NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od johnyM128 »

abeljozef píše:A ozval sa fróvý borec čo okopíruje každú kravinu ktorú vypustil iný fórový borec :laugh:

Pravda bolí ..... čo už.
tak tak.... už roky predávam autodiely a je smutné že podobné niečo existuje u "jednoduchších mechanikov" - jeden trepne nejakú blbosť a ostatní to okopírujú... jedného času tak napr chodili na nákup neexistujúcich "skiel/plastov" na svetlá predné na fabia 1.... ešte ma aj presviedčali že to u nás kupovali a že aj iní mechanici to určite kupovali a menili..... pripadne teoria o zadretí motora pri zmene viskozity oleja... a kopec iného

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od 11mAjA11 »

johnyM128 píše:Mne osobne je šumafuk jedno čo si dáš do svojho auta - je mi to jedno a je to Tvoj problém. Ale nezavádzaj iných ľudí nepravdivými informáciami, len toľko k tomu.

Jestli to bylo na mě tak sem psal že to nikomu nedoporučuju a nikomu nic nenutím je každého věc do čeho je ochoten jít na vlastní riziko..

S obsahem ca 2 litrů ve skříni je to investice na zváženou..

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

fabia04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.07.2010 08:50

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od fabia04 »

johnyM128 píše:
6 kvalt ma inú povrhovú úpravu synchrónov a s olejom 75w-90 GL 4 čo sa dáva do 5 kvalt prevodoviek nemá absolútne nič spoločné.

Clovece,umis trochu cist a ne opakovat porad picoviny dokola???
Olej 75w-90 GL 4 je urceny vyhradne do sestistupnovych koncernovych prevodovek,uz jenom logo sestistupnoveho razeni na obale mluvi za vse.
johnyM128 píše:
samozrejme, VW nieje výrobca oleja.... ale je tam ale - len originál má 100% kvalitu....
A co je ten original???
johnyM128 píše:
Mne osobne je šumafuk jedno čo si dáš do svojho auta - je mi to jedno a je to Tvoj problém. Ale nezavádzaj iných ľudí nepravdivými informáciami, len toľko k tomu.
Jake nepravdive informace jsem uvadel???

johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od johnyM128 »

11mAjA11 píše:
johnyM128 píše:Mne osobne je šumafuk jedno čo si dáš do svojho auta - je mi to jedno a je to Tvoj problém. Ale nezavádzaj iných ľudí nepravdivými informáciami, len toľko k tomu.

Jestli to bylo na mě tak sem psal že to nikomu nedoporučuju a nikomu nic nenutím je každého věc do čeho je ochoten jít na vlastní riziko..

S obsahem ca 2 litrů ve skříni je to investice na zváženou..

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
je tam cca 2,5L čiže potrebuješ 3L čo už relatívne nieje zanedbatelná cena pri origo oleji...

johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od johnyM128 »

fabia04 píše:johnyM128 píše:
6 kvalt ma inú povrhovú úpravu synchrónov a s olejom 75w-90 GL 4 čo sa dáva do 5 kvalt prevodoviek nemá absolútne nič spoločné.

Clovece,umis trochu cist a ne opakovat porad picoviny dokola???
Olej 75w-90 GL 4 je urceny vyhradne do sestistupnovych koncernovych prevodovek,uz jenom logo sestistupnoveho razeni na obale mluvi za vse.
johnyM128 píše:
samozrejme, VW nieje výrobca oleja.... ale je tam ale - len originál má 100% kvalitu....
A co je ten original???
johnyM128 píše:
Mne osobne je šumafuk jedno čo si dáš do svojho auta - je mi to jedno a je to Tvoj problém. Ale nezavádzaj iných ľudí nepravdivými informáciami, len toľko k tomu.
Jake nepravdive informace jsem uvadel???
bez urážky - obrázky si pozerá moje dieťa čo nevie čítať... normálny človek si pozerá špecifikácie... to sú obrázky tam na vrchu... noriem pre prevodovkové oleje VAG existuje mrte vela, fakt vela.

dávaš sem linky na stránky ktoré dávajú zavádzajúce informácie a azpríčinil si to ty lebo si to sem dal... o nič iné nejde.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od kubenec »

Ty si taky docela dobře nevidíš do pusy. V jednom příspěvku napíšeš, že do 6-kvaltu 75W-90 nesmí a těd píšeš, že originál olej od VW je v porovnání s tím Castrolem drahej. Jsem s Tebe poněkuď zmaten.

