Vŕzganie v zadnej časti nápravy

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Wlashack_cz »

Ještě taková otázečka, dostals náhradní auto?
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od wittmann167 »

Bohužel ne.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Wlashack_cz »

Tak tohle nechápu. V salonu mi řekli, že pokud máte auto v reklamaci, máte nárok na náhradní auto. Proč tomu tak tedy není?
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od slezacekm »

Tak jsem vzal Golfíka ještě před servisem nad jámu. proklepal jsem zespodu co šlo a ejhle...měl jsem pocit, že se to zlepšilo. dnes jsem byl v servise, provedli jsem testovací jízdu, ten plastový zvuk už nebyl skoro slyšet, něco málo lehoučkého bouchání ale slyšet bylo. technik tedy nic moc neslyšel a řekl, že kdybych mu o tom neřekl, nevšimne si toho. nicméně hodil auto do vzduchu, prolezli kde co, zkusili dotáhnout různé šrouby (vše prý sedělo). dotáhli kola, vypolstrovali značku bublinkovou folií :) a tím to skončilo. že prý nemohou nic dělat, pokud se nějak víc ten problém nevyklube. ale ať se jim klidně hned ozvu.
tak si říkám, jestli to fakt není normální? není tady někdo, komu to taky bouchá, v dojezdové vzdálenosti od Chrudimi?

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od wittmann167 »

Normální to není! Já jsem měl do teď naprostý klid.Ty zvuky se den ode dne zhoršovaly. Dnes jsem jezdil s otcovým golfem (cca 12500 Km) a naprosté ticho. A to bych ještě řek, že jezdí do práce po mnohem horších cestách než já, takže jeho auto musí dostávat víc na :gey:
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

jezekVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 13.03.2014 19:24

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od jezekVW »

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jestli tvůj otec má v autě multi-link nebo ne. Už tu někdo dříve psal, že v autě multi-link nemá (1,2 TSi) a v autě má ticho.

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od wittmann167 »

Ano, multi-link má. Motorizace je 1,4TSI 103kW s DSG.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

jezekVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 13.03.2014 19:24

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od jezekVW »

Je dobré vědět, že VW dokáže vyrobit G7 s multi-linkem, který nevydává rušivé zvuky. Nám ostatním, kteří jsme takové štěstí neměli, nezbývá, než dotlačit servisy, aby auta uvedli na podobnou úroveň.

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od slezacekm »

Tak opet se pridal ten stary znamy zvuk. Zadne bouchani. Spis drnceni vpravo vzadu. Znacku jsem podlepil vse zkontroloval. Nema nekdo tuseni kde se da vzadu neco zasantrocit? Bezna mista jsem uz prosel

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od slezacekm »

tak jsem dnes vyzkoušel nahrát ten zvuk https://www.dropbox.com/s/591tzru359o9r ... f.mp3?dl=0
odstranil jsem hluk z pozadí. Zajímá mě, jestli je to podobný jako mají (měli) někteří zde na fóru. díky moc

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od wittmann167 »

Tak dnes převzato auto ze servisu. Byl vyměněn pouze pravý zadní tlumič (levý je údajně v pořádku???) tak uvidím, jak se to bude chovat.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

potech
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 09.12.2014 10:52

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od potech »

Cez víkend dám tú námahu a skúsim odstrániť tlmiče a na chvíľku a prejsť ten úsek kde to počujem a hlavne s pravej strany. Mne nič nevŕzga, ale také tupé rany pre väčších nerovnostiach. Inač mám dobré zadné tlmiče z pola a pozerám že sú skoro na vlas rovnaké iba užšie. tak skúsim ich tam namontovať čo to povie. Robil som to na predchádzajúcom aute Honda Civic 8G a výrazne to skomfortnelo, neodskakovala zadná náprava.
GOLF VII 1.4 tsi 122

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od slezacekm »

tak to jsem zvědavý na poznatky ostatních. tak dlouho jsem proklepával auto, až jsem přišel na to, že něco rezonuje v pravé části pátých dveří. jakmile ale při poklepávání byť jedním prstem přitlačím zadní okno, rezonanční zvuky okamžitě zmizí. je možné, že by bylo sklo špatně přilepené?
Jen tak mimo soutěž: jak je to s poskytováním náhradního vozidla. V servisi mi nabídli maximálně odvoz v nějaké rozumné vzdálenosti (pokud bude mít technik volno) nebo cca 850 Kč za náhradní auto.

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od wittmann167 »

Možná že se mýlím, ale protože auto není nepojízdné, tak na náhradní vůz nevzniká nárok. Ten by podle mích informací vznikl, pokud by auto bylo vlivem nezaviněné závady v záruce nepojízdné (např. praskne poloosa).
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Jastik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 23.03.2014 14:01

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Jastik »

wittmann167 píše:Tak dnes převzato auto ze servisu. Byl vyměněn pouze pravý zadní tlumič (levý je údajně v pořádku???) tak uvidím, jak se to bude chovat.
Tak to jsem zvědav, jaké bude tvé stanovisko, až to vyzkoušíš.
Také mě už ten multilink štve. Když jsem měl po nehodě zapůjčeného Golfa Variant 1.6 TDI tedy bez multilinku, tak tam žádné takové pazvuky od té nápravy nebyly. Je pravda, že ten multilink přeci jen lépe žehlí nerovnosti a hová se na nich. Kvůli tomu jsem ho pořizoval a takovéto nepříjemnosti jsem s ním nečekal.
VW GOLF Variant VII 1.4 TSI 90KW Comfortline + mlhovky, sedadla ergoActive, rádio Composition Media

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“