Špatné starty po delším stání

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od B_Jirka »

Nakonec jsem tady ještě našel jiný způsob, když jsem včera pátral ve starších příspěvcích a sice že stačí multimetrem propísknout.. To jsem dnes v práci udělal a sice na jeden kabel svíčku a na druhý kostru auta a všechny se jsou dle tohoto testu OK.. Má cenu zkoušet ještě ty způsoby které píšete?

Horší ale je, že při odpojování kabelu od svíček se mi od všech ulomil jakoby ten plastový konec a zůstal na svíčce.. cca 1 cm.. a u poslední svíčky už to bylo očividně nějak lepené a rozpadl se mi i plast toho konektoru. Takže to tam mám teď nasazené jen tak aby se neřeklo, nedrží to. Takže jdu shánět ještě kabely ke svíčkám.

Každopádně jsem vyzkoušel odpojit i čidlo teploty motoru a zkusil nastartovat, žhavilo to asi minutu a start proběhl normálně, jenže nemrzlo, takže těžko říct. Zítra jdu na poštu vyzvednout nové čidlo a termostat a o víkendu to vyměním. Svíčky zatím nevybalím, aby se daly případně vrátit.
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od B_Jirka »

Tak mi poslali špatné čidlo teploty.. objednal jsem si dobré a do objednávky jsem zadal VIN pro kontrolu.. volal mi, že jsem si vybral špatně a dá mi tam jiné.. říkám OK.. no a přišlo nějaké s úplně jiným konektorem :D Tak budu posílat nazpět.
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od fredh »

ty svíčky ti povedou proud a pípne ti to. Ale nevíš, jestli žhaví naplno jak má. Bejt tebou, tak je pro jistotu vyměním a máš jistotu, že těma to nebude. Nestojí to bilion. Jen pozor při demontáži, abys je neutrh. Mají jemnej závit a bejvaj v hlavě zarostlý. Dělám to na zahřátým motoru a ideálně je pár dní před výměnou prostříknu nějakým žroutem rzi.
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od B_Jirka »

Asi je vyměním, máš pravdu, že těch 800 není tolik a mám pokoj. Ještě k večeru až budu doma tady raději hodím foto jak vypadá, než jí vybalím. Abych pak nezjistil, že to taky není špatně. Díky za tip, motor nechám prohřát, snad jí neurvu a nebude muset hlava dolů.. toho se bojím..

Stačí to zkusit povolit normálním klíčem na svíčky? A ty poškozené konektory zatím olepím izolačkou, prý se dost špatně shání ty kabely ke svíčkám.. možná jsem je neměl odpojovat v mrazu, je mi divné, že praskl ten plast u všech konektorů.

A dneska jsem vyměnil termostat.. trochu jsem schytal spršku chladící kapaliny, ale jinak to šlo poměrně hladce. Každopádně to nepomohlo a budík pořád ukazuje, že se motor zahřeje tak tak na 70C, takže už jedině to čidlo bude špatné.. Když ho budu odpojovat, tak taky vyteče nějaká kapalina?
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od B_Jirka »

Tohle je moje čidlo : https://plus.google.com/110105939585174 ... 5174872158" onclick="window.open(this.href);return false;


A toto by mělo být ono : http://www.autodily-cardo.cz/elektroins ... ebi-31539/" onclick="window.open(this.href);return false;

A oni mi poslali toto : http://www.autodily-cardo.cz/elektroins ... 0236-12b1/" onclick="window.open(this.href);return false;
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Krocan8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 11.08.2012 03:57
Bydliště: Brno

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od Krocan8 »

čidlo, které ti poslali, by mělo být na spodní hadici u chladiče, je to jakoby na straně spolujezdce hned za chladičem na hadici shora zapíchnutý stejným způsobem, jako to čidlo, co jsi vyfotil, čidla nejsou tak drahá záležitost, vyměnil bych klidně obě ;-) jinak samozřejmě při vytažení čidla vyteče nějaká kapalina, při spodním dost, nahoře toho nevyteče tolik, ale něco taky

jinak žhaviče jsou většinou na 10mm šestihran, ne na 16 nebo 21 jako zapalovací svíčky, ideál je dlouhej 10mm oříšek, prodloužení a ráčna, ale je možný, že se tam dostaneš i s plochým klíčem nebo očkem, těžko říct, už i napamatuju kolik tam je místa...

