Zamlžení a zamrzání oken - pomoc a rady ?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Shorty.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 13.09.2008 16:34
Bydliště: Plzeňský kraj-Klatovy

Zamlžení a zamrzání oken - pomoc a rady ?

Příspěvek od Shorty. »

Ahoj v poslední době na svém golfu řeším neustále problém co se týká zamlžení oken. Včera u nás už i mrzlo a zjistil sem i nehezkou věc, že sem měl zamrzlý přední okno i zevnitř.
Předtím než mi tu pošlete pročíst forum atd. chci říct vše sem tu pročetl a vyzkoušel. Abych to vše popsal bylo tu zmíněno odtokové kanálky, pylovej filtr nebo zatejkání skrz zadní světla. Odtokové kanálky čisté pro jistotu i sem je pročistil uplně, pylový filtr vyměněn za nový, zadní světlo se mi nezdálo a měl sem malé kapičky vody pod rezervou přetěsněno a od té doby ani kappak pod rezervou. Pak sem zkoušel klapku na cirkulaci vzduchu podle VAGu žádná chyba, pro jistotu sem demontoval i kastlík spolujezdce abych na ní viděl a vypadá to, že šlape zavírá a otevírá v pořádku jak má teda mi to tak příjde. Pak sem i na radu kamaráda vyleštil okna izopropylem chvilku to šlo, ale zase problém. pak sem zkusil na radu své babičky okna vzít mýdlem. No úspěch byl, ale krátkodobý zezačátku to pomáhalo a nezamlžovalo se to.
Bohužel po nějakej době okna zase orošená a zamlžování opět. Zkoušel sem i rýži v ponožce na pohlcování vlhkosti a nic. Koberečky mám gumové vždy na zimu, pod koberečkama je sucho nikde nevidím náznak, že by tam tekla voda a to teď u nás dva dny v kuse pršelo. Kontroloval sem i chladící kapalinu zda se neztrácí a nic.

Už sem vážně bezradnej co stím? Zamlžování jako takové mi nevadí pustím ofuk a je to pryč, ale teď jak začíná mrznout škrábání ze vnitř je hrozný. Příjde mi to, že tam někde teče, ale zamlžování se děje i za sucha takže někde asi bude vlhkost nebo už nevím.

Prosím poraďte, za každou radu či nápad co by to mohlo dělat či jak přijít na příčinu sem vděčný .

PS: ještě mě napadla varianta vyčistit klimu respektivě výparník? Prý vyčištění klimy zničí až asi 80% vlhkosti ?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Zamlžení a zamrzání oken - pomoc a rady ?

Příspěvek od Goauld »

No abych to uvedl na pravou míru, tak vyčištění klimy, respektive dezinfekce, zničí až 80% mikrobů. Zamlžování i za sucha by mohlo znamenat, že ti neodtíká kondenzát z výparníku klimatizace. Z boxu kde je výparník vede malá hadička, může být být buď ucpaná bordelem, nebo si tam pavouk udělal hnízdo a hadičku zašpuntoval fakt pevnou pavučinou, což sem taky už řešil a nejenom u klimatizace :lol:

Jinak o zamlžování tady nějaky téma bylo a řešili se tam různy přípravky proti zamlžování. Jeden z nich lidi vyhodntotili jako uplně nejlepší, ale co to bylo už si nepamatuju.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Shorty.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 13.09.2008 16:34
Bydliště: Plzeňský kraj-Klatovy

Re: Zamlžení a zamrzání oken - pomoc a rady ?

Příspěvek od Shorty. »

Teď přesně nevím kde přesně by se měla nacházet ta hadička ? POkud by byl nějakej popis či fotka a postup jak se k tomu dostat ?

Jinak právě všemožné preparáty na skla sem už zkoušel a co třeba sem pěkně naletěl tak byl přípravek Carlson-STOP mlžení. Udělá to na oknech takovej film a bohužel pak se okna mlžili snad 2x rychleji a více a drželo se to tam dost dlouho možná, že ještě částečně to na oknech je.

