ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wíťa
Člen klubu
Příspěvky: 2688
Registrován: 27.10.2008 05:15
Bydliště: Havl. Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od Wíťa »

A proc ho tedy musim mit pojištěné, kdyz se to vztahuje jen na provoz na pozemnich komunikacich? Neprovozovane auto = nemusi byt pojistene. Neznamena ze kdyz je vozidlo registrovane ze musi byt pojistene nebo se mylim? Stejne jako plati ze ne kazde registrovane vozidlo je provozovane, jestli se mylim, oprav me prosim a vysvetli mi to dekuji.
NA PRODEJ díly golf iv http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... 6#p2381636" onclick="window.open(this.href);return false;
OPRAVY A RENOVACE SEDAČEK VW GOLF IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=260712" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Druzeta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 21.07.2009 23:41
Bydliště: HK

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od Druzeta »

Wíťa píše:Mam dotaz, kdyz auto neprovozuju je bourane a stoji ja zahrade, musim platit povinny nebo ne? Znacky nejsou v depozitu. Neni to možné je v poloprevodu.
Když dojdou argumenty tak jsem negramot. :good:
Takže znovu od čkp nic nehrozí, a zřejmě jsem negramot protože nepíšu nic o pokutě od magistrátu, jenomže zákon je napsaný tak kvalitně že si ho lze různě vykládat.

Pokud je někdo v polopřevodu a nehodlá vozidlo provozovat tak mu nic nehrozí.
Povinnost REGISTROVAT má ten, kdo HODLÁ vozidlo provozovat.
Že se jedná o REGISTRACI je patrné z názvu papíru na kterém se vozidlu dohlašuje z polopřevodu, je to: Přihláška k registraci vozidla.
Jde o slovo HODLÁ , žádný magistrátní úředník neprokáže, že vozidlo HODLAL provozovat, pokud nebude mít důkaz že auto bylo v době polopřevodu na silnici.
Proti případné pokutě (která se ukládá zřídka) se podá odvolání.
S výše uvedenými argumenty se podá odvolání proti výroku rozhodnutí, a pokud jde o magistrát Praha, je odvolacím orgánem Ministerstvo dopravy. Pokud odvolání zamítne, obrátí se na správní soud.

Že je legislativa, zákon a vyhláška špatná, však neznamená že si to bude magistrát vysvětlovat po svém.
Passat 3C 2.0TDI CBBB

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od GeneHawkins »

Wíťa píše:A proc ho tedy musim mit pojištěné, kdyz se to vztahuje jen na provoz na pozemnich komunikacich? Neprovozovane auto = nemusi byt pojistene. Neznamena ze kdyz je vozidlo registrovane ze musi byt pojistene nebo se mylim? Stejne jako plati ze ne kazde registrovane vozidlo je provozovane, jestli se mylim, oprav me prosim a vysvetli mi to dekuji.
Protože, jak sám píšeš, nejseš schopen splnit povinnost do 14 dnů po zániku pojištění odevzdat značky do depozita.
Zákon 168/199 Sb. § 15, odst. 5.
Hrozí ti v takové případě sankce 20.000,- Kč.
Zákon 168/199 Sb. § 16, odst. 1, písm b) a odst. 2.

Uživatelský avatar
Druzeta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 21.07.2009 23:41
Bydliště: HK

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od Druzeta »

Pokud je vozidlo v polopřevodu tak nejdou značky odevzdat, nelze nikomu ukládat něco co nelze splnit.
Musel by vozidlo registrovat na sebe a pak může značky odevzdat, vzhledem k tomu že NEHODLA vozidlo provozovat tak ho nemusí registrovat.
Passat 3C 2.0TDI CBBB

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od GeneHawkins »

Druzeta píše:... nelze nikomu ukládat něco co nelze splnit...
To si jenom myslíš, nebo to máš něčím podložené?
Já nikde "ad impossibilia nemo tenetur" v našich zakonech ani ústavě nenašel. Pak by totiž nemohla platit ani obecná odpovědnost provozovatele...

