KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Peťa Lula1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 25.03.2013 15:49
Bydliště: Teplice nad Metují

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od Peťa Lula1 »

Zkusím se optat zde, podstatě to sem asi i patří, v servise si už neví rady, momentálně mám v klimatizaci asi 8000,- a pořád nic (Kopresor, expanzní ventil a tlakové čidlo nové, únik žádný, klima nebliká a hlásí sporadickou chybu tlakového čidlo i po výměně za nové) Nicméně, po výměně kopresoru jsme asi 14 dní jezdil s perfektně fungující klímou. Před odjezdem do Rakouska klíma přestala foukat studený ale spíše teplý vzduch. Trubky byli obě teplé až řekl bych žhavé.
Momentálně řeším to že mě klíma po odjezdu ze servisu chladila řekl bych málo, další den vůbec a den třetí úplně v pohodě chladila a ten samí den jedu do servisu na diagnostiku kde dělali i různé testy a pro jistotu opět vyčistili a naplnili.
Odjel jsme a klíma začala blikat, opět diagnostika, profouknutí tlak. čidla (něco málo bordelu tam bylo, hlásilo to opět sporadickou chybu) a od té doby nechladí až dneska za hycu klíma chladila asi 5 km po ujetí asi 30 pak jsme musel zastavit a už zase nechladí a 50 km v hycu jsme jí k tomu nedonutil.
Spojka spíná, komresor běží, chladivou neuniká, klapky přepínají, větráky se točí, klíma nebliká, tak proč? :cry:
Když je nejhůř fouká teplejší vzduch jak na econ a trubky jsou obě teplé. Ale proč ve středu jde normálně a ve čtvrtek ne pak dlouho nejde a nejednou se rozjede v půlce jízdy.
Všechny zjistitelné životní funkce jsou zachovány, to je v nějakém komatu či co? Já už to nechápu. Děkuji za každou reakci
Sharan II 2001 2.0 LPG

Uživatelský avatar
vodnice
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 342
Registrován: 25.05.2008 12:32
Bydliště: Rakovník

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od vodnice »

:sorry: Nejsi Sám i mi máme ted přesně to samé .Také zatím nevíme co s tím je .Zkus nám bylo řečeno ,že máme vyměnit panel řídící jednotky climatroniku.Je pravda ,že nám to v loni jeden pán čistil jelikoš to bylo celé zaoxidované a pak to fungovalo .Jenže u nás funguje ta kovářova kobyla tak nevím jak budu dlouho čekat než to opravý.Snad ti to pomůže.

Uživatelský avatar
Peťa Lula1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 25.03.2013 15:49
Bydliště: Teplice nad Metují

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od Peťa Lula1 »

ok, díky, každý pápad nebo zkušenost dobrá
Sharan II 2001 2.0 LPG

dvorky1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 28.08.2010 06:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od dvorky1 »

zdravím všechny. Potřeboval bych prosím poradit. Na Galaxy II 1,9 TDi PD 85 Kw klimatronic při delší trase přestane topit. Venkovní teplota kolem 2°C a začne se spínat klima kompresor. Ještě jsem nekoukal na ten ventilátorek pod čelním panelem climatroniku ale pokud by byl zaseknutý od prachu nebo jiný důvodem by se netočil bude to stále chladit i když dám teplotu na max (HI) ? podle mého když je na max tak by to mělo přestat hlídat přes čidlo ale měl by se otevřít ventil s teplou vodou automaticky na plno. Je to tak? Klima kompresor mi běžel i když bylo 0°C . Věděl by někdo poradit na co se zaměřit? Děkuji.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od tornado1 »

žádný ventil s teplou vodou tam není
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

dvorky1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 28.08.2010 06:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od dvorky1 »

a jak je tam udělaný ten průtok do radiátoru? nebo průtok je stálý a je to ovládaný klapkou proudícího vzduchu? Ale i tak pokud dám topení na plno tak by se to mělo otevřít na plno bez ohledu na čidlo. Nebo se pletu? Díky za odpověď.

Kincmar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 15.11.2009 14:25

Nefunkční climatronic

Příspěvek od Kincmar »

Ahoj, přestal mi fungovat climatronic na Sharanu M7 a to tak, že vůbec neroztočí ani jeden ventilátor. Hned jsem koukal do diagnostiky a kupodivu píše bez chyb. Spustil jsem vlastní test climatronicu, a při testu se ventilátory rozběhnou bez problémů oba. Začal jsem trochu bádat a zjistil jsem, že se mi zároveň nespouští přídavné topení - A tady by mohl být původ problému a to je moje blbost. Nedávno jsem dával repasované přídavné topení, a aby mi spínalo kdy chci, tak jsem si připravil na kabel teplotního čidla prodlouženou dvojlinku a nakonec dal původní konektor. Do konektoru jsem dal odholený drát jako klemu, tato klema se dost možná mohla dotknout mínusového pólu baterie...