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od M@ty »

Promiň ale píšeš hlouposti. To zelené oválné čidlo je na novější motory (např. PD). Dole na výstupu vody z chladiče je termospínač el. ventilátoru. Má stejný konektor a tudíž tam jde nacpat i tepl. čidlo chlad. kapaliny. To ale neznamená že tam patří... :fool:
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od fredh »

tak tak.

A ty kabely ke žhavícím svíčkám si sežeň radši taky. Když už ne nový, tak z vraku. Můžeš mít defekt i tam v těch zlomenejch konektorech.
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

denispribil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 21.10.2014 11:47
Bydliště: Rokycany

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od denispribil »

Tak u me to bylo cidlem teploty chlad.kapaliny.auto zhavy jak das.uz je funkcni i predehrev chadici kapaliny.motor zahratej hned a chyta na brnk.
Jinak kapaliny pri vymene mi vyteklo hoooodne.dolejval jsem asi 2litry kapaliny.

Krocan8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 11.08.2012 03:57
Bydliště: Brno

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od Krocan8 »

M@ty píše:Promiň ale píšeš hlouposti. To zelené oválné čidlo je na novější motory (např. PD). Dole na výstupu vody z chladiče je termospínač el. ventilátoru. Má stejný konektor a tudíž tam jde nacpat i tepl. čidlo chlad. kapaliny. To ale neznamená že tam patří... :fool:
možná se pletu, těch aut je moc, ale čidlo s oválným konektorem jsem měnil asi 2 měsíce zpátky na Passatu TDi 81kW AFN, rok 1999, takže to asi nebude jenom záležitost novějších modelů... je pravda, že třeba B5 2,8 V6 měli starý konektory s drátkem a B5.5 se stejným motorem už má všude oválný, ale není to tak, že by všechny B5 měli jenom drátkový...

DaveA3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 01.05.2009 13:18

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od DaveA3 »

Mám 66kW AHH r.v. 1999 a mám tam už to s oválným konektorem

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od B_Jirka »

No já doufám, že pomůže výměna toho čidla. Ale dle čísla na tom čidle co mám teď doma (FB 32510) to je až na novější passaty s PD motorem. A čidlo je na docela navrchu, takže by moc kapaliny nemělo vytéct. Maximálně v mezidobí, než vytáhnu staré a dám rychle nové :-D

Ten termostat jsem taky usazoval docela dlouho.. nejprve jsem tam strčil termostat, na něj to těsnění (v krabičce byly asi 3 druhy), ale než se mi tam povedlo dobře usadit to plastové koleno, tak těsnění pořád vyklouzávalo ven.
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od B_Jirka »

Takhle vypadalo to staré čidlo http://bjirka.rajce.idnes.cz/Forum#20141213_141359.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Těsnění jsem nestihl vyměnit, nečekal jsem takový proud chladící kapaliny, když ho vytáhnu :D Hned jsem tam vrazil nové.
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od M@ty »

Tak to hlídej ať ti tudy nemizí chlad. kapalina. Nemusel být úplně v háji a třeba ještě něco snese...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Špatné starty po delším stání

Příspěvek od B_Jirka »

No mám pocit, že od té doby kapalina skoro nemizí, ale hlídám to.. možná to teklo tady tudy.. když jsem sledoval, kam ta kapalina stéká u výměny toho čidla, tak to bylo přesně v těch místech a přes vanu, jako když jsem sledoval ty úniky. Ještě jí asi jednou vypustím a vyměním v klidu i to těsnění, když už ho mám.
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“