Uživatelský avatar
Druzeta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 21.07.2009 23:41
Bydliště: HK

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od Druzeta »

Co se týče postihu za neodevzdání značek v případě že je vozidlo na někoho registrované tak postih možný je, ale pokud je vozidlo v polopřevodu tak značky odevzdat nejdou, tudíž to nemůže bejt postižitelné.
Jestli magistrát pokutu dá tak první soud ji zruší.
U nás je bohužel problém že většina zákonů a vyhlášek si jde různě vykládat.
Obecná odpovědnost majitele auta je něco jiného.
Passat 3C 2.0TDI CBBB

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od GeneHawkins »

Jo ták, takže tvůj výklad! Je sice proti zákonu, ale to tobě nevadí, radíš neplatit... No jasně, vždyť se pak může soudit! A u soudu jim řekne, že to psal Druzeta, tak to první soud zruší!

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od denis.82 »

Taky se panove podelim o svoji zkusenost. Byl jsem obeslan z CKP jiz nekolikrat (nastesti vzdy neopravnene, coz jsem dokladal kup. smlouvama a kopii TP). Jednou se jim povedla trefa. :blush: Na magistratu (pracuje tam otec) jsem dostal radu, at na ne zkusim tento dopis...
´´.....a jak je patrné z kupní smlouvy a technického prukazu, auto jsem koupil až 13.2.2011. Vozidlo jsem neprovozoval (vůz jsem vezl na vozíku), začal jsem ho provozovat až od 21.2.2011, kdy jsem si taky řádně sjednal zákonné povinné ručení. Vše souladu s paragrafem 6 odstavce 1,2 zákon 56.´´
No a neproslo to (abych rekl pravdu, ani nevim co ten paragraf obnasi). :smoke:
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
Druzeta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 21.07.2009 23:41
Bydliště: HK

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od Druzeta »

GeneHawkins píše:Jo ták, takže tvůj výklad! Je sice proti zákonu, ale to tobě nevadí, radíš neplatit... No jasně, vždyť se pak může soudit! A u soudu jim řekne, že to psal Druzeta, tak to první soud zruší!
Není to můj výklad, je to výklad lidí kteří se danou problematikou zabývají, konzultoval jsem to i s člověkem který prauje na odboru dopravy magistrátu.
Proti zákonu to není jelikož se jedná o nesplnitelnou věc.
Soudit se nebude s kým protože magistrát to neřeší, nevím o jediném člověku kdo by dostal pokutu od magistrátu za neodevzdání značek, pouze jsem slyšel o jednom případu typu jedna paní povídala, ale nevím podrobnosti jestli se jednalo o registrované auto nebo v polopřevodu.
Passat 3C 2.0TDI CBBB

Uživatelský avatar
Wíťa
Člen klubu
Příspěvky: 2688
Registrován: 27.10.2008 05:15
Bydliště: Havl. Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od Wíťa »

denis.82 píše:Taky se panove podelim o svoji zkusenost. Byl jsem obeslan z CKP jiz nekolikrat (nastesti vzdy neopravnene, coz jsem dokladal kup. smlouvama a kopii TP). Jednou se jim povedla trefa. :blush: Na magistratu (pracuje tam otec) jsem dostal radu, at na ne zkusim tento dopis...
´´.....a jak je patrné z kupní smlouvy a technického prukazu, auto jsem koupil až 13.2.2011. Vozidlo jsem neprovozoval (vůz jsem vezl na vozíku), začal jsem ho provozovat až od 21.2.2011, kdy jsem si taky řádně sjednal zákonné povinné ručení. Vše souladu s paragrafem 6 odstavce 1,2 zákon 56.´´
No a neproslo to (abych rekl pravdu, ani nevim co ten paragraf obnasi). :smoke:
a neproslo to u CPK nebo u soudu? :-)
Naposledy upravil(a) Wíťa dne 09.12.2014 21:36, celkem upraveno 1 x.
NA PRODEJ díly golf iv http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... 6#p2381636" onclick="window.open(this.href);return false;
OPRAVY A RENOVACE SEDAČEK VW GOLF IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=260712" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od GeneHawkins »