Zkusil jsem projít veškeré přístupné pojistky multimetrem - vše ok
Na vrakáči jsem sehnal druhý climatronic - bohužel to nepomohlo

Zde přikládám video, jak se climatronic chová : https://youtube.com/shorts/R4mhIx7-n1Y? ... 7V5KEmI6XW

Dokázal by mě někdo prosím nasměrovat po čem jít ? Děkuji

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Nefunkční climatronic

Příspěvek od michall »

Změř napětí na ventilátoru nebo mrkni na hodnoty ve VAGu. Pojistky by měly být přední S22(30A) a zadní S21(25A). S přepínáním rychlosti by se mělo měnit napětí na konektoru T28a (modrý) pin 20 (přední) a T28b (bílý) pin 19 (zadní) - to je zpětná vazba do Climatronicu, že funguje regulace ventilátorů. I na ten nejnižší stupeň by se měly alespoň trochu točit.

edit: ještě mrkni na pojistku S3(5A)
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Kincmar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 15.11.2009 14:25

Re: Nefunkční climatronic

Příspěvek od Kincmar »

Díky za reakci.
Výše zmíněné pojistky jsem dnes znovu překontroloval - jsou v pořádku.
Přikládám screen z diagnostiky. Bohužel nemůžu sledovat pohyb hodnot, protože climatronic nereaguje.
Pro mě je největší záhada, že když spustím test climatronicu, tak se oba ventilátory rozjedou a fungují bez problému včetně regulace. Při tomto testu jsem měřil pin 20 na modrém konektoru a naměřil jsem tam cca 11,6 V.

Tady ještě video, jak se to chová. Na začátku se pokouším rozběhnout ventilator. Podle mě nejede vůbec, pak přes diagnostiku zapínám test - jdou slyšet ventilátory a test klapek... https://photos.app.goo.gl/3wwmDofonRX4G7kRA

Výpis chyb.png
Výpis chyb.png (61.62 KiB) Zobrazeno 296 x
Hodnoty climatronic.png
Hodnoty climatronic.png (121.32 KiB) Zobrazeno 296 x

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Nefunkční climatronic

Příspěvek od michall »

Teda ještě mě napadá - tlačítka jdou zlehka, nelepí se? Nenakapalo ti tam z držáku nápojů? Mě to připadá, že je možná nějaké tlačítko přilepené a tak to nedovolí volbu jiného. Tomu by trochu odpovídala i diagnostika bez závad.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Kincmar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 15.11.2009 14:25

Re: Nefunkční climatronic

Příspěvek od Kincmar »

Tlačítka jdou standartně bych řekl. A tato možnost se vylučuje tím, že když tam dám druhý climatronic, tak se to chová úplně stejně. Přijde mi, že by to mohlo mít spojení s tím čidlem co spíná nezávislé topení - přestalo to fungovat ve stejnou chvíli . Ale jak to tam mezi sebou propojené, to netuším. Nezávislé topení taky nepíše chybu..

Kincmar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 15.11.2009 14:25

Re: Nefunkční climatronic

Příspěvek od Kincmar »

Dívám se na elektrická schémata, jen je problém, že se v tom moc neorientuju. Ale našel jsem jak u climatronicu tak i u nezávislého topení zmínku o X kontaktu /X svorka.
Na diagnostice mi to píše stav X svorky - VYP
Neví někdo co to vlastně ta X svorka je ?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Nefunkční climatronic

Příspěvek od michall »

X kontakt by měl být "odlehčení" při startování = v okamžiku startování se vypnou zbytné věci, aby bylo dost energie pro startér (světla, výhřevy, větrání, ...).
Spínač u stěračů je u provedení bufíku "příhřev" připojen jen k tomu bufíku.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Kincmar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 15.11.2009 14:25

Re: Nefunkční climatronic

Příspěvek od Kincmar »

Dnes ráno jsem zjistil ještě, jednu věc a to, že mi nefunguje ani jedno vyhřívání oken. Před tím vše fungovalo. Je tedy možné, že je špatné nějaké relé? Nebo jak si představit fyzicky co dělá to odlehčení?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Nefunkční climatronic

Příspěvek od michall »

Ano, svorku X má na starosti relé označené 109, ale to by nešlo spoustu dalších věcí - viz schémata. Výhřevy oken mají svojí pojistku na výhřev a jinou na ovládání. Zkus tedy proměřit všechny pojistky. Vím, blbě se to hledá.
Kincmar píše:
19.02.2024 18:25
Při tomto testu jsem měřil pin 20 na modrém konektoru a naměřil jsem tam cca 11,6 V.
[/attachment]
Hodnoty climatronic.png
Zapomněl jsem napsat, že na tom pinu je potřeba to měřit proti +12V - regulátor "přizemňuje" ventilátor, druhý pól je na +12V. Vodič z T28a/20 (černo/červený) je připojen na pin 1 ventilátoru (černo/červený).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“