Problém s DSG

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Problém s DSG

Příspěvek od KJirka »

teda Davide, ty máš pech. Když jsi původně říkal, že ti to nějak klepe s motorem, nebylo to téměř cítit. Tak teď se to asi vážně posralo. A co u Klokočky, co tomu říkaj ? Já bych to zkusil na tu kulanci.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Problém s DSG

Příspěvek od ricom »

to je asi jedinej důvod pravda. .stejně to pošlou Sixtovi to ti garantuji
Sportline 2.0 TDi píše:Ja by som predsa len volil autorizovaný servis,auto je pár mesiacov po záruke,nájazd km nizky,takze na kulanciu by mali uhradiť nadpolovičnú sumu z ceny opravy.

Uživatelský avatar
dato1982
Člen klubu
Příspěvky: 71
Registrován: 18.07.2014 11:21

Re: Problém s DSG

Příspěvek od dato1982 »

Qido píše:Právě, že setrvák se ,,ozývá,, zejména při vypínání motoru a při rozjíždění, kdy musí tlumit nejvíce kmitů. DSG úplně neznám, ale i ty lamely dávají smysl, pokud by byli úplně ošulený.

Máš auto od novoty? Jestli TŘEBA předchozí majitel s tím nedělal nějaký brikule.

No, auto od novoty nemám a kupoval jsem si ho v 33.000 km. Auto bylo v operativním leasingu, jezdil s tím nějaký maník jeden rok. Odjezdil, vrátil a vzal si nový
Volkswagen CC, 2.0 TDI, 103 kW, DSG - 2012 Dark Oak, BlueMotion

Uživatelský avatar
dato1982
Člen klubu
Příspěvky: 71
Registrován: 18.07.2014 11:21

Re: Problém s DSG

Příspěvek od dato1982 »

ricom píše:Dato tohle fakt vypadá na setrvák to mi věř.. takhle to začíná.. jen ten nájezd je nějakej malej na to.. Ale proč ne..

no každopádně bych určitě jel jinam než do jakéhokoliv autorizáku..
já to chápu. ale když to nechám vyměnit jinde a pak se zjistí, že to je převodovkou, tak jsem v háji. tady je aspoň naděje, že zaplatí přes půlku toho dílu.

VÍ NĚKDO, KOLIK STOJÍ NOVÁ PŘEVODOVKA DSG NA TDI?
Volkswagen CC, 2.0 TDI, 103 kW, DSG - 2012 Dark Oak, BlueMotion

Uživatelský avatar
dato1982
Člen klubu
Příspěvky: 71
Registrován: 18.07.2014 11:21

Re: Problém s DSG

Příspěvek od dato1982 »

KJirka píše:teda Davide, ty máš pech. Když jsi původně říkal, že ti to nějak klepe s motorem, nebylo to téměř cítit. Tak teď se to asi vážně posralo. A co u Klokočky, co tomu říkaj ? Já bych to zkusil na tu kulanci.

Teda Jirko, nikdy ze žádným autem jsem neměl takové problémy. Vlastně, když si to nebudu všímat, tak žádný problém není. Ale je to čím dál horší. Můj známý mi řekl, že měl ty samý problémy. Jezdil s tím dál a pak to DSG mu začalo vevnitř ťukat. Musím jim to tam dát. Ať to zkontrolují. Teď jsem mluvil se servisem, kde jsem to auto koupil (v Olomouci) a ten mi řekl, že mi ještě dnes zavolá a řekne, jak mi s tím dokáží pomoct. Problém je, že tu převodovku ty servisy rozebírat nebudou a vymění ji za nový díl. Takže nevím, zda to vůbec bude dělat SIXTA atd...
Každopádně auto stálo přes 650 táců a po půlroce platit další kilo nebo tak prostě nebudu. Uvidíme, co řekne samotný prodejce.
Volkswagen CC, 2.0 TDI, 103 kW, DSG - 2012 Dark Oak, BlueMotion

Deadpool
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 29.09.2014 21:51

Re: Problém s DSG

Příspěvek od Deadpool »

tak nakonec mi na diagnostice našli že mi špatně převodovka řadí ze 4 na 5 a na 6 nic víc nenašli nevíte čím to může být co je třeba vyměnit ?

Uživatelský avatar
dato1982
Člen klubu
Příspěvky: 71
Registrován: 18.07.2014 11:21

Re: Problém s DSG

Příspěvek od dato1982 »

no, myslím si, že to vypadá na mechatroniku. to jsem měl na služebním voze v roce 2009. po výměně a faktuře kolem 25000 CZK to fungovalo suprově ))
Volkswagen CC, 2.0 TDI, 103 kW, DSG - 2012 Dark Oak, BlueMotion

Deadpool
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 29.09.2014 21:51

Re: Problém s DSG

Příspěvek od Deadpool »

takže mechanická závada to nebude ale bude to mechatronikou ?