Druzeta píše:
GeneHawkins píše:Jo ták, takže tvůj výklad! Je sice proti zákonu, ale to tobě nevadí, radíš neplatit... No jasně, vždyť se pak může soudit! A u soudu jim řekne, že to psal Druzeta, tak to první soud zruší!
Není to můj výklad, je to výklad lidí kteří se danou problematikou zabývají, konzultoval jsem to i s člověkem který prauje na odboru dopravy magistrátu.
Proti zákonu to není jelikož se jedná o nesplnitelnou věc.
Soudit se nebude s kým protože magistrát to neřeší, nevím o jediném člověku kdo by dostal pokutu od magistrátu za neodevzdání značek, pouze jsem slyšel o jednom případu typu jedna paní povídala, ale nevím podrobnosti jestli se jednalo o registrované auto nebo v polopřevodu.
Samozřejmě, že je to splnitelná věc. Buď lze dokončit převod, nebo nechat auto pojištěné. Vybrat si jen jednu možnost, tu prohlásit za nesplnitelnou a z toho dovodit, že na mě zákon neplatí, je právní nihilismus.
Otázka nezněla, jestli ho někdo bude stíhat (to nakonec nevíme nikdo z nás, obzvlášť po zániku povinného příspěvku), ale jestli musí za daných platit povko.
A odpověď je MUSÍ!

Uživatelský avatar
Wíťa
Člen klubu
Příspěvky: 2688
Registrován: 27.10.2008 05:15
Bydliště: Havl. Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od Wíťa »

logicky se ptam jestli musim platit povinny kvuli tomu jestli me za to bude nekdo ztihat a jestli se da vyhnout postihu , kdyby bylo jasny ze me zato nikdo ztihat nebude a zadny postih mi nehrozi tak se prece neptam!
NA PRODEJ díly golf iv http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... 6#p2381636" onclick="window.open(this.href);return false;
OPRAVY A RENOVACE SEDAČEK VW GOLF IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=260712" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od GeneHawkins »

No to se mi logický nezdá. Mně se zdá logický, že chceš vědět, co na to říká zákon...

Uživatelský avatar
Wíťa
Člen klubu
Příspěvky: 2688
Registrován: 27.10.2008 05:15
Bydliště: Havl. Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od Wíťa »

nevim co to placas ale sam zakon rika je li to nesplnitelne (jak je psano v zakoniku: nelze-li) tak:
(5) Pokud pojištění odpovědnosti zaniklo a nebyla-li ve lhůtě 14 dnů ode dne tohoto
zániku pojištění uzavřena nová pojistná smlouva týkající se téhož tuzemského vozidla, je vlastník
vozidla povinen ve stejné lhůtě odevzdat státní poznávací značku a osvědčení o registraci tohoto
vozidla příslušnému orgánu evidence. Nelze-li z objektivních důvodů tuto povinnost splnit, musí
vlastník vozidla takovou skutečnost bez zbytečného odkladu oznámit příslušnému orgánu
evidence. Tyto povinnosti jsou splněny i tehdy, pokud tak učinil provozovatel vozidla zapsaný v
registru vozidel.

ja na urade byl a chtel dat znacky do depozita na coz mi rekli ze to neni mozne pokud je vozidlo v poloprevodu, musite ho prihlasit
tak jsem ho tedy sel prihlasit a rekli mi nemate udelanou evidencku nelze prihlasit
jak mam udelat evidencku s autem ktere jsem koupil, bylo bolurany a nebyl v nem motor? na to ti evidencku nikdo neudela
z toho plyne ze vozidlo nejlze provozovat
a na urade mi nikdo nerekl, kdyz jsem to resil ze to tam musim nahlasit ze vozidlo momentalne nejde prihlasit, coz je uz jasny z toho kdyz tam resim problem s dohlasenim ze to v me situaci nejde, urednik mi mel rict co a jak a rekl neco? neeee jenom ze ho musim prihlasit nebo uzavrit pojistku, ale o tom ze bych mel takovy problem nahlasit mi nic nerekl, ale proc budu uzavirat pojistku kdyz ho neprovozuji a pojistka se tyka jen vozidel provozovanych. ale co tak ctu jinde tak kazdy kdo takovy problem mel soud vyhral. takze jsem opúet klidnej :-D
NA PRODEJ díly golf iv http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... 6#p2381636" onclick="window.open(this.href);return false;
OPRAVY A RENOVACE SEDAČEK VW GOLF IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=260712" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od GeneHawkins »

Jo, v poho...

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“