Rozjezdy s Passatem jak v autoškole...

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
DanF2
Člen klubu
Příspěvky: 116
Registrován: 17.02.2013 14:57
Bydliště: Plzeň

Rozjezdy s Passatem jak v autoškole...

Příspěvek od DanF2 »

Zdravím.Koupil jsem Passata TDI AHU před dvěma týdny.Napřed jsem si myslel,že se s tím jen neumím rozjet...Ale i po dvou týdnech mi to při rozjezdu poskakuje jak koza a když pustím spojku rychle,tak rána,auto poskočí metr a motor zdechne...Musím se s tím rozjíždět jako bych táhl dvoutunovou maringotku.Kolik to má mít toček při rozjíždění?Golf se rozjel i bez plynu.Tohle ani náhodou...Přecijen už papíry nějakou dobu mám a doteď jsem si zvyknul na každý auto.Setrvák nerachtá,převodovka nehučí.Spojka "prý" má 70000 a při rozjíždění na ručce bych řekl,že zabírá dobře.Akorát že se takhle musím rozjíždět pořád a v koloně patnáct rozjezdů na sto metrech je už na palici.Auto potřebuju denně a nechci to nechat týden v servisu,aby si s tím hráli a jezdit sockou.Tak kdyby měl někdo názor...budu za něj rád.Úplně nejradši bych slyšel,že jsem dřevo a neumím jezdit.(Je to potupa,ale je to zadarmo) :blush:
Dan
VW GOLF IV 2.3 , GOLF III 1.9TDI

Uživatelský avatar
Roky_VW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 08.08.2011 00:32

Příspěvek od Roky_VW »

Ja bych to videl na dvouhmotu, ale je to jen muj nazor.

roky_vw

Uživatelský avatar
Atreyu
Závodník
Závodník
Příspěvky: 573
Registrován: 14.09.2009 23:22
Bydliště: Vyškovsko

Re: Rozjezdy s Passatem jak v autoškole...

Příspěvek od Atreyu »

no taky by mě to celkem zajímalo, mě to dělá taky, ale zatím jenom vyjímečně. Spíš když je auto studený. Když je zahřátý, tak nikdy.
past mazda 323f 2.0 V6 24v GT

muj pasik http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=124297

Recius
Řidič
Řidič
Příspěvky: 195
Registrován: 05.05.2009 23:17
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozjezdy s Passatem jak v autoškole...

Příspěvek od Recius »

bude naškublá lamela mě to dělalo taky až se jednou utrhla uplně asi tě bude čekat spojka :)

tomas 1.9tdi 74kw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 28.05.2014 09:41

Re: Rozjezdy s Passatem jak v autoškole...

Příspěvek od tomas 1.9tdi 74kw »

No já koupil passata před pul rokem za tu dobu najeto 25tisic a tedkom měsíc nazpátek špatně se stím rozjíždělo pocukával nijak extrémně nevibroval akorát na volnoběh něco dost chrastilo tak proběhla výměna komplet spojky a je to jak nové auto.Rozjíždí se to krásně žádné cukance zmizeli vibrace které mi předtím přišli normální.

Uživatelský avatar
DanF2
Člen klubu
Příspěvky: 116
Registrován: 17.02.2013 14:57
Bydliště: Plzeň

Re: Rozjezdy s Passatem jak v autoškole...

Příspěvek od DanF2 »

Tak první poznatek...Dneska jsem to nechal načipovat a ejhle.Rozjíždí se to celkem normálně.Tak buďto je to placeboefekt,nebo jsem měl fakt volšovou nohu.Tak uvidím,jak dlouho to vydrží...To mi hlava nebere... :-( Spojka bude příští měsíc,tak pak napíšu,jestli tam nebylo něco špatně.
VW GOLF IV 2.3 , GOLF III 1.9TDI

PASSAT_81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 07.02.2008 17:41
Bydliště: Telč

Re: Rozjezdy s Passatem jak v autoškole...

