PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti, parkovaci kamery

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Vita.G
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 26.08.2014 16:11
Bydliště: Praha 5 - Stodůlky

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti, parkovaci kamery

Příspěvek od Vita.G »

Vida, to me nenapadlo, ze by mohlo byt neco do madla. Uz jsem i nasel "cinske nesmysly" co inzeruji, ze jsou do sharanu z roku 12/13 jak do madla tak do toho osvetleni, jeste to premerim jestli jsou v tomhle Sharany a Alhambry stejny a overim s prodejcem.

Pokud se original alespon blizi 700,- Kc tak jsem samozrejme pro, ale obavam se, ze si spis muzu dovolit risknout nekolik pokusu z asie :( Nemluve o tom ze original neumim ani vygooglit.
Seat Alhambra 7N 2.0 TDI CR 103kW 4x4, Subaru Impreza 1.8 76kW r.1993 (na dojeti;), Subaru Legacy Outback H6 3.0 154kW r.2002 (u noveho majitele)

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti, parkovaci kamery

Příspěvek od patper »

Vita.G píše: Nemluve o tom ze original neumim ani vygooglit.
Napr - http://www.ebay.at/itm/Original-VW-Shar ... 2a45f87375" onclick="window.open(this.href);return false; :wink:

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti, parkovaci kamery

Příspěvek od tornado1 »

ty jsi mně asi nepochopil... to tam ani nemá cenu dávat!! to prostě nefunguje a je to zbytečná práce.. originál RJ s kamerou na Sharana mám.. opravdu se ti divím že na takové auto chceš spát něco co nefunguje a mám to ověřeno několikrát!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti, parkovaci kamery

Příspěvek od patper »

tornado1 píše: něco co nefunguje a mám to ověřeno několikrát!
Tak ono to funuguje! (ted nemyslim cinu) Ale take se priklanim u N7 k originalu :wink:

Vita.G
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 26.08.2014 16:11
Bydliště: Praha 5 - Stodůlky

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti, parkovaci kamery

Příspěvek od Vita.G »

Nechci byt nevdecny, naopak jsem rad za dobre minene rady. Souhlasim, ze original je spravna volba pro nekoho kdo na to ma. Ja radsi nez dat 6 tis tak budu dal parkovat bez kamery jen s pipakama (original, stesti ze tam uz byly). Navic predpokladam, ze bych potreboval i original radio a to uz bych byl s cenou radove mimo. Takze to dnes na Dzbane okouknu a pak "blahove" zkusim a budu si drzet pesti, abych nebyl dalsi se spatnou zkusenosti :)
Seat Alhambra 7N 2.0 TDI CR 103kW 4x4, Subaru Impreza 1.8 76kW r.1993 (na dojeti;), Subaru Legacy Outback H6 3.0 154kW r.2002 (u noveho majitele)

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti, parkovaci kamery

Příspěvek od tornado1 »

to budeš
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

chose0007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 01.11.2009 19:49

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti, parkovaci kamery

Příspěvek od chose0007 »

Nejaky doporuceni na zadni kameru aby se dala napojit na velkou origo navi? Nejlepe aby i v budoucnu sla i na radia Alpine/Pioneer bez nejakych dalsich investic (jestli to jde). Sharan 2006. Diky moc
VW SHARAN 1.9TDi PD, 85kW BVK

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti, parkovaci kamery

Příspěvek od michall »

Pokud má navi analogový vstup, tak je jedno, co do něj pouštíš. Obecně vybírej kameru, která má velký úhel - pozor, někteří výrobci/prodejci uvádějí diagonální úhel, někteří zcela chybný (u kamery s udávanými 120st to bylo sotva 70st), ideálně tak 150-170st. A kameru, která je citlivá na světlo - u méně citlivé neuvidíš v noci nic, ani zpátečka nepomůže. Určitě ne kameru, která se zavrtává do nárazníku a "kouká" vodorovně dozadu, když pak couváš k autu, tak nepoznáš, jak je daleko.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
michalik81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 21.04.2012 12:40
Bydliště: Havířov

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti, parkovaci kamery

Příspěvek od michalik81 »

Ahoj ,nemáte náhodou někdo schéma na zapojení originál PDC Sharan 2000+ sehnal jsem starší komplet ale bohužel jsem nebyl u demontáže
VW Sharan 1.8T Lpg (2001)

Starý Mach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 23.05.2009 09:05
Bydliště: Ostrava

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti, parkovaci kamery

Příspěvek od Starý Mach »

Kde se co musí přepojit aby nepípaly zadní senzory u připojeného vozíku?Park systém origo,tažné dodělávané SAG II.Někde jsem to tady četl ale nemůžu to najít. :roll: Díky za pomoc. :sorry:
VW golf IV 4motion ARL 110kw,2001 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=244156" onclick="window.open(this.href);return false; Prodáno.
Seat Alhambra r.v.2002,4x4,85 kw

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti, parkovaci kamery

Příspěvek od michall »

16 pinovy konektor na jednotce, pin 5. Po pripojeni privesu se prizemni pres mlhovky na aute (ty by se pripojenim privesu mely vypnout). Takze bez zaruky kdyz tenhle pin prizemnis pres maly rezistor, tak by jednotka nemela pipat prekazku u zadni h senzoru.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
jenda.master
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 21.01.2010 21:33
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti, parkovaci kamery

Příspěvek od jenda.master »

jo, je to prešně tak...
Dlouho jsem na tim bádal, měnil kvuli tomu zásuvku, tahal kabel... pak to jednoho dne přestalo fungovat, senzory detekovali překážku i s připojeným přívěsem - do zásuvky natekla voda, takže jsem ji znovu vyměnil, utěsnil co to šlo... chvilku to fungovalo, pak to zase přestalo fungovat...
navíc jsem jednou málem naboural auto za sebou při parkování - v zimě po odpojení vleku zůstal vyset kontakt v zásuvce v poloze s připojeným vlekem a tim pádem senzory nefungovaly... je dost nedomyšlený, mělo by to třeba po aktivaci pípnout jinak nebo tak něco...
Ford Galaxy 1,9TDi 2001 85Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2009 103Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2016 110Kw DSG

Starý Mach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 23.05.2009 09:05
Bydliště: Ostrava

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti, parkovaci kamery

Příspěvek od Starý Mach »

Díky za rady,přesně tohle jsem myslel. :good:
VW golf IV 4motion ARL 110kw,2001 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=244156" onclick="window.open(this.href);return false; Prodáno.
Seat Alhambra r.v.2002,4x4,85 kw

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti, parkovaci kamery

Příspěvek od michall »

Pokud není spínač v zásuvce, šel by udělat samostatný spínač a ten dát někam k řidiči, to ovšem znamená tahat dopředu vodič. Nebo ho dát někam dozadu do D sloupku. Pokud jde o signalizaci, mělo by to umět auto, já ale netuším, jak to funguje. Jako dodělávka by snad šlo použít ten střední kontakt od spínače.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
jenda.master
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 21.01.2010 21:33
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti, parkovaci kamery

Příspěvek od jenda.master »

Auto defaultně nemá žádnou signalizaci odstavených zadních senzorů, což je obrovská škoda.
Samozřejmě, dá se to udělat jen přes spínač někde ve sloupku, nebo do plastu sedačky, ale zas se tim člověk musí zabejvat... já už jsem to vzdal a hold když couvám s vlekem, tak pípaj senzory, popřípadě je tlačítkem vypnu...
Ford Galaxy 1,9TDi 2001 85Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2009 103Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2016 110Kw DSG

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“