Spojka - Golf R vs. Octavia III RS

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Jan Voborník
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 03.12.2014 13:18

Spojka - Golf R vs. Octavia III RS

Příspěvek od Jan Voborník »

Zdravím kolegy z koncernu:)
Potřeboval bych poradit. Mám Octavii III RS 162 kw a navyšoval jsem u ní výkon. Sériová spojka nedokáže přenést občas tento výkon a proklouzne. Zatím se žádná lepší spojková sada na toto vozidlo nedělá. Je zde sice možnost si nechat obložit lamelu keramikou nebo organikou ale to neřeší celý problém. Keramika není moc dobrá na každodenní ježdění a organika zase nepřenese tak vysoký výkon jako keramická lamela. Navíc to neřeší problém s přítlačným talířem. Ten by byl také potřeba vyměnit za jiný, který přenese více výkonu a točivého momentu. Zjistil jsem, že spojka u Golfu GTI 162 kw je stejná jako u mého RS. Tak mě napadlo, jestli by tam nešla dát spojka z Golfu R, která by ten navýšený výkon měla přenést. Už mám i zjištěnou cenu této spojky ale není mi nikdo schopen říci, jestli tam bude pasovat. Z GTI tam pasuje ale z Rka nikdo neví.
Nevíte tedy někdo jak to je? Nechce se mi zbytečně objednávat něco, co tam možná nepůjde. Co pak s takovou spojkou z Golfu R budu dělat....
Díky za info. Honza
TEL: 602 468 849, EMAIL: jan.vobornik@seznam.cz

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka Golf R vs Octavia III RS

Příspěvek od deRek »

co tam mas za hodnoty?
u me zatim dobry a to diky sikovnymu torque managementu od APR, ale taky me to asi ceka :roll:
nevim, jak je na tom eRkova spojka, ale diky tomu, ze se ted pohybuju kolem 500Nm, myslim si, ze spojka z eRka pro me nebude reseni :?
resil bych to necim definitivnim, vzhledem k tomu, ze sem este s vykonem zrejme neskoncil, nasadim asi Sachs Performance kera prenese 550+Nm..

este mrkni sem tady sme to taky resili..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 0&start=45" onclick="window.open(this.href);return false;
co?
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Jan Voborník
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 03.12.2014 13:18

Re: Spojka Golf R vs Octavia III RS

Příspěvek od Jan Voborník »

Díky za odpověď.
Právě že mám taky Stage I od APR a občas ta spojka proklouzla. Nebylo to nijak často ale nasere to :)
Žádnou lepší spojku zatím na to moje RS nedělají. Nebo jsem alespoň nic nenašel. Vyřešil jsem to zatím tak, že lamelu jsem si nechal obložit organikou a přítlačák mi jeden šikovnej pán upravil, aby měl větší přítlak. Mám to v autě od včera a nebyla vzhledem k počasí možnost to pořádně vyzkoušet. Musí se to nové obložení taky trochu zajet. Ale zatím to vypadá dobře...

radim1234
Člen klubu
Příspěvky: 19
Registrován: 19.10.2014 16:08

Re: Spojka Golf R vs Octavia III RS

Příspěvek od radim1234 »

No ty spojky jsou tady - obě mají stejné rozměry a liší se právě asi jen matrošem obložení (podle toho jak vidím ta čísla) a přítlačným kot. Asi jsem Ti moc nepomohl....
spojka.jpg
pracovní G VII Sportsvan 1,4 TSI (92 kW), DSG, xenon,Composition Media,ergoactive,bílá 2015
domácí O III Scout 2.0 TDI, DSG, full option, bílá 2015

Jan Voborník
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 03.12.2014 13:18

Re: Spojka Golf R vs Octavia III RS

Příspěvek od Jan Voborník »

A to máš odkud tuhle tabulku?

radim1234
Člen klubu
Příspěvky: 19
Registrován: 19.10.2014 16:08

Re: Spojka Golf R vs Octavia III RS

Příspěvek od radim1234 »

No z Etky jak je tam vidět....to je takový program, kde se dají zjistit někdy užitečné věci a jindy nic :-)
pracovní G VII Sportsvan 1,4 TSI (92 kW), DSG, xenon,Composition Media,ergoactive,bílá 2015
domácí O III Scout 2.0 TDI, DSG, full option, bílá 2015