Ještě co je pravda na tom, že když se chípne motor tak by se měla zavřít klapka na vnitřní okruh a po nastartování by se měla automaticky otevřít aby byl přísun čerstvého vzduchu ? Takže pokud by někde byla chyba a po nastartování by ta klapka se neotevřela a otevřela se až po zapnutí klimy nebo přepnutí tláčítkem na foukání na okno by se otevřela že ?
Ale to by snad vyhodilo nějakou chybu přes VAG ne ? Bohužel když sem zkoušel funkčnost klapek tuto informaci sem nevěděl. Tudíž sem zapl climatronic a přepínal na tlačítku vnitřní a vnější okruh a klapky chodily jak měly. Poté sem dal základní nastavení a hotovo.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Zamlžení a zamrzání oken - pomoc a rady ?

Příspěvek od Goauld »

Hadička vede z boxu ve kterym je výparník. Dostat se k ní dá trochu blbě, ale de to buď z motorovyho prostoru, zespodu auta, nebo z interiéru když se část rozvodu topení povolí a trochu odehne, pak se dá sundat a vyčistit. Všechno je ale celkem opruz :lol:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Shorty.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 13.09.2008 16:34
Bydliště: Plzeňský kraj-Klatovy

Re: Zamlžení a zamrzání oken - pomoc a rady ?

Příspěvek od Shorty. »

no příjde mi, že dostat se celkově k různým částem je jako k penězům :D no ve čtvrtek budu u kamaráda a ten má díru takže se mrknu asi na to od motoru, ale nevím jak to má vypadat nebo kde přesně hledat nějaká fotka či obrázek třeba i z netu by se hodil abych tak nějak přibližně věděl :) a čím to nejlíp proštouchnout nějakej drát ?

Luk!n
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 08.08.2011 20:50
Bydliště: Orlová

Re: Zamlžení a zamrzání oken - pomoc a rady ?

Příspěvek od Luk!n »

dá se na to dostat i z vrchu od motoru,jak jsem vytahoval ven celý ten tubus s radiátorem a dalšíma héblama.. tak sem štoural prstem hledal šroubky kde to drží.. a jak je stěna tak na té stěně jsou výřezy které drží ten tubus.. ale ty potřebuješ oddělat ten spodní je to velký výřez ... vypáčit šroubováčekem a prstem jsem se dostal dovnitř :D do toho odtokového nesmyslu je tam taková pryžová zátka... která když teče ta voda tak si otevře tu zátku.. a když odteče tak zavře se to víčko gumový.

Uživatelský avatar
Shorty.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 13.09.2008 16:34
Bydliště: Plzeňský kraj-Klatovy

Re: Zamlžení a zamrzání oken - pomoc a rady ?

Příspěvek od Shorty. »

tak sem hledal a hledal a nenašel :D nebyla by fotka orientačně kde by to mohlo být ? :) jinak muj poznatek zkusil sem jezdit teď se zapnutým režimem eco + foukání na nohy a i přes tohle se to mlží jak vzteklý. Pak sem zkusil na radu, že pokud by to byl radiátor topení tak ohulit to na co největší teplotu max ofuk na okno a pokud by se začlo mlžit nebo bylo mastit i jen odspodu je to radiátor. Zjištění nic to nedělá.
Proč mě se to na režim eco mlží a kamarádovi k octávce stejný reřim nic ? :D

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Zamlžení a zamrzání oken - pomoc a rady ?

Příspěvek od VWMysak »

Ted už jen jedině vyházet komplet interiér ven z auta i s palubkou a dát si tam stoličku místo sedadla a pak se uvidí. :mrgreen:

Mlží se je přední sklo nebo všechny?
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
Shorty.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 13.09.2008 16:34
Bydliště: Plzeňský kraj-Klatovy

Re: Zamlžení a zamrzání oken - pomoc a rady ?

Příspěvek od Shorty. »

to je nápad bych byl originální :D nejrychleji se zamlží boční okna a pak postupně i přední okno

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Zamlžení a zamrzání oken - pomoc a rady ?

Příspěvek od yessmen »

Asi moc funíš :D ne co třeba zablokovaný/přicpaný vstup vzduchu do auta? tzn část před filtrem.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Zamlžení a zamrzání oken - pomoc a rady ?

Příspěvek od VWMysak »

A jak máš nastavené ofuky na palubce? Máš je všechny otevřené a boční nastavené na okna? Fouká z nich vzduch?

