Zahada - klepání/cvakání z před.napravy Passat 3C

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
karlos3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 24.05.2008 21:48

Zahada - klepání/cvakání z před.napravy Passat 3C

Příspěvek od karlos3 »

Zdravim pánové, potřeboval bych Vaše rady a zkušenosti ..

Mám Pašíka 3C, 2.0TDI-CR 103kw, r.v.01/2010 ..najeto 160.000km a ted mi začalo něco cvakat/klepat na před.napravě, ALE ...dělá to pouze a jen po delší cestě po dálnici !!!!

Začalo to před 3týdny, ráno jsem měl popojíždky po Praze, pak jsem jel Praha - Benešov, to bylo vše OK, hned na to jsem vyrazil z Benešova do Mnichova, cesta přes 400km nonstop....po dálnici vše OK, ale jak jsem přijel do Mnichova, tak hned při pomalé jízdě po městě, i na rovné asfaltce se ozývalo z předku (levé strany) docela silné kovové klepání/cvakání, docela vyjukanej jsem zastavil u pumpy, jak blbec jsme tam dával kola do rejdu jestli neco neuvidim, houpal tam z autem a nic, na místě jsem nic neviděl ....Nic, auto jsem tam zaparkoval, po cca 3-4h k tomu přijdu a vyrazim opět na cestu zpět do Prahy a bylo úplné ticho!!!!! ...Po příjezdu zpět do Prahy jsem to hned na jižní spojce opět slyšel jak to zase klepe/cvaká .... Druhý den ráno opět ticho po pěšině ! ... Takhle to dělá dokola, prostě jen po delší cestě....
Muj mechanik, jinak velmi schopný chlapík který dělal 15let ve VW servisu a ted si otevřel svuj servis, na to koukal, prolejzal a nic, jen už jsem měl vyteklé př.tlumiče, tak ty jsem kompletně vyměnil včetně hor.uložení a ložisek.... Bohužel, tlumičema to nebylo, ozývá se to dál :-( ..když jsem byl u něj po druhé, tak to opravdu prolejzal pečlivě a už se musel smát a já taky, už jsem byl za blbce, prostě nic tam nenaznačuje, že by bylo někde něco špatně!!
Jen ho napadlo, jestli by to nemohl dělat horní silenblok na převodovce, sice na něj koukal a nezdál se mu špatnej, ale prý když se to třeba víc prohřeje, tak může trochu povolit a může to klepat/cvakat ...ale zdálo se mu to divný, prý když ten odejde, tak to bud klepe prostě pořád, nebo se začně víc třást auto jak neplní svojí funkci .... prostě je to hádání na slepo ...

Pokud by jste měl někdo stejnou zkušenost nebo nápad, tak piště prosím, už mně nic nepadá ...je to fakt záhada.... to bych fakt radši, at mi neco upadne a je hned jasno :-), ale tohle tápání mně fakt štve :-( !!!! ...

Předem díky za nějaké rady a napady ...
VW Passat B7 Combi, r.v.11/2014....2.0TDI 130kw

perlicka.honza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 22.03.2010 19:52

Re: Zahada - klepání/cvakání z před.napravy Passat 3C

Příspěvek od perlicka.honza »

Cau no hele ja mam pasata 20,tdi cr. Nabehano 157tkm a ted jsem prisel na to ze mi pri pridani plynu lupne v podlaze takze pridam uberu pridam a lupne v podlaze. Dalsi vec co se projevuje je asi Cv kdyz jedu delsi trasu tak se to ohreje a cvaka ale jen obcas a tak 3x po sobe jenze je to tak rychly ze nevim jestli to je nebo neni cv. Taky jsem z toho sisatej

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Zahada - klepání/cvakání z před.napravy Passat 3C

Příspěvek od Sullaco »

Zkus na místě kroutit rejdem sem tam až nadoraz a pokaždé pak kousek couvnout nebo popojet. Ozve se to taky?

perlicka.honza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 22.03.2010 19:52

Re: Zahada - klepání/cvakání z před.napravy Passat 3C

Příspěvek od perlicka.honza »

No na audine mi cvakala jen kdyz jsem jel rovne. v rejdu ani prd.

Uživatelský avatar
zip-mdproduction
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 10.03.2008 17:56
Bydliště: Senomaty, okres Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahada - klepání/cvakání z před.napravy Passat 3C

Příspěvek od zip-mdproduction »

Mám passata 2.0 tdi 103 KW 250 000,- po výměně silentbloků, vnějších homo kloubů a klepe stejně jako tobě.....v servisu taky nevědí...přišel jsi na to???

brod
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 17.03.2012 01:36

Re: Zahada - klepání/cvakání z před.napravy Passat 3C

Příspěvek od brod »

Mam 2.0TDI 103kw BMP najeto momentálně 308OOOkm a začalo se mi těď toto praskání ozývat při prudším rozjezdu,nebo když přibrzdím a pak prudce přidam plyn.Mám zato že to bude dělat uchycení převodovky,přední nebo zadní silentblok,jak se to napíná při záběru,uložení motoru je v pořádku,tak jedině u převodovky.Zastavim couvnu praskne,rozjedu svižně praskne,při pomalém rozjezdu ticho.

Uživatelský avatar
dato1982
Člen klubu
Příspěvky: 71
Registrován: 18.07.2014 11:21

Re: Zahada - klepání/cvakání z před.napravy Passat 3C

Příspěvek od dato1982 »

http://youtu.be/BLDS5pA5jN8" onclick="window.open(this.href);return false;

Čau chlapi,

v mém CC, r.v. 2012, 2.0 TDI, 103 kW, DSG, najeto 59.000 km -- divné cvakání při sešlapnutí plynu. ať už v neutrálu, či v rychlosti.

