1.4 TSi 90 kW - bzučanie/cvakanie vysokotlakej pumpy

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
bloodsword
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 28.11.2014 12:36

1.4 TSi 90 kW - bzučanie/cvakanie vysokotlakej pumpy

Příspěvek od bloodsword »

Zdravim vospolok. Rad by som sa opytal majitelov golfov s aktualnou verziou motorov 1.4 tsi (ea211), ci sa stretli s cvakanim resp. klepotom az bzucanim. Klepotavy zvuk tsi motorov je normalny, ale tymto si niesom celkom isty. Podla mojich info sa jedna o vysokotlaku pumpu a nejaky zvukovy prejav je isto v poriadku, ale ci az tak, to by som chcel zistit. Po zohriati motora sa mierne akusticky prejav zlepsi. Ked som vyberal auto, nic take si zo skusobnej jazdy s tymto motorom nepamatam. V dvoch servisoch som nepochodil - vraj normalne. Inu 1.4 momentalne k dispozicii udajne nemali, kde by som si to overil. Trval som na dokazani, ze to nie je zavada, mali by mi volat, ked pride nejaka 1.4 tsi predajcovi, kde sa to bude dat overit. Zatial by som rad informoval tu, ci niekto nema skusenost.

Jedna sa toto: https://www.youtube.com/watch?v=Ts21AlXygco" onclick="window.open(this.href);return false;
Toto je ale starsie tsi. U mna na G7 je ten zvuk trosku vyssej frekvencie, ale je to ono...

Vdaka za pripadne reakcie.

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: 1.4 TSI 90kw bzucanie/cvakanie vysokotlakej pumpy

Příspěvek od wittmann167 »

To samé se objevilo u mě cca po najetí 3000 Km i když ne v takové míře. Jezdil jsem s tím cca 1500 Km a pak s tím jel do servisu. Pro jistotu jsem to nahrál i na mobil, abych měl nějaké tvrzení v ruce. Technik si to poslechl, a řek ať to tam nechám, že na to kouknou. Nicméně na nic nepřišli a auto se do druhého dne opravilo samo :laugh: :laugh: :laugh: a od té doby se tento zvuk neobjevil (aktuálně mám 10500 Km). Jinak podezření, co by to mohlo být (podle technika), je právě ta vysokotlaká pumpa.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

bloodsword
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 28.11.2014 12:36

Re: 1.4 TSI 90kw bzucanie/cvakanie vysokotlakej pumpy

Příspěvek od bloodsword »

Vdaka za info, premyslam, ci do toho vrtat, pokial to nema na nic vplyv, aby tam este v servise daco nepokaslali. Inak u mna sa to objavilo asi po 100 km. Auto nema este ani 1000 km a uz volaky pazvuk. Och :-) Nie je to nejako prilis rusive, ale dost na to, ze som si to vsimol a to niesom typ, co zrovna pocuva motor, ci nahodou nieco...

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: 1.4 TSI 90kw bzucanie/cvakanie vysokotlakej pumpy

Příspěvek od wittmann167 »

Já bych si toho možná také ani nevšiml, protože se to projevovalo jen u studeného motoru. Ráno přijdu, sednu do auta nastartuju a vyjedu. Auto je dobře odhlučněné a do vnitřku to slyšet nebylo. Upozornil mě na to právě otec, když jsem vyjížděl z garáže.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

bloodsword
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 28.11.2014 12:36

Re: 1.4 TSI 90kw bzucanie/cvakanie vysokotlakej pumpy

Příspěvek od bloodsword »

No u mna je to pocut aj vnutri a aj pri zahriatom motore, aj ked nie je to vyrazne, ale dost na to aby som si to vsimol

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“