Opravdu nemáš v autě něco mokrého, cokoliv?!
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
Shorty.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 13.09.2008 16:34
Bydliště: Plzeňský kraj-Klatovy

Re: Zamlžení a zamrzání oken - pomoc a rady ?

Příspěvek od Shorty. »

před filtrem vše vyčištěno, odtokové kanálky taky. Všechny ofuky otevřené i na okna, ale když se tak nad tím zamyslím, je pravda, že u spolujezdce ofuk fouká na plnej výkon znatelně málo. To snad, ale nemůže mít takovou váhu ne ?
Nic mokrého sem nenašel, nemám tam žádnej hadřík, gumové koberečky ok i pod nima je sucho + celej týden vozím v autě rozložený noviny i pod koberečkama.
Ještě si říkám, jestli nemůže bejt někde chyba ve výparníku třeba ? Je mi rpostě divný, že když sem auto v únoru kupoval tak se to nemlžilo :D
Mě ani tak nerozčiluje to, že se to mlží, ale to škrábání zevnitř co díky tomu bude :D :evil:

Luk!n
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 08.08.2011 20:50
Bydliště: Orlová

Re: Zamlžení a zamrzání oken - pomoc a rady ?

Příspěvek od Luk!n »

Zákazník si stěžoval na silný zamlžování .. a úbytek chladící kapaliny.... měl pach v kabině jak zapnul topení a velké zamlžování... tak jsme usoudily že bude v prdely radiátor topení... tak sem to celý rozhodil... topení bylo trožku navrchu kde je to slisovaný ktomu plastu s vývody orezlý... takže se vyměnilo tři stovky stálo topení ... no a potom tady na foru jsem zjistil že se kazí to kolečko ozubený v motorku na vnitřní cirkulaci ten je namontován v pravo u ventilátoru zboku. Tak jsem ho vyndal,odšrouboval ten dekl a zjistil že je prasklý... tak jsem objednal nový motorek Vemo náhrada nějak za 1100,- namontoval,a celé auto složil do továrního stavu :D.Podle mě jak se vypla vnitřní cirkulace tak se motorek sice pohnul jo ale neměl tu sílu zavřít tu klapu takže to furt bralo vzduch vnitřní a né zvenčí. Nalil kapalinu ... a nechal na dílně že druhý den si zákazník auto odveze,no a zjistil jsem že byla nakapaná voda v místě kde je řemenice klikovky... no tak jsem zhodil dekl rozvodů a zjistil že vodní pumpa teče,rozvody někdo udělal... ale pumpu nechal origoš... no a přes ní teklo a navíc lopatky se vruce drolily.....
Ještě ten den si zákazník auto vzal a do dnešního dne nevolal tak je asi všechno v pořádku....

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Zamlžení a zamrzání oken - pomoc a rady ?

Příspěvek od Goauld »

Všechno má totiž svoji logiku. Nejčastější příčina mlžení oken je vadná klapka recirkulace a nejčastější příčina děravyho topení je nepoužívání nemrznoucí směsi, ale vody. Nejčastější důvod používání vody je, že se ztrácí a nejčastější důvod ztrácení vody je prasklá hlava, nebo nevyměněná vodní pumpa.
Každá zanedbaná věc má svoje následky, což si lidi neuvědomujou, protože přece ušetří, když nevymění pumpu. Ovšem častěji víc vydělá zmetek mechanik, kterej to nevymění schválně, protože věří, že pumpa vydrží dvoje rozvody, ale to tak maximálně originál, levnější náhrada už ne.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Shorty.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 13.09.2008 16:34
Bydliště: Plzeňský kraj-Klatovy

Re: Zamlžení a zamrzání oken - pomoc a rady ?

Příspěvek od Shorty. »

tak už fakt nevím, příčinu mlžení sem pořád neoběvil :D dnes pěkně sněžilo a auto se mi mlžilo pěkně. Už nevím kde tu příčinu toho mlžení hledat. Včera pršelo tak se to taky mlžilo, tak sem zapl ofuky a, že než dojedu do práce stáhnu okýnko ať vlhkost zmizí a ejhle během chvilky zamlženo ne tulik ale bylo to tam.

PS: ještě mě napadlo dá se nějak ověřit jestli je ten radiátor topení v háji ?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“