TOPENÍ: vypnutí zadního radiátoru v kufru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: TOPENÍ: vypnutí zadního radiátoru v kufru

Příspěvek od bodyvlk »

Nejde přes něj teplá voda - přes výměník ano, ale klapka vzduvhu to obchází okolo výměníku.

Uživatelský avatar
ls
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: TOPENÍ: vypnutí zadního radiátoru v kufru

Příspěvek od ls »

Mě funguje zadní topení jenom v zimě .Ted je vypnutý.

Uživatelský avatar
petrg
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 26.09.2007 11:06
Bydliště: PRAHA

Re: TOPENÍ: vypnutí zadního radiátoru v kufru

Příspěvek od petrg »

Mira077 píše:Tak už je to vyřesený. Oddělal jsem ten tapecír,ikdyž jen částečně,pořád mi to drželo někde nahoře u okna,ale dostal jsem se ke konektoru od ventilátoru. Přerušil jsem červenobílý drát a napojil delší draty a vypínač jsem umístil vedle zásuvek na 12V v kufru,takže to můžu v případě zapnout. Akorát jsem myslel,že se mi rychleji ohřeje voda v okruhu,když se neochlazuje zadní radiátor :-(
Jak to tady pročítám, tak nabývám dojmu, že ti nejde bufík, kontroloval jsi ho?
Ford Galaxy 1,9TDI 85KW Ghia, 2003

Uživatelský avatar
hasto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 02.01.2008 17:33
Bydliště: Trebostovo 100, okr. Martin, SR

Re: TOPENÍ: vypnutí zadního radiátoru v kufru

Příspěvek od hasto »

Ja mám tykáto problém, mám Ford Galacy 1998 1,8 TDI, Mám automatickú dvojzónovú klimatizáciu, nedá sa mi ovládať otáčky predného ventilátora. Nedá sa ani zapnúť. Pozeral som sa k napájaniu ventilátora, ak sa nemýlim ten je na pravej strane, vedľa neho na ľavo je daľšia skrynka je tam taká červená škatiľka, do ktorej idú 3 drôty, nie je tam žiadne napätie, neviem si s tým poradiť. Za pomoc ďakujem.
Najlepšie skiboxy , kvalita za dobrú cenu ---http://www.skibox.sk

johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: TOPENÍ: vypnutí zadního radiátoru v kufru

Příspěvek od johnyM128 »

skusal uz niekto čistit zadny ventilator kurenia? nieje tam ziadny filter na vzduch a myslim si že tam bude určite kopec prachu a podobne....

Uživatelský avatar
petrklm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 20.12.2010 14:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: vypnutí zadního radiátoru v kufru

Příspěvek od petrklm »

Řeším, jak odstavit přívod vody do zadního radiátoru. Mám benzíňák a v zimě se motor dlouho zahřívá. Vzadu topit rozhodně nepotřebuju. Asi by to chtělo někde vpředu trubky říznout a propojit... má někdo s tímhle zkušenost?

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: TOPENÍ: vypnutí zadního radiátoru v kufru

Příspěvek od vhml »

Na 1,8T je někde na úrovni prostředního sloupku dole v trubkách ventil, který nepouští vodu dozadu pokud není zapnuté zadní topení.
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Uživatelský avatar
petrklm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 20.12.2010 14:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: vypnutí zadního radiátoru v kufru

Příspěvek od petrklm »

vhml píše:Na 1,8T je někde na úrovni prostředního sloupku dole v trubkách ventil, který nepouští vodu dozadu pokud není zapnuté zadní topení.
Předpokládám, že tedy bude ovládaný elektricky a v mém případě nefunkční. Dík za radu, zkusím ho najít a případně rozpohybovat. Bylo by to jednodušší, než něco řezat.

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: TOPENÍ: vypnutí zadního radiátoru v kufru

Příspěvek od vhml »

Je to ovládaný pneumaticky. A dneska jsem po cestě domů šáhnul na trubky a jsou horký, takže mi to zřejmě taky nefunguje :-)
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: vypnutí zadního radiátoru v kufru

Příspěvek od the.max »

Zrovna včera jsem si toho ventilu všiml na Sharanu 1999 2.8. Napadlo mne, že to bude ventil, ale na Galaxech jsem ho neviděl.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: TOPENÍ: vypnutí zadního radiátoru v kufru

Příspěvek od vhml »

A trubky máš po jízdě studené? Já nevím jestli mi ventil propouští, nebo se trubky ohřejou jen předáváním tepla od motoru bez proudění.
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Uživatelský avatar
petrklm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 20.12.2010 14:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: vypnutí zadního radiátoru v kufru

Příspěvek od petrklm »

Já na ty trubky nikdy nesahal před ani po (ono cokoliv dělat před panelákem je otrava...). Celý ten systém je mi k ničemu, takže slova o rozpohybování beru zpět, nejspíš se bude řezat :-).

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: TOPENÍ: vypnutí zadního radiátoru v kufru

Příspěvek od vhml »

Stačí se na úrovni zadních dveří ohnout a šáhnout za práh, tam je nahmatáš.

Přemešlím, že bych tam dal na tu hadici nějakej kohout. Úplně natvrdo zavřít to nechci.
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ: vypnutí zadního radiátoru v kufru

Příspěvek od Marek77 »

Tyhle hydropneumatické ventily se dají běžně koupit i starší. Já ho koupil loni a dal ho do okruhu zadního topení tak, že když je aktivní bufík, ventil propouští a je-li bufík neaktivní, ventil do zadního traktu nepropouští vodu. Tím se zkrátí okruh chlazení vody o třetinu a ohřev motoru je nesrovnatelně rychlejší.

Kdo nemá bufík, může tenhle ventil ovládat třeba tlačítkem zadního ventilátoru, nebo jiným spínačem, který si jednoduše někam umístí. Elektropneumatický ventil (podobný třeba ventilu na regulaci turba nebo EGR) se dá koupit kolem tří stovek. Hadici od podtlaku navedu do tohoto elektropneu ventilu a z něj na membránku toho ventilu vody. Pokud přivedu proud, podtlak přitáhne membránku, po odpojení elektriky membránka odpadne.

Dokonce bych řekl, že pokud jedu mimo město, motor se mi na pouze přední okruh ohřeje stejně rychle, jak s bufíkem na oba okruhy. Po městě ne - tam bufík vítězí.

Pasuje tam třeba ventil topení z Opelu - například Vectry to mají standardně. Stačí do googlu napsat ventil topení vectra a vypadne to hned. Výhodou tohoto ventilu je to, že je trojcestný, čili můžete si vybrat režim, jaký chcete používat (jestli má vodu uzavírat v pozici bez podtlaku, nebo naopak v pozici s pod tlakem - jak se komu hodí). Druhou výstupní větev zaslepit.

Montáž tohoto ventilu rozhodně nedoporučuju pod vůz. Uvnitř, vlevo zadní části vozu, kde je umístěno topné těleso, je moře místa, kam to lze namontovat. I podtlaková hadice se tam vede mnohem lépe (prahem pod plasty). VYZKOUŠENO!!!

johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: TOPENÍ: vypnutí zadního radiátoru v kufru

Příspěvek od johnyM128 »

existuje aj niečo podobné čo by znieslo naftu? dalo by sa potom vcelku pekne a jednoducho spraviť zabezpečenie - odpojí prívod nafty :D

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“