olej Millers olis

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
kochta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 16.02.2008 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

olej Millers olis

Příspěvek od kochta »

Ahoj , chtěl jsem se zeptat jestli někdo znáte tento olej a co říkáte na vlastnosti...Millers olis

Uživatelský avatar
ol@f
Člen klubu
Příspěvky: 239
Registrován: 10.03.2010 23:58
Bydliště: Brnenska naplavenina
Kontaktovat uživatele:

Re: olej Millers olis

Příspěvek od ol@f »

ted ho budu davat pri vymene, puvodne jsem chtel radu EE Longlife ale jelikoz nema normu 507.00 a servis trva na tom ze v prvnich dvou letech zaruky tam musi byt olej s normou 507.00 tak pujdu na XF LONGLIFE 5W30. Pak prejdu na EE LL 5W-40, mam ho i do golfa.
2.5T & American Muscle

kochta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 16.02.2008 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: olej Millers olis

Příspěvek od kochta »

tak ze ho znas ,a je dobrej tedy ? videl jsem to na tv Prima autosalon a tam bylo ze je super .

Uživatelský avatar
ol@f
Člen klubu
Příspěvky: 239
Registrován: 10.03.2010 23:58
Bydliště: Brnenska naplavenina
Kontaktovat uživatele:

Re: olej Millers olis

Příspěvek od ol@f »

Podle toho co jsem cetl na oleje.cz a asi 30 stranach diskuse je vinikajici, rozebirali tam i parametry jako tlouska filmu a hranice strihu filmu apod.
Ty nano castice maji taky svuj smysl psalo se o tom jeste drive na autowebu nebo kde, jako jedna z cest jak chteji resit to ze soucasne motory co maji start-stop technicky nejsou koncipovane na tak vysoky pocet startu a pri zhasnuti motoru dojde k vytlaceni oleje a pri startu je tam par otacek "na sucho" coz nano castice eliminuji.
Navic nemam posledni dobou moc dobre reference na Castro kupovanej mimo servis takze jsem se rozhodl prejit.

Mam k dispozici kapkovej test oleje EE LL 5W-40 od znameho kterej ho mel v golfu TSI a po 15tkm ten olej byl v kondici ktera se asi malo vidi.
2.5T & American Muscle

kochta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 16.02.2008 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: olej Millers olis

Příspěvek od kochta »

dekuji ti za vycerpavajici info ...moje volba je v tuto chvili jasna jdu do toho .Jen jsem zjistil ze nano olej do meho auta zatim nemaji (prej ho budou mit az v unoru) zatim mohou nabidnout radu premium

Uživatelský avatar
ol@f
Člen klubu
Příspěvky: 239
Registrován: 10.03.2010 23:58
Bydliště: Brnenska naplavenina
Kontaktovat uživatele:

Re: olej Millers olis

Příspěvek od ol@f »

vsak jak jsem psal EE - je nano olej a XF je premium (bez nano) zatim pouze XF ma certifikaci 507.00. To ze bude v Unoru je jen dalsi potvrzeni toho ze se vlastne nevi kdy bude protoze pred 14 dny byla informace ze bude hned z kraje roku, a red rokem byla informace ze bude cca v Kvetnu/Cervnu 2014. To ze se ten termin odsouva je ted asi jedine co mi na MillersOils vadi, ale to je trosku mimo topic kvality oleje.

Otazka jestli opravdu potrebujes aby tam ta norma 507.00 byla uvedena, pac pokud mas po zaruce obzvlaste te tovarni 2lete lze tam nalit olej ktere odpovida specifikaci 505.01 a mid SAPS coz je ten EE LL 5W-40 teda za podminek vymeny po 15 000 km.

505.01 jsou VW naftove motory vymena po 15000km
a mid SAPS - střední obsah sulfátového popela, síry a fosforu kompatibilní s moderními katalyzátory a filtry pevných částic (DPF).

Podle dalsich informaci ktere jsem vycetl, probral s dalsimy lidmi motajicimi se u aut a nakonec i p. Vejvodu z Ceskeho zastoueni je EE 5W-40 lepsi pro 3.0TDI nez EE 5W-30.

Necpu ti tu do hlavy neco co nemam overene sam na tu EE 5W-40 chci prejit ale kvuli zaruce to muzu udelat az pri vymene po skonceni tovarni zaruky 2 roky i kdyz mi dal pobezi rozsirena.
2.5T & American Muscle

kochta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 16.02.2008 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: olej Millers olis

Příspěvek od kochta »

opravdu moc dekuji za info ,ja mam uz po zaruce tak ze pujdu do toho jak jsi psal .Olej stejne menim mezi 10-15 tis .
Jen jsem zvedav jestli teda bude ten nano v unoru .
jeste jednou diky .

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Příspěvek od Benik »

ja v 3.0 jezdim od millers oils 5w50 ll

Odpovědět

Zpět na „Touareg“