Zapojení napájení pro kamery

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
ales.zdvorak
Člen klubu
Příspěvky: 35
Registrován: 06.06.2014 20:19
Bydliště: Břasy

Zapojení napájení pro kamery

Příspěvek od ales.zdvorak »

Ahoj,

mám vpředu i vzadu onboard kamery, momentálně mám zapojeno tak, že kamery běží i po chcípnutí auta, tudíž "natvrdo", bohužel se mi už dvakrát, že jsem ráno nenatočil auto. přední je tažená přímo z pojistkovky kabelem k zpětnému zrcátku, zadní jede ze zapalovače. ideální by pro mě bylo řešení, že by kamery běželi například ještě hodinku po chcípnutí, když někde zaparkuju a pak vypli případně šlo napájení zapnout pouze když budu chtít. jinak budu muset nechat zapojit zpět na klíček. nemá někdo nápad či návrh, jak by to řešil?
VW Passat 3C 2007 Variant, chip 125kw

ales.zdvorak
Člen klubu
Příspěvky: 35
Registrován: 06.06.2014 20:19
Bydliště: Břasy

Re: Zapojení napájení pro kamery

Příspěvek od ales.zdvorak »

Případně jestli by to šlo zapojit k magicaru 1090 aby to nahravalo po spusteni alarmu ?
VW Passat 3C 2007 Variant, chip 125kw

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Zapojení napájení pro kamery

Příspěvek od ricom »

hlapče tohle není škoda 120 tady vše jede po canu včetně alarmu.. obávám se, že tak jak máš představu ty to prostě nepůjde..

Uživatelský avatar
Archie
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2047
Registrován: 17.08.2009 01:01
Bydliště: kousek od Kladna

Re: Zapojení napájení pro kamery

Příspěvek od Archie »

ales.zdvorak píše:...nemá někdo nápad či návrh, jak by to řešil?
Udělat jde téměř cokoliv - ale budeš to muset bastlit. Pokud si zpožděné vypnutí neumíš navrhnout, nebo najít a postavit sám, kup si třeba hotové "taky řešení". :pleasantry:
Bye A.
___________________________________________________
VW Passat 3C Variant 2.0 TDI CBAB 2010 BlueMotion

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Zapojení napájení pro kamery

Příspěvek od ricom »

no hlavně je dobré myslet i na to, že Passat je poměrně dost hlídanej co se odběrů proudu týče.. Po zaalarmování..
Asi bych určitě začal kontrolou kondice autobaterie :good:

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Zapojení napájení pro kamery

Příspěvek od KJirka »

kolega ho má "super hlídanej" ! Sice nenastartuje, ale ví, kdo mu kolem chodil :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Kajman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 14.12.2010 22:11

Re: Zapojení napájení pro kamery

Příspěvek od Kajman »

Co to napojit na okruh napájení autorádia nebo vnitřního osvětlení, tuším svorka 30a? Ty se za nějakou dobu cca 30 min. po vypnutí zapalování "uspí", právě jako ochrana proti vybíjení baterky.

ales.zdvorak
Člen klubu
Příspěvky: 35
Registrován: 06.06.2014 20:19
Bydliště: Břasy

Re: Zapojení napájení pro kamery

Příspěvek od ales.zdvorak »

Autobaterku jsem dával funglovku před měsícem, mám v autě magicar 1090as can-bus dálkový start a rfid odemykání/zamykání zajímalo by mě právě jestli by bylo vůbec možný zapojit to k němu tak, že pokud magicar pustí alarm, tak kamery začnou nahrávat ... nikde jsem nenašel že by to někdo řešil, vím že se prodávají černý skřínky s možností napojení k alarmu. možná by to šlo zapojit do jednoho aux výstupu magicaru, ale ten podle mě je použitelnej pouze při nastartovaném autě pomocí ovladače, mám na 2výstupy (celkem jsou 3) napojený vyhřívaní oken. to časování bych možná vyřešil automatickým vypnutím kamery, jestli je ta funkce co myslím, musím to vyzkoušet mám truecam a5, která má v menu tuto funkci, jestli je to myšleno tak, že při vypnutí "dobíjení" pojede danej čas na baterku
VW Passat 3C 2007 Variant, chip 125kw

zdvori
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 21.11.2014 20:04
Bydliště: Břasy

Re: Zapojení napájení pro kamery

Příspěvek od zdvori »

a

zdvori
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 21.11.2014 20:04
Bydliště: Břasy

Re: Zapojení napájení pro kamery

Příspěvek od zdvori »

dneska mi to zapojili kluci z Bluetuningu, zapojení na Magicar, takže kamery nahrávají v případě spuštění poplachu a pak dalších 50s po vypnutí alarmu. přesně jak jsem to chtěl. Ti chlapci přesně ví co dělají a zjevně tomu rozumí, zavolal jsem jim řekl co mám za představu, chlapci řekli "ano půjde, trvalo by to cca 2 hodinky" přijel jsem zašel na kafe a za uvedený čas mi volali že mají hotovo a že mohu přijít. no prostě paráda. už mi dělali magicara a taky max. spokojenost, mohu jedině doporučit

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“