špatně topí

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: špatně topí

Příspěvek od pasat »

A máš to opravdu pořádně odvzdušněné? To mě osobně taky trápilo několik měsíců...
Malý výkon topení po výměně rozvodů motoru včetně vodní pumpy a stačilo to pořádně odvzdušnit :-)

Uživatelský avatar
sadler430
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 09.01.2014 09:55
Bydliště: Kladno

Re: špatně topí

Příspěvek od sadler430 »

sadler430 píše:Jak jsem koukal, řešilo se tu topení hodně.Ovšem nikdo se moc nevěnoval tomu výplachu. Proto to zkusím zda nemá někdo nějaké zkušenosti. Obvod je průchozí, i když stále trochu zanesen, což mě už moc netrápí.
Problém je v tom, že potřebuji vyčistit radiátor topení. Jelikož běžně dostupné výplachy fungují jen na molekulární bázi, nikoli na větší usazeniny - vodní kámen, či sanejtr. Použil jsem už i ocet, proplach samo spádem i foukání aby se to lépe pročistilo. Zkoušel jsem i nechat ocet působit 24h, přes noc.Ovšem studený nic moc, horký zatím nevím jak tam dostat. Po každém výplachu vodou se vyplavovaly další a další nečistoty, topení se zlepšilo. Ovšem stále je to použitelné pouze do teplot kolem 0. Prostě vzduch není horký.
Nechce se mi totiž rozebírat celá palubovka kvůli výměně radiátoru.

Tak zda máte někdo nějakej přípravek co funguje za studena - kyselinu, či něco na čištění vodního kamene v koupělně, či kuchyni či co já vím co by mohlo fungovat.

Našel jsem, že by mohla fungovat kyselina fosforečná.

Dejte nějaký info. Díkec

Tak nevím zda se někdo ozve,zda s tím má vůbec někdo nějakou zkušenost.
VW Passat B5, r.v 99, 1.8i 20V 92kw, APT
Seat Alhambra I, r.v. 99 1.9 TDi 81Kw, AFN
VW Golf IV, r.v. 01, 1.9 TDi 66Kw, ALH

Uživatelský avatar
sifa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: špatně topí

Příspěvek od sifa »

Přidávám se spodobným problémem, trplota drží 90 ,temostat vyměněný , propláchnuto shadicí,pak octem, obě hadice horké ale fouká studenej vzduch že by radiator ? ale odvzdušnení jsem nedělal ...

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: špatně topí

Příspěvek od pasat »

Sakra kluci! Odvzdusnit to = to je zaklad uspechu! Jinak to ma nizky topny vykon...

tyler55
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 04.12.2012 21:08

Re: špatně topí

Příspěvek od tyler55 »

Ahojte, neviete cim to moze byt ze na neutral voda cez dierku strieka skoro az ku kapote a pri pridanom plyne vobec? Predtym som ovdusnoval tak ze som otvoril expanzku, pridal plyn a ked sa hladina zdvihla tak som ubral a vyslo par bublin a to som opakoval cca 5x teraz ked otvorim expanzku zacne voda bublat az sa vyleje von.. este napisem ze mam lpg a reduktor napojeny paralerne na kurenie
VW passat 2.8 v6 2002 + lpg tartarini

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: špatně topí

Příspěvek od pasat »

Dej čumák auta z kopce a několikrát to protoč na maximum otáček (voda musí lítat až na deku kapoty) a bude to topit jako ďas. Tedy pokud už nemáš zarostlý radiator apod.

tyler55
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 04.12.2012 21:08

Re: špatně topí

Příspěvek od tyler55 »

no nakoniec som mal prasknuty koniec tej priruby radiatoru tak sa to nedalo ovzdusnit cez tu dierku. Navrtal som tesne po dnu dierku stiahol na nu a pekne sa to ovzdusnilo teda aspon dufam. Na neutral uz isla pekne cista voda
VW passat 2.8 v6 2002 + lpg tartarini

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: špatně topí

Příspěvek od pasat »

:good:

tyler55
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 04.12.2012 21:08

Re: špatně topí

Příspěvek od tyler55 »

No nakoniec to aj tak nie je dobre odvzdusnene. Tocil som to ako blazon, voda isla iba na neutrale ako som pridal a tocil to nic. Zaujimave je ze ked auto odstavim a otvorim expanzku tak mni vykypi voda von. Ak to urobim pri nastartovanom motore iba odfukne a nevytecie. Jedine co som neskusal je odsrobovat expanzku a zdvihnut ju vyssie
VW passat 2.8 v6 2002 + lpg tartarini

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: špatně topí

Příspěvek od pasat »

A proč myslíš že je to špatně odvzdušněné? A jak máš starou vodní pumpu ?

tyler55
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 04.12.2012 21:08

Re: špatně topí

Příspěvek od tyler55 »

Vodna pumpa bola menena pred 42tkm. Mam to zavzdusnene lebo pocujem zblnkotat vodu v radiatore..Dnes idem na kontrolu spalin v kvapaline pre klud na dusi a serem uz na to auto kuri akurat trochu neskorsie prepina plyn co ozeliem
VW passat 2.8 v6 2002 + lpg tartarini

Uživatelský avatar
Dejmall
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Portland, OR
Kontaktovat uživatele:

Re: špatně topí

Příspěvek od Dejmall »

Ahoj, prosil bych o radu. Mam teda stejne oznaky jak se tady popisuje. Netopi to vubec. Zkousel jsem to odvzdusnit, strikat nahoru jsem to nevidel, ale na volnobehu to bezelo z dirky. Pak jsem to zkousel i s ohratym motorem, a to jsem jen polevil sponu ani nesundal hadici jak to zacalo litat odtam tad. Take jsem zkousel diagnostiku climatroniku a mam 444 (nejsou zavady). Vyplach jsem nezkousel, ani nevim jestli ma cenu. Kdyz jsem prijel z cesty ihned jsem sundal kryt a sahl jsem na ti hadice, obe byli stejne horke. Z toho muzu soudit ze cyrkulace tam je, nevim proc ale nedostava se mi teplo do kabiny? Mozna i pres to vsechno mel bych jsem neco zkusit? Co doporucite? Zaroven by me zajmalo, zda li nekdo nema obrazek schema jak to tam je (pod palubovkou) zapojene a udelane? dekuji za rady.

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: špatně topí

Příspěvek od pasat »

Může být zanesený výměník - na to někdy pomůže ten čištič ale někdy až jeho výměna... No a potom odvzdušnit = pořádně = voda musí při vytočení motoru stříkat až na "deku" kapoty =jinak je tam vzduch... Jinak: motor se při delší jízdě v zátěži nepřehřívá?

Uživatelský avatar
Dejmall
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Portland, OR
Kontaktovat uživatele:

Re: špatně topí

Příspěvek od Dejmall »

Ahoj, diky za radu. Mne se moc do vyplachu nechce... ale udelam to asi... mam tuseni ze je to odvzdusnene ale mozna ze opravdu necym zanesene??? ze by ten prutok byl pomalej? Ja ale si nedokazu vysvetlit jak to ze vracecka je take po jizde horka? znamena to ze tekutina proudi normalne? Jinak teplotu drzi perfektne, rozvody jsou nove (i pumpa). Ma cenu zkuset cisteni pouze proudem vody, bez cisticu? Take dotaz, jak otchytavate tekutinu pri cisteni? nebo se to da smerovat primo pod baterku?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: špatně topí

Příspěvek od xerxes »

pakud máš v okruhu G12 tak ji škoda znehodnotit,vypust ji a nalij tam obyč vodu+cca 0,5l arvy a uvdiš jak to vypucuje :wink:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“