Nevíte, co to může být?
Díky
Volkswagen CC, 2.0 TDI, 103 kW, DSG - 2012 Dark Oak, BlueMotion

milky22
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 05.06.2011 21:23
Bydliště: Bratislava

Re: Zahada - klepání/cvakání z před.napravy Passat 3C

Příspěvek od milky22 »

Pride mi to ako klasicky zvuk vysokotlakoveho cerpadla. Nachadza sa na lavo od mierky oleja (z pohladu videa) pod krytom motora, taky cierny klobucik. Skus to porovnat s tymto videom cca od 20tej sekundy:

https://www.youtube.com/watch?v=ZsWkbpGs96w" onclick="window.open(this.href);return false;

Takze ak vsetko funguje ako ma, tak neries.
Passat 3C Variant, 3/2009, 2.0 TDI 103 kW CBAB, DSG

Uživatelský avatar
ricardo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 03.11.2008 12:18

Re: Zahada - klepání/cvakání z před.napravy Passat 3C

Příspěvek od ricardo »

a co takto jednoducha nezmyselnost ako volnobezka alternatora? mne to zacalo robit nahodne a tiez pri pomalsej jazde. vyzeralo to najprv ako keby som chytil nejaky konar do kolesa, ale bol to taky nespecifikovany zvuk, ktory sa potom menil na kovovy, obcasny klepot v roznej intenzite a dlzke. nie je to nic nakladne na opravu.

Uživatelský avatar
dato1982
Člen klubu
Příspěvky: 71
Registrován: 18.07.2014 11:21

Re: Zahada - klepání/cvakání z před.napravy Passat 3C

Příspěvek od dato1982 »

milky22 píše:Pride mi to ako klasicky zvuk vysokotlakoveho cerpadla. Nachadza sa na lavo od mierky oleja (z pohladu videa) pod krytom motora, taky cierny klobucik. Skus to porovnat s tymto videom cca od 20tej sekundy:

https://www.youtube.com/watch?v=ZsWkbpGs96w" onclick="window.open(this.href);return false;

Takze ak vsetko funguje ako ma, tak neries.


no ten Yety dělá to samé, co můj CC...
Volkswagen CC, 2.0 TDI, 103 kW, DSG - 2012 Dark Oak, BlueMotion

999KE
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 12.02.2015 06:05

Re: Zahada - klepání/cvakání z před.napravy Passat 3C

Příspěvek od 999KE »

Nazdar kolegovia... vcera som si vsimol ze po pridani plynu ide tiez taky cvakot... je to normalne,??
Myslim ze taky zvuk som nikdy predtym nezaregistroval... Po blizsiom skumani to vychadza z vysokotlakoceho cerpadla... (mam 2.0 , 125KW CR)

enka2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 05.09.2019 13:41

Re: Zahada - klepání/cvakání z před.napravy Passat 3C

Příspěvek od enka2 »

brod píše:Mam 2.0TDI 103kw BMP najeto momentálně 308OOOkm a začalo se mi těď toto praskání ozývat při prudším rozjezdu,nebo když přibrzdím a pak prudce přidam plyn.Mám zato že to bude dělat uchycení převodovky,přední nebo zadní silentblok,jak se to napíná při záběru,uložení motoru je v pořádku,tak jedině u převodovky.Zastavim couvnu praskne,rozjedu svižně praskne,při pomalém rozjezdu ticho.
Zdravím, čím to nakonec bylo? Mám uplně stejný problém. Nebo nemá někdo nějakou radu?

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Zahada - klepání/cvakání z před.napravy Passat 3C

Příspěvek od KJirka »

ten člověk to psal před 5ti lety a stejně tak dlouho tu myslím nebyl viděn. Nicméně, dělá to pravděpodobně nápravnice, která cestuje pří rozjíždění a brždění dopředu - dozadu. Jde o minimální pohyb v desetinách mm, ale takhle se to zvukově projevuje. Utáhnout se to nedá. Musí se tam vložit takový zubatý podložky, který se zakousnou. Ta podložka existuje jako náhradní díl, ale číslo ať ti řekne někdo jinej.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

h3rd4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 25.02.2015 18:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zahada - klepání/cvakání z před.napravy Passat 3C

Příspěvek od h3rd4 »

http://www.vwglobe.cz/faq/passat-3c/kle ... -podlozky/" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat Variant 3C5 1.9 TDi, 77kw/105k, BLS, 08

enka2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 05.09.2019 13:41

Re: Zahada - klepání/cvakání z před.napravy Passat 3C

Příspěvek od enka2 »

KJirka píše:ten člověk to psal před 5ti lety a stejně tak dlouho tu myslím nebyl viděn. Nicméně, dělá to pravděpodobně nápravnice, která cestuje pří rozjíždění a brždění dopředu - dozadu. Jde o minimální pohyb v desetinách mm, ale takhle se to zvukově projevuje. Utáhnout se to nedá. Musí se tam vložit takový zubatý podložky, který se zakousnou. Ta podložka existuje jako náhradní díl, ale číslo ať ti řekne někdo jinej.
Zkusil jsem vyměnit kosti přední nápravy a zatím je klid. Klouby už byli horší a jeden opravdu znatelně lupal.
Díky za radu a snad to někomu pomůže.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“