Špatné starty po delším stání

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od B_Jirka »

Byl jsem dnes v servise... na diagnostice samozřejmě nic nenašel... :-/ A popsal jsem mu tenhle problém se startováním a hned říkal, že to budou žhavičky špatné a mám je vyměnit. A mám prý zkusit vyměnit i to teplotní čidlo. Můžete někdo upřesnit jeho polohu? Nevím kde hledat tandem :oops:

denispribil: Přesně tak, druhý start už je v pořádku...
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

denispribil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 21.10.2014 11:47
Bydliště: Rokycany

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od denispribil »

No ja dneska zkusim odpojit to cidlo a uvidim co to udela.jinak zhavky se daji promerit,taky zkusim.
Tandemove cerpadlo je za motorem.vede k nemu silnejsi hadice od brzdoveho valce!odpoledne muzu nafotit.

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od trhac »

B jirka má rotačku a ta tandem nemá.Takže musí hledat vzadu za motorem někde pod vakuovou pumpou.To už snad najdeš

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od B_Jirka »

Díky za tip, pohledám.

Chci teď objednat to čidlo a termostat, jen se chci ujistit, že objednávám správně. Pokud mi to může někdo zkontrolovat.

Termostat : http://www.autodily-cardo.cz/termostaty ... th11287g1/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale nejsem si jistý těsněním k němu, mají tam více typů (průměrů), asi pro jistotu vezmu všechny, viz :
http://www.autodily-cardo.cz/termostaty ... -fb-17964/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autodily-cardo.cz/termostaty ... -fb-17970/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autodily-cardo.cz/termostaty ... -fb-17966/" onclick="window.open(this.href);return false;

Čidlo: http://www.autodily-cardo.cz/elektroins ... ebi-31539/" onclick="window.open(this.href);return false;

A žhavící svíčky : http://www.autodily-cardo.cz/nove/zhavi ... 250202022/" onclick="window.open(this.href);return false; - je to správný typ k tomuto motoru?
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od CentriFUGA »

Přijde mi, že máš vše správně, Termostat tam není za co zaměnit, je stejnej už od felicie :-D

Akorát to těsnění nevím jestli brát, protože k termostatu je v krabičce (teda já ho tam měl, když jsem měnil), ale těch 15kč asi přežiješ, když už stejně platíš poštu ...

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od B_Jirka »

Tam právě píšou, že je bez těsnění... tak vezmu pro jistotu všechny tři :D

Hlavně si nejsem jistý u těch svíček, ale poprosím je ještě o ověření podle VIN v tom eshopu. Docela mě opět překvapily ceny, které tam mají.. třeba to čidlo teploty jsem viděl nejlevnější kolem 420,- Kč na netu.

Jo a zvládnu ty svíčky vyměnit i sám? Je to jak u zapalovacích svíček? Jen vyměním kus za kus a zapojím drát? :D
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

DaveA3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 01.05.2009 13:18

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od DaveA3 »

V tom shopu nakupuji pravidelně a už dlouho, výdejní místo mám skoro za barákem :-) takže v pohodě, Jinak jsem u nich taky bral před dvěma lety žhavičky ale ty NGK D Power, jinak výměna je jednoduchá, mám 66kW AHH takže by to u tebe mělo být stejné jako u mě, jen odpojíš drát vyšroubuješ starou, dáš novou a zapojíš drát

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od trhac »

Akorát s těma čidlama od febi nemám zrovna dobrou zkušenost.rači dávám origo nebo třeba hellu ale febi nebo facet nee

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od B_Jirka »

Dave A3: Díky, už se toho bojím méně:))

trhac: no, to jsi mě moc nepotěšil, už jsem to objednal.. ještě mi z toho eshopu volali a podle VIN čísla zjistil, že je potřeba jiný typ toho čidla, ale taky FEBI.
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

denispribil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 21.10.2014 11:47
Bydliště: Rokycany

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od denispribil »

Taaak vyreseno,vcera prisel kabel...vagina nahlasila cidlo chladici kapaliny.takze diky za rady!!!koupim cidlo a snad vyreseno

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od B_Jirka »

Takže za ty špatné starty může jen čidlo chladící kapaliny? 8O To jsem zvědav jak ti to dopadne.. snad jsem nekoupil zbytečně svíčky..
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

DaveA3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 01.05.2009 13:18

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od DaveA3 »

po většinou za to může jen to čidlo, ty žhavičky si můžeš snadno překontrolovat aniž by jsi je vyndal z auta

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od B_Jirka »

Dobré vědět... kdyžtak ty svíčky vrátím zpět ve 14-ti denní lhůtě. Poradil by jsi jak ty svíčky zkontrolovat? Multimetrem proměřit?
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

denispribil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 21.10.2014 11:47
Bydliště: Rokycany

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od denispribil »

Ze svicky sundej ten ochranej gumovej kryt.vem kabel-pletenej a jeden konec dej na +baterky a druhym koncem skrtni o konec zhavky.musi ti to zajiskrit,pokud ne,je k.o.

DaveA3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 01.05.2009 13:18

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od DaveA3 »

jako kolega nademnou, a nebo se to dá multimetrem, tak jsem to dělal já, jeden štekr multimetru dáš na plus pól baterky, ze svíčky sundáš kabel, a tím druhým štekrem multimetru se dotkneš svíčky multimetr ti musí ukázat napětí baterie

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“