MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od kubenec »

Jaka byla cena? A da se to nejak bez rozebrani poznat?

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
romank52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Kralův Dvůr

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od romank52 »

Neviem ci sa to da bez rozoberania, ja som mal prasknute tesnenie pod hlavou, takze hlava isla do autopejsek na zarovnanie a otlakovanie a oni povedali, co by bolo vhodne spravit. Na ich stranke si v cenniku najdes, co to asi stoji. Ja som platil za komplet opravu aj s materialom 20k....

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od kubenec »

Jeste nez zacnu resit nesmysli, tak se zeptam. Sice chapu ze ten motor bude brat olej, ale 1l na 8000 km mi uz prijde dost. Je mozny, aby treba 2-3dcl unikaly pres tu osicku na EGRu? Je tam docela vule a zapraseny to tam je taky slusne. Dnes to poradne otru a budu sledovat za jak dlouho to proleze. Ponevac ta hlava se mi nezda, protoze by to podle me vic kourilo.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
romank52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Kralův Dvůr

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od romank52 »

EGR mam od opravy zaslepeny...

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od kubenec »

Ja ho mam taky zaslepeny. Me tece olej kolem osicky skrtici klapky. Netusim presne kde se tam ten oleje bere, ale nejake mnozstvi tam je. Nekdo rika z odvetrani kliky a pak urcita netesnost turba.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Milos1982
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.02.2014 18:27

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od Milos1982 »

zdravím všechny :) Jdu sem pro radu se svým motorem.Mám 1.9 81kw najeto 297tis. a spotřeba mot. oleje cca 1litr/1000km mi přijde drastická :( loni jsem dělal hlavu i se simerinkama na ventily a ted tohle.Kolem motoru olej ven to nikde neuniká.Můžete dát radu?Poslední rada byla vymenit stírací kroužky.díky :D

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od BigBang »

co turbo? nevydává divný zvuky nebo nemá to nějakej náznak, že by to hulilo modře? sundej hadici mezi turbem a IC a uvidíš, jestli tudy nejde olej :idea:
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Milos1982
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.02.2014 18:27

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od Milos1982 »

no turbo divný zvuky nevydává.Jen jsem si všiml,že pohodovou jízdou 90km/h kdy není motor v mega tahu si z výfuku namodrale pokuřuje jako by asi olej. ok mrknu na tu hadici a uvidíme :-)

Milos1982
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.02.2014 18:27

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od Milos1982 »

Tak jsem odpojil přívod do IC a ani kapka oleje na mě nevytekla takže jsem to dnes dal do servisu kde motor natlakují a uvidíme v jaké kondici jsou kroužky a hlava.Jinak pak už asi jen turbína :-(

Milos1982
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.02.2014 18:27

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od Milos1982 »

Zdravím tak mám další poznaky mého motoru.Podle rady jsem mrknul na hadici IC a žadný olej nevytekl a ani nebyl takže včera byl v servisu kde natlakovali motor a výsledek je 1a2 válec těsnost 90% a 3a4 válec těsnost 50%(prý skoro mrtvoly) takže podle mechošů to jde skrz kroužky.Takže dilema nechat vyměnit kroužky nebo rovnou jinej motor.Hoďte názor :-)Díky

Milos1982
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.02.2014 18:27

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od Milos1982 »

Zdravím :-) Tak jsem nakonec nechal překroužkovat písty a to co vyndal nemělo už s kroužkama nic společnýho byly slítaný na prach.Tak zatím jezdím a olej v pohodě.Zatím zdarec

Uživatelský avatar
Rikipiki
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 365
Registrován: 17.01.2008 10:09
Bydliště: DětmaroVWice

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od Rikipiki »

sharan 02 píše:Taky se mi začala objevovat po nastartování žlutá maznička a nápis zkontrolujte hladinu oleje,ale ten je těsně pod horní ryskou. Poprvé se to objevilo při průjezdu zatáčkou a od té doby vždy po nastartování.Může na to mít vliv kvalita oleje? mám asi 1500 km do výměny.
Mě se ta kontrolka rozsvítila v polovině mezi ryskami, což se mi zdá zbytečně brzo. Po otevření a zavření kapoty to vymizí, ale po 100km se rozsvítí znova. Dolil jsem 2,5dcl a jezdím dál. Nesignalizuje mi to zbytečně brzo? Přece kdybych po výměně nalil olej mezi rysky, tak mě to bude upozorňovat od začátku výměny? U passatu 96kW mi to signalizovalo těsně nad minimem.

Mr.x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 25.05.2008 13:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od Mr.x »

Ahoj může mi někdo vysvětlit proč by měl olej unikat přes egr ventil?
Chápu že v sání je neustále olejová emulze co propustí separátor na ventil víku.
Pokud je u egr netěsnost kape tudy ven.
Ale odpovídat na dotaz ztráty 1l na 4tis. Zaslep nebo vyhoď EGR pomůže to, to mi hlava nebere.
Pokud to nevykape egrem spolkne to motor.

Pokud má někdo rozumné vysvětlení. Prosím o objasnění díky

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od Munez »

me taky zral BRT zhruba 1l na 5000km a po startu kouril modre.to ze si vzal olej me tolik nestvalo jak ten kour,tak jsem udelal pri rozvodech aj guferka ventilu a rovnou vsechno na hlave kdyz byla dole a ted nedolevam nic.mam najeto pres 250tkm
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
jirkazbra
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 01.02.2009 20:53
Bydliště: Zbraslavice

Re: MOTOR- spotřeba oleje 1.9 TDI PD

Příspěvek od jirkazbra »

Mám Sharana 85kw, asi jako většina z Vás. Jen se mi z něj stala olejnička a nemůžu na to přijít proč, motor pálí olej a nerad bych se dočkal, aby čapnul na olej.
Ahoj, mám z motoru olejničku, zezadu motoru je vše mastné.
Napřed jsem přetěsnil víko ventilů, jelikož teklo. Poradím, nepomůže ani těsnění od Victor Reinz ani Corteco, ty těsnění jsou nižší a užší a neutěsní ani prd. Nicméně těsnění už neteče.
Dále řeším trubky kolem turba. Motor modře zakouří po startu, je cítit olej při jízdě i po nastartování. Motor je zezadu hodně mastný, teče olej i z míst, kde nemá co dělat. Kape z EGR ventilu, od sání, za turbem, olej je i v hadicích k intercoleru. Je to alchymie, turbo je tam repasované asi 2 roky staré, tak jsem si ještě našel, že nebylo repasované, ale nové, proto jsem na něj spoléhal. Co jsem ještě řešil, tak kluky, co prodávají repasovaná turba, tak mi bylo řečeno, že si musím zkontrolovat podtlakovou trubičku z tandemového čerpadla k posilovači brzd, že je to častý problém v tom, že v těchto místech přisává vzduch (mám jí rok novou) a klesne hodnota podtlaku a tím se stane, že není vyvíjen správný podtlak na olej z turba, myšleno výstup mazání a tím vzniká přetlak kolem hřídelky turba a následuje únik do hadic skrz turbo.
Také mě napadalo, že to může být přetlakem z ventilového víka. Udělal jsem bajpás, z ventilového víka jsem nacpal vývod do hadice a ten to pet flašky, do které jsem udělal malou díru, aby mohl dýchat. Motor dýmí docela dost, ale ve flašce není ani kapka oleje už asi po 300km. olej teče dál, co zastávka, to několik kapek 1-4 bez krytu motoru.

A teď otázka, je to již před lety špatným turbem, nebo kroužky, nebo něčím jiným?

Budu rád za dobrou radu, řešil jste to někdo? :cry:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“