfortní myslel. Jel jsem onehdy z Rakovníka do Plzně (cca 60 km) a téměř (rozuměj minimálně) za celou cestu jsem nemusel použít brzový a plynový pedál. Před obcí nastavím padesátku, projedu obec, zmáčknu 4x tlačítko - což je hned a je tam devadesát. Ve spojení s automatem mě osobně to komfortní přijde. Já vlastním manuál a tempomat mám na páčce, otcův golf je právě ta pro mě komfortní záležitos - jezdím totiž s tempomatem co nejčastěji.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Uživatelský avatar
photoart
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 17.02.2013 19:03

Re: Funkce tempomatu

Příspěvek od photoart »

wittmann167 píše:
wittmann167 píše:Pokud je ovládání na volantu, je to poměrně rychlé (a v kombinaci s automatem i velmi komfortní), rychlost lze přidávat nebo ubírat po 10 km/h.
Jenom doplním, co jsem tím komfortní myslel. Jel jsem onehdy z Rakovníka do Plzně (cca 60 km) a téměř (rozuměj minimálně) za celou cestu jsem nemusel použít brzový a plynový pedál. Před obcí nastavím padesátku, projedu obec, zmáčknu 4x tlačítko - což je hned a je tam devadesát. Ve spojení s automatem mě osobně to komfortní přijde. Já vlastním manuál a tempomat mám na páčce, otcův golf je právě ta pro mě komfortní záležitos - jezdím totiž s tempomatem co nejčastěji.
...tak isto pouzivam aj ja, pred tabulou cca 200m-ov uberem na 55km/h, prejdem obec , a potom pridavam na volante na ...
niekedy, z roboty dojdem domov /22km /na tempomate tak, ze len raz musim zabrzdit.
na dsg je to maximalne komfortne!
G7 1.4 TSI highline DSG ,black magic
ex. G5 1,6 slovakia sport ver.
G2 1,8 GT

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Funkce tempomatu

Příspěvek od wittmann167 »

Asi tak jsem to myslel. :good:
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Funkce tempomatu

Příspěvek od deRek »

jedna amaterska a zvlastni otazka typu resim kraviny a nevim, tak se zeptam..
zapnuty aktivni tempomat ACC s nastavenym odstupem,
jak se pri priblizeni a dobrdovani k vozidlu jedoucim vpredu, na nastaveny odstup, chovaji brzdova svetla?
sviti, jako ze fyzicky brzdi, nebo nesviti jakoze brzdi motorem
co?
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Funkce tempomatu

Příspěvek od Wlashack_cz »

Dobrá otázka. Vy jste si ty světla ještě nevyměnili, že by ses podíval? :-D Já si laicky myslím, že by svítit měla. Přece jen je to brzdění razantnější než brzdění motorem. Navíc pokud ACC použiješ do rychlosti 30km/h, kdy je auto schopné zastavit úplně, tak tam světla svítit prostě musí. Takže bych tipnul, že u přibržďování to bude stejné.
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Funkce tempomatu

Příspěvek od Mirco »

brzdy svítí stejně jako svítí když stojíš na AUTOHOLD :wink:

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Funkce tempomatu

Příspěvek od lifter »

Potvrdzujem, brzdove svetla svietia. V tme je to vidiet z miesta vodica na zadnom skle z tretieho brzdoveho svetla.
VW Golf GTI VII Performance

Uživatelský avatar
petresl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 27.08.2013 08:14

Re: Funkce tempomatu

Příspěvek od petresl »

Tak mě při tom, když adaptivní tempomat zpomaluje, brzdová světla nesvítí (což jistě není přijemné řidiči jedoucímu za mnou).
Naposledy upravil(a) petresl dne 18.11.2014 14:43, celkem upraveno 1 x.
Golf VII 1,4 TSI/103 kW Highline, modrá Pacific metal., bi-xenon. světl. s LED diodami, adapt. temp. s Front Assist a City Break, Lane Assist & Dynamic Light Assist, Kamera, Park Assist,ErgoActive

Uživatelský avatar
theklf
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 05.07.2008 23:56

Re: Funkce tempomatu

Příspěvek od theklf »

To si nejako prekódoval? Alebo je to v sérii?
________________________________________________________________
Golf VII R-Line |Über Highline | 1.4 TSI ACT DSG 7 BMT @ 110kW | 150 PS | @ 250 Nm
Obrázek

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Funkce tempomatu

Příspěvek od lifter »

petresl píše:Tak mě při tom, když adaptivní tempomat zpomaluje, brzdová světla nesvítí (což jistě není přejemné řidiči jedoucímu za mnou).
Zavisi to od intenzity spomalovania - pri brzdeni motorom nesvietia brzdove svetla, no ked kvoli tempomatu brzdi auto prevadzkovou brzdou, vtedy mi brzdove svetla svietia, co som vypozoroval na dverach batozinoveho priesoru.
VW Golf GTI VII Performance

Uživatelský avatar
petresl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 27.08.2013 08:14

Re: Funkce tempomatu

Příspěvek od petresl »

Soudím podle intenzity zpomalení, že tempomat brzdí brzdou, ne pouze ubráním plynu (např. při náhlém přejetí auta jedoucího ve vedlejším pruhu přede mně). Brzdová světla mi prostě nesvití (také se řídím třetím světlem, u kterého to je za tmy nepřehlédnutelné) a mám to od počátku (10/2013)
Golf VII 1,4 TSI/103 kW Highline, modrá Pacific metal., bi-xenon. světl. s LED diodami, adapt. temp. s Front Assist a City Break, Lane Assist & Dynamic Light Assist, Kamera, Park Assist,ErgoActive

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“