Svítí airbag, kroužek po výměně a nic

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
jirkazbra
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 01.02.2009 20:53
Bydliště: Zbraslavice

Svítí airbag, kroužek po výměně a nic

Příspěvek od jirkazbra »

Ahoj pánové,
neřešili jste někdo svítící airbag, závada 00588. Myslím, že to píše příliš nízká impendance u řidiče. Když se bag rozsvítil, myslel jsem, že to bude kroužek, ale po výměně to stále nejde smazat. Neřešil jste někdo, kde může být zlomený kabel, nebo co může být špatně? Prosím o radu, už nevím, konektory a svazek vypadá ok. :fool: Jo a rozsvítil se sám při jízdě, nehoda nebyla. Je to IV Golf Tdi.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Svítí airbag, prosím o radu, kroužek po výměně a nic..

Příspěvek od srotty »

VIS říká-poškozené vedení nebo konektor-spouštěč airbagu řidiče vadný.Zkontrolovat vedení a konektor,pojistku,číst měřené hodnoty a zkontrolovat hodnoty odporu.

Uživatelský avatar
R0bin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 17.12.2012 17:42
Bydliště: okolí VSETÍNa

Re: Svítí airbag, prosím o radu, kroužek po výměně a nic..

Příspěvek od R0bin »

ZDravím , potřeboval bych poradit . Svojí blbostí jsem si rozsvítil kontrolku airbagu :/ . Přes VAG jsem otevřel jednotku airbagu a naskočila tam tabulka , že hrozí poškození jednotky když budu pokračovat . ( pokračoval jsem dál :) ) Nyní svítí kontrolka airbagu. Jde to nějak přes Vag smazat ? V případě nehody asi airbagy nebudou aktivní že? ( když svítí ta kontrolka) Díky
Golf IV 1.4 / 2000/

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Svítí airbag, prosím o radu, kroužek po výměně a nic..

Příspěvek od xerxes »

tys ji vagem smazal a opět chyba naskočila?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Svítí airbag, prosím o radu, kroužek po výměně a nic..

Příspěvek od Goauld »

Existovaly modely jednotek airbagu, ktery se umrtvili pouhým načtením vagcomem, ale nikdy sem se s tím nesetkal. Nevím jestli de jednotka přehrát, nebo je nutná výměna, ale já bych přistoupil spíš k výměně, aby se situace v budoucnu neopakovala.
Zkus se nejdřív zeptat uživatele tornado1, ten se autoelektrikou živí a takovyhle věcí dělá.
Vypisuje jednotka nějakou chybu, nebo vůbec nejde načíst a jenom svítí kontrolka ?
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
R0bin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 17.12.2012 17:42
Bydliště: okolí VSETÍNa

Re: Svítí airbag, prosím o radu, kroužek po výměně a nic..

Příspěvek od R0bin »

jo to sem zapomněl napsat - ukazuje to chybu , že jednotka je poškozená (číslo si nepamatuji) .. Smazat asi nejde ( a pokud ano tak naskočí znovu )

edit: tak nespíš to bude jako v tomto případě - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=75&t=230895" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf IV 1.4 / 2000/

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí airbag, prosím o radu, kroužek po výměně a nic..

Příspěvek od Lukkii »

nevím jestli to bude tento případ, ale může být zádava v banalitě, ale třeba i v předpínači pásů (tady vždycky po smazání naskočí za čas, nebo hned znovu). Ale pokud se ti rozsvítila nevhodným VAG zásahem, pak to asi tenhle případ nebude.
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
R0bin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 17.12.2012 17:42
Bydliště: okolí VSETÍNa

Re: Svítí airbag, prosím o radu, kroužek po výměně a nic..

Příspěvek od R0bin »

No hledal jsem "změnu servisního intervalu" . Najel sem do jednotky airbagu --> naskočila tabulka , že můžu poškodit jednotku--> pokračoval jsem dál... Pak po nastartování zůstal svítit airbag ( kontrolka) . Do té doby než sem to "napíchnul" nic nesvítilo. ( ještě sem se zapomněl podívat na pojistky zda jsou v pořádku )
Golf IV 1.4 / 2000/

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí airbag, prosím o radu, kroužek po výměně a nic..

Příspěvek od Lukkii »

no tak pokud ti naskočila tabulka že můžeš poškodit jednotku a pokračoval jsi dál, tak to asi nebylo úplně ideální...:P
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
R0bin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 17.12.2012 17:42
Bydliště: okolí VSETÍNa

Re: Svítí airbag, kroužek po výměně a nic

Příspěvek od R0bin »

jo jo to si teď taky říkám :D
Golf IV 1.4 / 2000/

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Svítí airbag, kroužek po výměně a nic

Příspěvek od Goauld »

No pokud je to ta chyba 65535, tak by zřejmě pomohla reaktivace jednotky, pokud je jiná, rád bych to číslo znal :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Wíťa
Člen klubu
Příspěvky: 2688
Registrován: 27.10.2008 05:15
Bydliště: Havl. Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí airbag, prosím o radu, kroužek po výměně a nic..

Příspěvek od Wíťa »

R0bin píše:No hledal jsem "změnu servisního intervalu" . Najel sem do jednotky airbagu --> naskočila tabulka , že můžu poškodit jednotku--> pokračoval jsem dál... Pak po nastartování zůstal svítit airbag ( kontrolka) . Do té doby než sem to "napíchnul" nic nesvítilo. ( ještě sem se zapomněl podívat na pojistky zda jsou v pořádku )
Hlavne nechapu proc jsi kvuli zmene servisniho intervalu lezl do jedkotky airbagu?
NA PRODEJ díly golf iv http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... 6#p2381636" onclick="window.open(this.href);return false;
OPRAVY A RENOVACE SEDAČEK VW GOLF IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=260712" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
R0bin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 17.12.2012 17:42
Bydliště: okolí VSETÍNa

Re: Svítí airbag, kroužek po výměně a nic

Příspěvek od R0bin »

hledal jsem kde to najdu :)

ediit: Tak kontrolka už nesvítí , vyřešeno díky :good:
Golf IV 1.4 / 2000/

hojka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 26.09.2014 08:22

Re: Svítí airbag, kroužek po výměně a nic

Příspěvek od hojka »

a jak jsi to opravil/smazal?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“