Příspěvek od PASSAT_81 »

Mne by zajimalo take... mam novou kompletni spojku LUK pred rokem a mne skube po 4 mesicich.. Ze by dvouhmota?! a pockam jak odstranil pricinu u DanF2..
A to mam reklamovat spojku??

Uživatelský avatar
DanF2
Člen klubu
Příspěvky: 116
Registrován: 17.02.2013 14:57
Bydliště: Plzeň

Re: Rozjezdy s Passatem jak v autoškole...

Příspěvek od DanF2 »

PASSAT_81 píše:Mne by zajimalo take... mam novou kompletni spojku LUK pred rokem a mne skube po 4 mesicich.. Ze by dvouhmota?! a pockam jak odstranil pricinu u DanF2..
A to mam reklamovat spojku??
Tak spojku budeš reklamovat asi blbě...Výrobce to hodí na servis a servis na výrobce... :-/
VW GOLF IV 2.3 , GOLF III 1.9TDI

kavikovsky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 15.11.2014 21:07

Re: Rozjezdy s Passatem jak v autoškole...

Příspěvek od kavikovsky »

Zdravim,mam pašíka asi 2 měsíce a taky mi to občas uděl,hlavně když je to studené,ale stane se to i za tepla,spíš se chci zeptat jestli by se musela dělat celá spojka nebo jen nějaká část té spojky a jestli by to šlo udělat svépomocí :)...díky TOM

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozjezdy s Passatem jak v autoškole...

Příspěvek od CentriFUGA »

Pokud se do ní budeš pouštět tak spíš celou a rovnou s dvouhmotou. Řekl bych že za to může dvouhmota, za tyhle ty rozjezdy, ale to jen tak odhaduju ...

... jinak podle toho jak se ptáš, tak to svépomocí nedělej, musí jít dolů komplet převodovka a to není na hodinu, samotná výměna spojky tak není jen tak a dle toho jak se ptáš tak si to nikdy zřejmě nedělal a pokud nejsi zručnej tak to ani nedělej ... :-)

Uživatelský avatar
DanF2
Člen klubu
Příspěvky: 116
Registrován: 17.02.2013 14:57
Bydliště: Plzeň

Re: Rozjezdy s Passatem jak v autoškole...

Příspěvek od DanF2 »

Tááákže...Spojka byla v čudu(konkrétně prý lamela),plus ještě nějakej silent dole na převodovce...Oboje nové a je klid...
VW GOLF IV 2.3 , GOLF III 1.9TDI

Uživatelský avatar
Atreyu
Závodník
Závodník
Příspěvky: 573
Registrován: 14.09.2009 23:22
Bydliště: Vyškovsko

Re: Rozjezdy s Passatem jak v autoškole...

Příspěvek od Atreyu »

fakt? a vibrovalo ti to kolem 2tis. ot.? nebo v silném zátahu?
past mazda 323f 2.0 V6 24v GT

muj pasik http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=124297

PASSAT_81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 07.02.2008 17:41
Bydliště: Telč

Re: Rozjezdy s Passatem jak v autoškole...

Příspěvek od PASSAT_81 »

DanF2 píše:Tááákže...Spojka byla v čudu(konkrétně prý lamela),plus ještě nějakej silent dole na převodovce...Oboje nové a je klid...


tos menil jenom lamelu?? nebo komplet spojku??

Uživatelský avatar
DanF2
Člen klubu
Příspěvky: 116
Registrován: 17.02.2013 14:57
Bydliště: Plzeň

Re: Rozjezdy s Passatem jak v autoškole...

Příspěvek od DanF2 »

Komplet spojku od Sachse...A jeden silent...Setrvák prej byl OK.Skákalo to jen při rozjezdu a trochu to bylo znát při řazení na nižších kvaltech...
VW GOLF IV 2.3 , GOLF III 1.9TDI

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozjezdy s Passatem jak v autoškole...

Příspěvek od CentriFUGA »

setrvák prej byl OK ... to bych chtěl vidět, jak to zjišťovali, nedá se to přesně určit. Může se zdát v pohodě a ujedeš 1000km a může bejt KO ... a pak znova práce ...

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“