Jan Voborník
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 03.12.2014 13:18

Re: Spojka Golf R vs Octavia III RS

Příspěvek od Jan Voborník »

Aha. Tak to neznám :) Já uvidím, jak to teď bude fungovat. Pokud půjdu s výkonem ještě nahoru (jako že bych chtěl), tak se to asi stejně bude muset něčím nahradit. A jak jsi s úpravou od APR spokojený? Máš ten výkon změřený?

radim1234
Člen klubu
Příspěvky: 19
Registrován: 19.10.2014 16:08

Re: Spojka Golf R vs Octavia III RS

Příspěvek od radim1234 »

To si mne s někým pleteš já nemám žádnou úpravu od APR. Mám eresu O II FL (MR 2011) s normálními 147 kW :-) vlastně už nemám, včera změnila majitele :-)
Pokud tam budeš mít nějaký šílený kroutící moment, tak to podle mne nevydrží ani ta R spojka. Ten motor má sice 300 koní ale myslím si, že ten kroutící moment nebude tak šílený, když k tomu nabízejí DSG které má max.350 Nm a po úpravě skříně (např. Scout) 380 Nm , takže podle mne reálně něco plus/ mínus 400 Nm ještě dlouhodobě přežije ale víc už je asi na pováženou, ale tohle jsou mé úvahy, nejsem ani ladič ani pijan...ať Ti to sviští!
pracovní G VII Sportsvan 1,4 TSI (92 kW), DSG, xenon,Composition Media,ergoactive,bílá 2015
domácí O III Scout 2.0 TDI, DSG, full option, bílá 2015

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Spojka Golf R vs Octavia III RS

Příspěvek od KJirka »

no hoši, když to tak čtu, jsem zvědav, komu něco lehne. Já ztoho mám taky obavu a to mám "jen" 420 Nm s DSG.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
photoart
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 17.02.2013 19:03

Re: Spojka Golf R vs Octavia III RS

Příspěvek od photoart »

... inac ani ja neviem, preco nestaci 350 alebo 380Nm?
naco potrebuje bezny clovek 450, 500 alebo viac?
...to iste akoby nestacil 15,18 cm-vy penis :?: myslite si, ze do 98% zien sa zmesti 22 alebo 24 cm-vy?
darmo budes mat 27cm-veho vtaka, tych 2% aj tak...
G7 1.4 TSI highline DSG ,black magic
ex. G5 1,6 slovakia sport ver.
G2 1,8 GT

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Spojka Golf R vs Octavia III RS

Příspěvek od motorpower »

Fundoaplikovanýmegakomplexní torque management od APR to zmákne, nepotřebuješ ani mozek ani ruce. Spojku už vůbec.:D
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka Golf R vs Octavia III RS

Příspěvek od deRek »

hele nechci tu Honzovi hnojit vlakno mejma filozofickejma kecama, ale..
photoart píše:... inac ani ja neviem, preco nestaci 350 alebo 380Nm?
naco potrebuje bezny clovek 450, 500 alebo viac?
proc nestaci?
nestaci proto, jako nekomu nestaci pit jenom obycejnou vodu..
nekdo se s ni spokoji, ovsem nekdo radsi vodu ochucenou, pivo nebo vino

a pera sem netahej, to je o velikosti , to nema s vykonem nic spolecnyho :D

Jinak Honzovi preju jeho dalsi uspesne kroky v zdokonalovani jeho OIII k obrazu svemu

tak a ted sem se uplne vydal :lol:
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka Golf R vs Octavia III RS

Příspěvek od deRek »

motorpower píše:Fundoaplikovanýmegakomplexní torque management od APR to zmákne, nepotřebuješ ani mozek ani ruce. Spojku už vůbec.:D
:D
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

koxxfr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 24.07.2013 09:23

Re: Spojka Golf R vs Octavia III RS

Příspěvek od koxxfr »

motorpower píše:Fundoaplikovanýmegakomplexní torque management od APR to zmákne, nepotřebuješ ani mozek ani ruce. Spojku už vůbec.:D

Brečim smíchy :rofl: :smoke:

megakomplexní torque managemen bez torque od 4000ot/min :potlesk: :smoke:

/laboratorně testovaný/

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka Golf R vs Octavia III RS

Příspěvek od deRek »

to bude prave asi vono :lol:
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“