Uživatelský avatar
dato1982
Člen klubu
Příspěvky: 71
Registrován: 18.07.2014 11:21

Re: Problém s DSG

Příspěvek od dato1982 »

Deadpool píše:takže mechanická závada to nebude ale bude to mechatronikou ?
u mě to bylo mechatronikou. převodovka (na Octavia 1.9 TDI, 77 kW, bylo najeto cca 80.000 km, auto po záruce) nevěděla kdy zařadit a při sešlapnutí plynu se ozvala rána. Nejhorší to bylo při zpátečce. Mohl jsem zařadit "R", maxidot ukázal taky "R" a několik vteřin se nic nedělo a pak se ozvala další rána a dosti hlasitá atd.

Po výměně mechatroniky auto jezdilo jak nové...vše co vím
Volkswagen CC, 2.0 TDI, 103 kW, DSG - 2012 Dark Oak, BlueMotion

Deadpool
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 29.09.2014 21:51

Re: Problém s DSG

Příspěvek od Deadpool »

takže cena předělaní mechatroniky v autorizovaném servisu je do 30 tisic ? přímo no to mi tež kolikrát udělá když dám zpátečku. no toho jsem se obával.

Uživatelský avatar
dato1982
Člen klubu
Příspěvky: 71
Registrován: 18.07.2014 11:21

Re: Problém s DSG

Příspěvek od dato1982 »

Deadpool píše:takže cena předělaní mechatroniky v autorizovaném servisu je do 30 tisic ? přímo no to mi tež kolikrát udělá když dám zpátečku. no toho jsem se obával.
bylo to služební auto a hradil to zaměstnavatel, který měl velké slevy na servis a to doslova. takže mě moc nezajímalo, co jsem tam podepsal.

jinak se na starší auta dá koupit mechatronika zvlášt: http://www.bazos.cz/search.php?hledat=m ... t&kitx=ano" onclick="window.open(this.href);return false;

a máš to vyřešené. složitější je to u mě...mám najeto pouze 59,5 tis a auto je starý 2 roky a 2 měsíce :(
Volkswagen CC, 2.0 TDI, 103 kW, DSG - 2012 Dark Oak, BlueMotion

Deadpool
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 29.09.2014 21:51

Re: Problém s DSG

Příspěvek od Deadpool »

u těch služebních aut to je zmrdství kdy vám to calujou firmy co my normální lidi :D ještě že se to dá sehnat takhle i na netu nechtělo by se mi platit plnou palbu. tež někde seženeš ne?:)

Uživatelský avatar
dato1982
Člen klubu
Příspěvky: 71
Registrován: 18.07.2014 11:21

Re: Problém s DSG

Příspěvek od dato1982 »

Deadpool píše:u těch služebních aut to je zmrdství kdy vám to calujou firmy co my normální lidi :D ještě že se to dá sehnat takhle i na netu nechtělo by se mi platit plnou palbu. tež někde seženeš ne?:)
já mám šanci na kulanci a chci do konce leasingu dodržovat pravidla svého servisu a servisovat to jen u VW :potlesk:
Volkswagen CC, 2.0 TDI, 103 kW, DSG - 2012 Dark Oak, BlueMotion

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s DSG

Příspěvek od Nemo »

ak to pôjde do ofiko servisu spravia bloky meraných hodnôt, odošlú na centrálu (asi do nemecka) a dostanú na ich základe odpoveď čo treba vymeniť, asi toľko a potom ti zažnú cenu a ty padneš :-D inak nová prevodovka 5000€ takže tou cestou by som nešiel :-|
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
dato1982
Člen klubu
Příspěvky: 71
Registrován: 18.07.2014 11:21

Re: Problém s DSG

Příspěvek od dato1982 »

Nemo píše:ak to pôjde do ofiko servisu spravia bloky meraných hodnôt, odošlú na centrálu (asi do nemecka) a dostanú na ich základe odpoveď čo treba vymeniť, asi toľko a potom ti zažnú cenu a ty padneš :-D inak nová prevodovka 5000€ takže tou cestou by som nešiel :-|

naposledy jsem měl problém s klimakompresorem, který mi nechtěli za nic vyměnit. auto bylo v záruce!!
právě z německa přišel povel na výměnu dílu zdarma. takže možná s tím němci něco dokáží udělat.
auto mám dva měsíce po záruce, najeto 59,5 tis. km, inspekční servis jsem dělal v 52 tis.km.
v ničem jsem nepochybil. každopádně dám vědět, jak jsem dopadl :baseball: :baseball:
Volkswagen CC, 2.0 TDI, 103 kW, DSG - 2012 Dark Oak, BlueMotion

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“