Panové s tím origoš olejem to bude asi tak, že si VW zadá požadavky na složení oleje a zaplatí si originalitu u výrobce. Proto možná tak vysoká cena. Ve zkratce to znamená, že si VW pojistí výrobce, že složení nepoužije pro své komerkční účely.
Vím o čem mluvím. Pracuji v potravinářské výrobě a řetězce si samy dodávájí suroviny pro své značkové výrobky, proto nesmíme tyto suroviny použít pro jiného prodejce.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od 11mAjA11 »

Ano správně není výrobce, osloví několik výrobců, zadá požadavek na kvalitu a co všechno ten olej musí zvládnout, pak vybere toho onoho který to bude dodávat, jenže oni si taky můžou objednat pouze základový produkt a ten si doaditivovat dle vlastních potřeb bez jakéhokoli vědomí třetích stran ( což se vlastně dá pochopit ).
Balíček aditiv si může zadat u někoho jiného..

Je to stejné jak s motorákem a palivy..

I kdyby ten olej stál 500,- za litr tak si to ta převodovka zaslouží, kdybych měl tu možnost mít auto od nova tak ten olej jednou za 4 roky vyměním (nebo 60tkm) ..

Je to debata furt dokola o ničem a vlastně furt budou mít všichni svojí pravdu..

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od the.max »

Já říkám toi, že pokud někdo nemá na provoz daného auta, ať jezdí sockou, nebo něčím jiným.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od johnyM128 »

kubenec píše:Ty si taky docela dobře nevidíš do pusy. V jednom příspěvku napíšeš, že do 6-kvaltu 75W-90 nesmí a těd píšeš, že originál olej od VW je v porovnání s tím Castrolem drahej. Jsem s Tebe poněkuď zmaten.

Panové s tím origoš olejem to bude asi tak, že si VW zadá požadavky na složení oleje a zaplatí si originalitu u výrobce. Proto možná tak vysoká cena. Ve zkratce to znamená, že si VW pojistí výrobce, že složení nepoužije pro své komerkční účely.
Vím o čem mluvím. Pracuji v potravinářské výrobě a řetězce si samy dodávájí suroviny pro své značkové výrobky, proto nesmíme tyto suroviny použít pro jiného prodejce.
ale ja nepíšem že originál a castrol splnaju rovnaku normu!!! len hovorím, že veľa ľudí pre cenu /castrol cca12€ L origo cca 25€L / zvolí castrol a nie origo - bez ohľadu nato že sú tam úplne iné normy... nikde som nenapísal že splnajú rovnaké normy... lepšie čítaj

ps: a práve ten link podporuje kúpu nesprávneho typu oleja....

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od kubenec »

Nebudu rozebirat kdo co napsal, ale je pravda, ze ty stranky jsou hodne zavadejici ohledne informaci.
Mozna by je mel autor prepsat, protoze tam ma dost informacnich chyb.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od abeljozef »

Ale však o tom je internet, blbec ktorý o danej problematike nič nevie vypisuje návody na základe blábolov čo niekde počul :smoke: Tie potom iný šíria dalej a je to dokonalé :laugh:

johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od johnyM128 »

je to tak... len raz začas ma naštve že sa to deje a potom pár ludí nato doplatí.... vid len rotačka je dobrá PD je zlé... prišiel CR tak PD je dobré CR je zlé ... bla bla bla bla

07_miska
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 17.03.2010 20:15
Bydliště: Praha-východ

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od 07_miska »

Rád bych se chtěl zeptat zda mužu dát tento olej do 6q
SYNTETICKÝ PŘEVODOVÝ OLEJ NORMA API:GL-5 SAE:75W/90 1L a co tento PŘEVODOVÝ OLEJ CARLSON GEAR PP80 SAE 80W API GL-4 1L díky za rady

krejcar.vlad
Člen klubu
Příspěvky: 70
Registrován: 19.09.2012 10:13
Bydliště: Pitárne
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od krejcar.vlad »

Já se vám divím pánové že vás to pořád baví se bavit neustále pořád dokola o jednom a tom samém? Administrátor by mněl tuto diskuzi již uzamknout, neboť si z toho děláte chat. Potom když někdo hledá něco odborného a přečte si vaše příspěvky tak ho odradí chodit na tyto stránky.

Uživatelský avatar
Loeb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 14.10.2010 14:18

Re: NÁPLNĚ, PŘEVODOVÝ OLEJ: olej v převodovce, výměna, intervaly

Příspěvek od Loeb »

VW do 6q prevodovky napr u GIV udava original cislo G 052 171 A2 (1litr).
Pod timto cislem jde sehnat bud original (aktualni cena 680,- doufam ze s DPH :-), bohuzel za litr, potreba je 2,3 litru)
a nebo nahrada FEBI 21829 (nebo SWAG).
*http://statics2.carparts-cat.com/webdat ... /21829.jpg
Pokud tam date Castrol Syntrans Transaxle 75W90 , ikdyz je na obalu symbol 6q, nikdy nebudete mit jistotu ze to je ten spravny olej.
Muselo by to par lidicek vyzkouset, a stejne by byly pochybnosti.
*http://im9.cz/iR/importprodukt-orig/83c ... 5effdb.jpg

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“