LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
zanzara2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 12.04.2013 20:20
Bydliště: Plzeň

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

Příspěvek od zanzara2 »

nádrž v rezervě na 60l natankují 52l á 15,90,-Kč (Plzeň, červenec 2013), ujedu cca 450-500km dle režimu jízdy, viz průměrná spotřeba
VW Bora 2.3i 110kW LPG: Obrázek

Uživatelský avatar
iroc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 28.08.2008 12:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

Příspěvek od iroc »

Klucí Jakou máte spotřebu oleje , mě to začlo strašně chlastat :) tak se ptám , už se duševně chystám na GO .

Jinak pro zajímavost chorvatsko tam a zpět (Kolín makarská kolín ) 4 x 41l LPG plus 20l Benz( na pocouráváni )
Martin Kolín

Uživatelský avatar
Tomas GOLF 1.6SR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 18.11.2011 19:27
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

Příspěvek od Tomas GOLF 1.6SR »

NO nevím Martine- to je nemilá příhoda , ale mě to po GO sežralo na 12 000 km 2 litry oleje cca a to ještě někde prosakuje ,jinak už všechno v pohodě,musím ho nechat vyměnit ,a to mě ještě říkal mechanik, že mě ho tam dává míň, protože se mu nezdá olejová měrka se stavem co tam nalil.

Tak uvidíš, třeba jen pístní kroužky KO a těsnění pod hlavou snad ne:-)

Hodně štěstí přeji .-)
GOLF IV 1.6 74KW benzín +LPG :-)

Uživatelský avatar
iroc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 28.08.2008 12:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

Příspěvek od iroc »

Hoj Tome , jsem o tobě dlouho neslyšel :) mno včera jsem rozhodil to sání vyndal svíce , ty byli čisté jak prdelka najeto na nich je 5 tis , a měřil jsem kompresní tlaky na zahřátém mtoru hned po jízdě a jsou následující 12 - 12,5 - 12 - 12,5 takže kruhy to nebudou , zkusím protékavost gufer na ventilech ala za běhu dolejt olej jestli to zahulí tak je to tím , mě to normálně nekouří nic , prostě v klidu žádej čmoud ani za tepla nebo za studena ale olej si to vezme nebo někde prosakuje a měrka ta se mit tak nezdá :) ,

čeho jsem si všiml je viz obrázek zatím jsem nezjistil na co to tam je ( funkčně a jetli to nemůže být ono ) bo je to tam zeblité od oleje jak sviňa příjde mi že to tam lítá ven nebo pod tím , fakt netuším ...


jinak najeto 188 tis ..
Přílohy
PB220028 (2).JPG
Martin Kolín

Uživatelský avatar
layyen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 06.12.2008 10:23
Bydliště: Středočeský kraj

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

Příspěvek od layyen »

platí stále že pro LPG sou vhodnější jednobodové svíčky ? u felicie, i u dalších dvou aut na LPG co měli podtlak sem je dycky pořizoval, a nebyl problém sehat, do GIV sem posehnal jediný jednobodový co do mýho motoru patřili , i origo sou trojbodový, tak bych se rád ujistil jestli to neni přežitek, rozdíl mezi obojema svíčkama sem nepocejtil žádnej, na přestavbu sem dával auto s původníma NGK 3bodovejma co tam patřej, ted co sem menil mam Champion EON, jednobodovy. díky
G4 2.0 85kW

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

Příspěvek od xerxes »

taky jsem to slyšel že pokud je provoz kombinovany tak je lepši použit jednobodove svíčky

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

Příspěvek od tomakecTD »

Já mám v golfíku 1bod LPG NGK svíčky ale když tam dám origo NKG 3 body nepoznám rozdíl....
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
layyen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 06.12.2008 10:23
Bydliště: Středočeský kraj

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

Příspěvek od layyen »

pohoda, takze uz to vypada že u sekvence kde je palivo dávkováno dost precizně v tom moc rozdíl není :) či vůbec
G4 2.0 85kW

kormidelnik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 02.07.2009 00:42

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

Příspěvek od kormidelnik »

Ahoj, prosím poraďte mi budu dávat do mého golfa IV 1.4 hatchback lpg jak velký toroid se vejde do kufru? Plyňák jej potřebuje objednat aby pak byla výměna otázkou jednoho dne.. Rád bych tam dostal co nejvíce litrů... Rád bych tam narval bombu s plným středem 630x220 ale byl bych radši kdyby tu někdo napsal jasně tu tam mam :-D Když googlim po fotkách na netu narazil jsem jen na varianty s prázdným středem.. Díky za jakékoli reakce a poznatky ideálně obratem :-D

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

Příspěvek od tomakecTD »

Čoveče já mám 600/200 ale je tam ještě rezerva místa.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

kormidelnik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 02.07.2009 00:42

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

Příspěvek od kormidelnik »

Tak kdyby nekdo potreboval do budoucna vedet LPG nainstalovano, je tam nadrz 63l toroid s plnym stredem a vnejsim vyvodem. Juchu ted uz jezdit jenom levneji ;-)

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

Příspěvek od tomakecTD »

Já mám 45ku a narvu tam 34 litrů. No, celkem málo. Po cestování po Německu a Rakousku to byla nevýhoda. Ale LZE přihnout při montáži plovák, pak se naplní do plna.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

Příspěvek od xerxes »

špekulant :lol:

sowex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 03.12.2014 16:20

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

Příspěvek od sowex »

zdarec ja mam golfa iv 1,4 v lpg a zatim nemam zadne problemy az na to ze u lpg me prestalo fungovat ukazatel plynu jinak v zime chita hnet jsem stim spokojeny ale moc to nejde kdyz to honim tak neni problem 8/100 si to veme ale kdž jezdim v klidu tak to si nic neveme sem stim spokojen ale ma to i protiklady
:good:

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

Příspěvek od standokan »

sowex píše:zdarec ja mam golfa iv 1,4 v lpg a zatim nemam zadne problemy az na to ze u lpg me prestalo fungovat ukazatel plynu jinak v zime chita hnet jsem stim spokojeny ale moc to nejde kdyz to honim tak neni problem 8/100 si to veme ale kdž jezdim v klidu tak to si nic neveme sem stim spokojen ale ma to i protiklady
:good:
to je slátanina :sorry:
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“